Zavrieť

Porady

Oberon - vykaz ziskov a strat, suvaha

Ahojte poradaci,

prvykrat so si spustila vykaz ziskov a strat a suvahu. Bola som vsak nemilo prekvapena, ked som zistila, ze vykaz ziskov a strat mi dava zly hospodarsky vysledok. Je nizsi o 3000 EUR ako hospodarsky vysledok zo zostavy - clenenie HV.Do suvahy mi potom taha dobry HV teda rozdiel vynosy minus naklady, taky aky je v zostave clenenie HV. Prosim neviete mi niekto poradit co s tym? Ako mam opravit vykaz ziskov a strat?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    1/ upraviť to "naostro"
    2/ zavolaj do Oberonu, nech tam nekritizujeme a neupozorňujeme na chyby stále tí istí.

    janapill je offline (nepripojený) janapill

    janapill
    neviem prečo ale aj mne to tak robilo, ja som cez firmu vošla do účtovného rozvrhu a odťukala cez opravu tie účty, pri ktorých bolo číslo, že riadok v súvahe a potom mi to už zobrazilo správne.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Klikni si na účtovný rozvrh a choď od začiatku a posúvaj sa až na koniec . Pri tom účte, kde máš napravo zobrazený riadok súvahy klikni na opravu a znova choď ďalej. Niekedy , ako keby "účet zaspal" a tým, že ho preklikneš sa "zobudí" a načíta Ti správne čísla do súvahy.

    danka63 je offline (nepripojený) danka63

    danka63
    Uz mi to funguje. Hura!! Sedi!! Neviem ci som neurobila chybu v tom , ze som si zadala zaokruhlenie na cele EUR. Lebo teraz som si to dala nezaokruhlene a sedelo mi to presne.

    emula1 je offline (nepripojený) emula1

    emula1
    ahojte,

    chcem sa spytat, minule obdobie sa vam do suvahy nezobrazuje, pravda? je ho tam treba natvrdo napisat v eurach

    danielaz je offline (nepripojený) danielaz

    danielaz
    Prosím o radu,
    v súvahe mám pohľadávku za upísané vlastné imanie vykázanú s mínusom. Voči spoločníkom evidujeme časť nesplateného podielu v sume 41 160,46. A o presne túto sumu mám rozdiel v súvahe a VZaS vo výsledku hospodárenia.
    Účtujem v Oberone.
    Vôbec neviem ako pokračovať.
    Ďakujem za rady

    danielaz je offline (nepripojený) danielaz

    danielaz
    prosííím, nik mi nevie poradiť čo mám urobiť v Oberone s účtom 353, aby mi nevykazovalo s -?
    ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.