Zavrieť

Porady

odvetranie kanalizácie

ahojte

riesim sposob odvetranie kanalizacie v RD - mam v podstate 3 moznosti, ako mi navrhov zdravotechnik - odvetranie na strechu (prestupova skridla), odvetranie pod strechou, v podkrovi - ukoncene s nasavacou klapkou a dalsia moznost je riesit to priamo v sanite - konkretne v geberite, kde takato sacia klapka je uz priamo zabudovana a nie je treba vyviest nic mimo RD ...
poradite ?
Dakujem
r
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    Ahoj, riesil som to predvcerom

    Trubku DN50 som mal vyvedenu pod strechu a bol tam smrad ako v carihrade. Prestupova skridla + prislusenstvo vyjde cca 150 EUR, univerzalna prechodka (plast) cca 70 EUR. Klampiar a plechova prechodka neviem, ale za 10 EUR to nebude. Preto som kupil odvetravaciu hlavicu s klapkou, predajca poradil ze treba dat DN110 cez redukciu, lebo DN50 hlavica nestihne odfuknut (ci potiahnut) dostatok vzduchu a mohlo by vytiahnut vodu z gulicky na sprchovom kute a smrdelo by to odtial.

    Takze som kupil hlavicu DN110, redukciu 50/110 a presuvku 110 a vyslo ma 14,80 EUR. Uz sa to pod strechou vyvetralo a ziadny smrad tam uz nie je
    pepa78 mám to presne tak isto

    ing.kuban je offline (nepripojený) ing.kuban

    ing.kuban
    Chcem sa opýtať, môžem odvetranie urobiť aj mimo domu..t.j. medzi domom a čov. Pri stavbe som to neriešil a nechcem sekať do obkladačiek a dlažby...

    Bude to účinné?

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    Ja tom mám pod strechou , ukončené nasávacou klapkou a nesmrdí nič. Čím menej dier v streche tým lepšie.

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    ing.kuban Pozri príspevok
    Chcem sa opýtať, môžem odvetranie urobiť aj mimo domu..t.j. medzi domom a čov. Pri stavbe som to neriešil a nechcem sekať do obkladačiek a dlažby...

    Bude to účinné?
    Mam pocit, ze by to malo byt vyvedene z najvyssieho miesta kanalizacie.

    misho.adam je offline (nepripojený) misho.adam

    misho.adam
    trosku to tu refreshem:

    je mozne cez prestupovu skridlu riesit plynovy kotol s ohrevom vody? zatial neviem ci kondezacny alebo turbo kotol - aby som nemusel tahat komin z kupelne

    dakujem
    lapejko každý typ kotla má na to originál hlavicu.

    dom11 je offline (nepripojený) dom11

    dom11
    Určite sa to dá cez prestupovú škridlu . Ale musí to byť turbo kotol a je jedno či kondenzačný alebo klasický.

    Hu-DACH je offline (nepripojený) Hu-DACH

    Hu-DACH
    dobry den,dovolte aby som navrhol aj inu moznost...Odvetranie pomocou stresnej hlavice LOMACO...samokrutiacia vetracia hlavica,ktora sa kruti pomocou vetra a ma 37 perc. silnejsi tah ako len nejaka rura...ocenite to po urcitom case...pre dalsie info kontaktujte ma...Hudak
    TomasHC A je to presne 37%?

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    ja by som odvetranie vobec neriesil cez strechu. Naco by sa vetrala kanalizacia? Nechcem mat fekalne bakterie po streche a okoli domu. Cele to "odvetranie" bude iba riesenie na to aby sa pri splachovani nevytvoril podtlak v potruby. Ale! Na to aby sa dosiahol ten podtlak, by musel objem vody naplno zaplavit porubie a padat ako "stupel" urcity vyskovy rozdiel cim by za sebou vytvaral podtlak. Pochybujem ze pri beznej prevadzke v bungalove moze vobec nejaky vzniknut, kedze voda sa v momente rozlieva z rury DN125 do DN 150. Pokial by som mal nejaky priestor v podrovy, tak by bolo lepsie dat tam plastovy sud kde sa hadica napoji, tam padom by sa ten podlak este viac redukoval. Alebo popri stene 4m ruru DN150 alebo aj viac. Na skusku by som dal na ruru co ma ist na odvetranie mikrotenovy sacok a splachol a pokial by ho nevtiahlo do rury, ani by som to neriesil. Ono pri zle navrhnutom kanalizacnom potrubi nepomoze ani to odveranie proti vytiahnutiu sifonu, lebo pokial to odvetranie nieje za tym "stuplom" tecucej vody tak ten podtlak moze vytiahnut vsetky sifony co su za nim. Alebo nemusi. Na starom dome ziadne odvetranie nieje a nikdy nebol problem.

    R_R je offline (nepripojený) R_R

    R_R
    Ahoj, ja na chalupe nemám žiadne odvetranie kanalizácie a ešte nikdy mi nevytiahlo vodu so sifóna a záchoda.

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    Chlapci, riešite dávno vyriešené, sú na to normy, máte to aj na najstarších bytovkách a ak to hore upcháte pri nízkom atmosferickom tlaku, uvidíte ten smradľavý cirkus o chvíľu v celom vchode. Ak je v lokalite nová, nepreťažená kanalizácia, stačí privetrávacia hlavica, ak je to v centre so starou prepchatou kanalizáciou alebo ide o žumpu, treba odvetrať!

    robov je offline (nepripojený) robov

    robov
    No, ja takú menšiu bytovku mám... mám odvetranie na začiatku i konci potrubia a kým to nebolo pripojené na strechu, tak bolo stále počuť glo glo glo. Sifóny ale nevytiahlo. Teraz je už ticho.

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    alltracboy Pozri príspevok
    nikto tu ale neriesi bytovku.. ani nestava.
    V polovici jednoposchodových domov na Slovensku je v hornej kúpelni permanentne otvorené okno, zatuchnutý puch domáci často pripisujú tomu, že kúpelňa je stará...nová nevesta alebo zať väčšinou vyprovokujú rekonštrukciu...ak ale netrafia šťastnou náhodou na nekompromisného inštalatéra, ktorý vytiahne rúru aspoň na pôjd... o pol roka si uvedomia, že smrádok ostal s nimi.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Do smradlavej kúpelne treba namontovať "podvetrávací" ventil.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.