Zavrieť

Porady

Nakup z USA clo - trochu inak

Zdravim Vas - tak na toto som tu nevysearchoval ziadnu radu tak sa skusim spytat - pri najhorsom pojdem do ignore listu.
Kupil som vec z USA- normalne som nabehol na colnicu, lenze predtym som to robil ako fyzicka osoba - pri tom istom colnikovi sa to pri nizsej cene tovaru dalo dohodnut aj povedzme za mensie clo pripadne ziadne - len mi to podal ako na poste.
lenze posledne som to chcel pred vianocami uz na zivnost z dovodu dalsieho predaja a kedze mal kratko pred padla a isli sviatky dohodli sme sa ze to dame este ako na sukromnu osobu - sposobom uvedenym vyssie. Pred odchodom mi este povedal ze ak to chcem na zivnost musim ist na nejake spedicne oddelenie tam sa zaregistrovat - dostanem nejake cislo (neviem ci nieco ako danove) a potom to pojde napisat ako na zivnost. Toto sa mi nejak nezda ale mal pravdu? Jednalo sa o jednu vecicku, to mi nevedel napisat on? Alebo ma len os kakal lebo mal na ponahlo? Dik
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mattscott je offline (nepripojený) mattscott

    mattscott
    nikto nic?
    z usa mi dorazi vec. chcem ju dat do podnikania - spravia mi to na vyclievacom alebo ma budu posielat hore dole?

    ajty je offline (nepripojený) ajty

    ajty
    ked to chces dat na firmu, musis sa v prvom rade zaregistrovat v systeme EORI http://www.colnasprava.sk/wps/portal/EORILink inac ta colny system "nepusti" - jednoducho nepodari sa bez toho zasielku preclit.

    Nakup z USA clo - trochu inak

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.