Zavrieť

Porady

NADSTAVBA BYTOV

Dobrý deň,

prečítal som si veľa člankov na tuto tému a chcel by som sa opýtať planujeme zrealizovať nadstavbu bytov vieme že je potrebné 3/4 hlasov.Ale nevieme čo bude vhodna protihodnota pre vlastníkov bytov.Nová strecha bude im to stačiť?A neviete aký dokument treba na podpisy stači normalna A4 a mena vlastníkov bytov alebo o aký právny dokument mám požiadať právnika?Alebo čo im mam vystaviť?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Beginner1 je offline (nepripojený) Beginner1

    Beginner1
    Prosím Vás aspoň mi napište nejaku protihodnotu na realizaciu podkrovných bytov?Bude im stačiť že novy majitelia budu prispievať do fondu oprav . . . a tak sa im nazbieraju peniaze?

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Zák. 182/1993, §14, odsek 3

    (3) Ak vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome rozhodujú o úvere a o zabezpečení úveru, o zmluve o vstavbe alebo nadstavbe bytov alebo nebytových priestorov v dome a o zmene formy výkonu správy, rozhoduje sa vždy hlasovaním na schôdzi vlastníkov dvojtretinovou väčšinou hlasov všetkých vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome. Toto hlasovanie nemôže byť písomné.


    Ako píšeš, bude nová strecha. A o tvoj nadstavený byt, jeho plochu sa zvýši tvorba FOaU. Pri tom ich to nebude nič stáť. Je treba im predložiť projekt a jeho zabezpečenie, aby sa nestalo, že začneš a nedokončíš. Získať ich súhlas a stavebné povolenie.

    karetkar je offline (nepripojený) karetkar

    workoholik karetkar
    AKo protihodna nadstavby sa vo pripade sa ponuka, zateplenie celej bytovky, vyregulovanie sustavy, oprava kotolne ak je v bytovke atd.... Len s novou strechou by sme u vlastnikov nepochodili...

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    karetkar Pozri príspevok
    AKo protihodna nadstavby sa vo pripade sa ponuka, zateplenie celej bytovky, vyregulovanie sustavy, oprava kotolne ak je v bytovke atd.... Len s novou strechou by sme u vlastnikov nepochodili...

    Keď zateplenie bytovky bude stáť 3 000 000 Sk. = 99 581 €. Nadstavba ??? 1 500 000 Sk. = 49 791 €. Koľko stojí pozemok? Musí to byť veľmi lukratívna lokalita. A musí na to mať! Pre niekoho nie je problém.

    Beginner1 je offline (nepripojený) Beginner1

    Beginner1
    rozhoduje sa vždy hlasovaním na schôdzi vlastníkov dvojtretinovou väčšinou hlasov všetkých vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome. Toto hlasovanie nemôže byť písomné.

    Ako nechapem a ak nie písomne tak potom ako???Ak všetci vlastnici bytov sa nezučasnia na schôdzi tak potom dodatočne to musia asi podpisať alebo nie ?

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Beginner1 Pozri príspevok
    rozhoduje sa vždy hlasovaním na schôdzi vlastníkov dvojtretinovou väčšinou hlasov všetkých vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome. Toto hlasovanie nemôže byť písomné.

    Ako nechapem a ak nie písomne tak potom ako???Ak všetci vlastnici bytov sa nezučasnia na schôdzi tak potom dodatočne to musia asi podpisať alebo nie ?
    Teda, musí byť zvolaná schôdza vlastníkov, alebo zhromaždenie SVB. Na tomto stretnutí sa musí rozhodnúť! Nie je možné chodiť od bytu k bytu a žiadať podpis pod súhlas.

    Jasné, na základe súhlasu sa spraví zmluva a tu vlastníci podpíšu. A to už je podpis zmluvy, nie súhlasu.

    Myslím, že vlastníkov bytov bude zaujímať, čo sa bude stavať. Ak najprv podpíšu, že sa môže stavať, tak potom môžu nastať problémy. Mačka vo vreci sa môže nazvať taký súhlas.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    karetkar Pozri príspevok
    AKo protihodna nadstavby sa vo pripade sa ponuka, zateplenie celej bytovky, vyregulovanie sustavy, oprava kotolne ak je v bytovke atd.... Len s novou strechou by sme u vlastnikov nepochodili...
    samozrejme, len nová strecha by neobstála ani u nás...To by ten investor velmi lacno prišiel k "pozemku" na byt...

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Môže byť aj jednorázový vklad do FOaU v dohodnutej výške. Ak sa nedohodnú, bude mať nič, každá strana. Lakomosť má veľké oči!

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    samozrejme, len nová strecha by neobstála ani u nás...To by ten investor velmi lacno prišiel k "pozemku" na byt...
    Jasné, záleží o aký spôsob nadstavby sa jedná. Vlastník bytu na najvyššom podlaží požiada o nadstavbu bytu nad jeho bytom v menšom dome, kde sa vlastníci dobré poznajú. A ak chce niekto nadstavené byty prenajímať, alebo predávať. Investovať.....

    To zatiaľ nepoznáme???

    felix1 je offline (nepripojený) felix1

    ja felix1
    Urcite nespoliahajte na 2/3 suhlas vlastnikov ( vid. diskusie na Porade v minulosti )!!! Ak ta nadstavba stoji za tie starosti je podla mna jedina bezproblemova moznost ,,motivovat,, 100% vlastnikov uz spomen. vylepsenim ( zateplenie a.t.d.). Vopred si vyjasnite nove rozdelenie podielov na pozemku a spol. castiach domu. Ja by som ( ako vlastnik bytu vo Vasom dome) ziadal od Vas okrem ineho : 1) prehlasenie stavebnika o nevyuziti/nezneuziti oblubenej moznost stavebnikov ,, zmana stavby pocas vystavby,, ked sa namiesto 1 sa nadstavia 3 podlazia... 2) Sankcie pri nedodrzani terminu ukoncenia stavby +/- 3mesiace a poziadavky z bodu 1. Asi to znie cele nepriatelsky k podobnej snahe, ale je to len opatrnost . Osobne som za pekne, prakticke a pre 100% vlastnikov v dome ekonomicky vyhodne nadstavby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.