Zavrieť

Porady

Ako ďalej? Po nevere?

Môj problém je nevera môjho manžela. Po 15 spoločných rokoch si našiel milenku. Takmer rok žil v podnájme, čakal kedy sa k nemu nasťahuje. Vo chvili, kedy sa mala nasťahovať a my sme mali pred rozvodovým pojednávaním sa to celé zmenilo. Manžel prosil o odpustenie a či sa môže vrátiť. Ľúbim ho, aj napriek tomu, čo urobil a tak som súhlasila. Teraz je milý, pozorný, láskavý, nikdy taký nebol. A v čom je vlastne problém? Tvrdí, že vzťah s milenkou definitívne ukončil. Ale môžem tomu veriť, keď sú kolegovia a denne sú spolu v práci? Každý deň sa bojím, že príde z práce a povie, že to nezvládol a znovu sa s ňou dal dokopy. Ten rok bol hrozný, pre mňa aj pre našu dcéru. Veľa sme si vytrpeli, prešli ťažkým obdobím. Teraz je dcéra šťastná, ale ja sa neviem prestať báť, že sa to celé zopakuje. O to viac, že manžel priznal, že ona mu nie je ľahostajná. Ale vraj to má pod kontrolou. Napriek tomu, že vidí ako sa trápim, nechce z práce odísť. Ani jeden z nich. Neviem, čo ďalej. Ak zostane s nami a z práce neodíde, utrápim sa obavami. Dôvera je preč a dlho potrvá, kým bude aspoň aká taká znova. Ale ako mám zabudnúť a bojovať s minulosťou, keď neviem, či to je minulosť. Či dôvod prečo z práce nechce odísť nie je to, že ju potrebuje stále vídať? Myslím, že práca pre neho vždy znamenala najviac a ak ho prinútim odísť, bojím sa, že to aj tak nezvládneme. Neodpustil by mi to nikdy. Veľa síl ho stálo, kým sa dopracoval tam kde je. Neviem, čo mám robiť. Som zúfalá. Ako s tým bojovať? Je vôbec možné, aby dvaja ľudia ukončili vzťah, ktorý trval takmer rok a kvôli ktorému obaja odišli od svojich rodín, zo dňa na deň a zvládli vedľa seba fungovať len ako kolegovia? Zvlásť, keď ona tvrdí, že dôvod pre ktorý sa vrátil je, že má pocit zodpovednosti a že k nám cíti len súcit? A že sa vlastne obetoval, pretože miluje ju? Manžel tvrdí opak, ale ako mám vedieť čo je pravda a čo lož, keď ma tak sklamal? Poradí mi niekto? Ďakujem.
Usporiadat
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

ak sa k nemu nenasťahovala za rok, čo mala možnosť, tak by som povedal, že skončili. Mužské ego nedopustí aby si priznal, že naletel, tak sa vyhovoril na zodpovednosť. Ale urazené ego zas nedovolí, aby jej znovu naletel. Myslím, že môžte byť pokojná. Z tohto mraku už búrka nebude, aj keď sú kolegovia a príležitosť by sa našla. A to, že zistil, že doma má bezpečný prístav, kam sa mohol po tom všetkom vrátiť pre neho určite veľa znamená, aj keby to otvorene nepriznal.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
monika74 monika74

monika74 je offline (nepripojený) monika74

Ťažko poradiť presne a konkrétne...ale ja sa vždy riadim a v konečnom dôsledku aj zariadim vždy podľa jednej zásady :
"Nie je dôležité kto čo hovorí, ale čo robí!!!"
Takže si treba pekne v pokoji sadnúť a pekne si usporiadať v hlave (v myšlienkach), čo manžel za celé spolužitie narozprával a čo z toho urobil resp. neurobil a mal urobiť, a hneď sa ukáže s kým máš tú česť. Len na takúto inventúru vzťahu treba mať aj odvahu pozrieť sa pravde do očí. Podľa výsledku sa vieš aj sama zariadiť a zvážiť, čo je pre teba a tvoje dieťa dobré.
A na záver asi toľko - komu, čo dovolíš, aby ti urobil, tak to aj urobí.
Držím palce, nech ti táto ťažká skúška životom dopadne dobre, naozaj niet čo závidieť.
0 0
Fanny.G Fanny.G

Fanny.G je offline (nepripojený) Fanny.G

Súhlasím s tým,že je ťažké sa rozhodnúť.Ale ak ho naďalej miluješ a on ti dáva tiež najavo svoju lásku a starostlivosť,tak mu daj šancu.Musíš sama vidieť na manželovi čo k tebe cíti....chlapi sa nevedia až tak pretvarovať.Len mu nevyhadzuj stále na oči to čo spravil,pretože by to nerobilo dobrotu.A ak mu dokážeš odpustiť,tak to myslím bude v pohode.Nech ti to vyjde,aby si sa nemusela ďalej trápiť
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Už to, že si mu dala druhú šancu je pre teba záväzok, že nikdy nesmieš o ňom pochybovať a keď aj v kútiku srdca máš strach, nemáš právo bez dôvodu ani ho povedať nahlas. Musíš samu seba presvedčiť, že šancu si mu dala preto, lebo mu veríš a aj sa k nemu takto správať. Len ak by došlo k opätovnej nevere, tak môžeš konať inak... Držím ti prsty, viem veľmi dobre, že tento vzťah už neni úplne dokonalý, je ako polepená váza. Netečie, ale čiaru kde bola lepená je vidieť... Len tolerancia a pevná láska môže vzťah udržať. Snažiť sa musíte obaja.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
srdce6 Pozri príspevok
Môj problém je nevera môjho manžela. Po 15 spoločných rokoch si našiel milenku. Takmer rok žil v podnájme, čakal kedy sa k nemu nasťahuje. Vo chvili, kedy sa mala nasťahovať a my sme mali pred rozvodovým pojednávaním sa to celé zmenilo. Manžel prosil o odpustenie a či sa môže vrátiť. Ľúbim ho, aj napriek tomu, čo urobil a tak som súhlasila. Teraz je milý, pozorný, láskavý, nikdy taký nebol. A v čom je vlastne problém? Tvrdí, že vzťah s milenkou definitívne ukončil. Ale môžem tomu veriť, keď sú kolegovia a denne sú spolu v práci? Ďakujem.
Aj tu sa niečo riešilo ...

http://www.porada.sk/t118445-prosim-...ny-manzel.html


Hm , z mužského hľadiska sa teraz opýtam ....upresním otázku , nakoľko je zle položená ....teda podľa mňa ..

A prečo vznikol ten problém , nevera .....????
Len tak , z ničoho nič si s kolegyňou začal .... ???

Aj si odpoviem .....samozrejme , že vždy je len muž na vine ....opačne ???
Boh uchovaj a zachraňuj ....
0 1
srdce6 srdce6

srdce6 je offline (nepripojený) srdce6

Hm , z mužského hľadiska sa teraz opýtam ....upresním otázku , nakoľko je zle položená ....teda podľa mňa ..

A prečo vznikol ten problém , nevera .....????
Len tak , z ničoho nič si s kolegyňou začal .... ???

Aj si odpoviem .....samozrejme , že vždy je len muž na vine ....opačne ???
Boh uchovaj a zachraňuj ....[/QUOTE]

Ahoj buchač, otázku prečo sa to stalo si kladiem stále dookola. Myslím, že ak na ňu nájdem odpoveď, budem vedieť ako ďalej a či ísť ďalej a zabojovať. Nemyslím si, že na vine je len môj manžel. Obaja sme si z detstva doniesli to svoje. Ja som vyrastala bez otca ( zomrel ), jeho otec je tvrdý chlap a život im pekne osladil. Ani jeden z nás nemal presnú predstavu ako funguje normálna rodina. Pre mňa bol môj manžel ten, o koho som sa zrazu mohla oprieť. A príliš som sa zamilovala a príliš som sa upla. Preto pri prvých nezhodách nedokázala o seba zabojovať, veci si vysvetliť. Bála som sa, že by som o neho prišla. Naopak snažila som sa robiť všetko preto, aby bola doma pohoda. ale nevyriešené veci sa nabaľujú ako snehová guľa. Viem, že som mohla problémy riešiť inak, ráznejšie a možno by sme neboli tam, kde sme. Preto som dala druhú šancu. Teda presnejšie tretiu. Druhá šanca nevyšla. Neviem, možno som pre môjho manžela nikdy nebola príťažlivá ako žena. Skôr ako kamarátka, manželka, matka jeho dcéry. A preto sa dnes neviem rozhodnúť, čo ďalej. Mám ho rada, ale viem, že ak tam stále nie je tá pravá chémia aj z jeho strany, zase bude utekať inam. Čo myslíš?
0 0
Fanny.G Fanny.G

Fanny.G je offline (nepripojený) Fanny.G

Myslím,že chémia je určite vo vzťahu veľmi dôležitá...určite mi dajú za pravdu aj chlapi...bez toho by to asi u žiadneho normálneho muža nešlo.A ako vieš že nie si preňho príťažlivá? Povedal ti to?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
srdce6 Pozri príspevok
...
...
Čo myslíš?
....už nič , práve som si niečo uvedomil ....
0 1
srdce6 srdce6

srdce6 je offline (nepripojený) srdce6

Niekedy mám pocit, že to cítim. Že ma má rád, je so mnou rád, ale niečo tam chýba. Raz sa vyjadril, že ak by porovnával fyzické predpoklady mňa a jeho "kamarátky", tak by sa ku nám nevrátil. Chcel ma tým presvedčiť, že pre neho sú dôležité iné veci, ale...Jeho "kamarátka" mi to raz napísala ja do mailu ( bolo to vtedy, keď sa rozhodol vrátiť ). Že prečo bojujem o človeka, ktorý ako o ženu o mňa nestojí. Manžel povedal, že to nie je pravda, ale...Mám z toho všetkého strašný zmätok v hlave. Akoby som sa stratila.
0 0
srdce6 srdce6

srdce6 je offline (nepripojený) srdce6

buchač Pozri príspevok
....už nič , práve som si niečo uvedomil ....


a čo?
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

[QUOTE=srdce6;1279577]Hm , z mužského hľadiska sa teraz opýtam ....upresním otázku , nakoľko je zle položená ....teda podľa mňa ..

A prečo vznikol ten problém , nevera .....????
Len tak , z ničoho nič si s kolegyňou začal .... ???

Neveril by si, ale poznám aj takých, čo to urobili len preto, lebo chceli to vyskúšať, veď chlapi sa tak medzi sebou "chvália", koľko mali žien a jeden druhého hecujú.... No a potom ten dotyčný sa im chce vyrovnať. Je nádherné, keď dvaja ľudia spolu starnú a ani si to neuvedomujú a majú sa stále radi, ale nemá každý to šťastie.
0 0
Fanny.G Fanny.G

Fanny.G je offline (nepripojený) Fanny.G

Musíš si už ty v hlave urobiť ten poriadok,nikto to za teba nespraví,len sprav to tak,aby si nakoniec neľutovala...Čo sa týka mňa,ja by som asi neveru netolerovala...možno ešte takú jednorázovku áno,ale určite nie taký dlhodobý vzťah.Aj teraz som veľmi zamilovaná,ale keby ma priateľ takto podvádzal,tak by som s ním určite nezostala.Ale každý má inú povahu a každý by mal vedieť čo je preňho najlepšie...ale riaď sa hlavne rozumom.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

srdce6 Pozri príspevok
Niekedy mám pocit, že to cítim. Že ma má rád, je so mnou rád, ale niečo tam chýba. Raz sa vyjadril, že ak by porovnával fyzické predpoklady mňa a jeho "kamarátky", tak by sa ku nám nevrátil. Chcel ma tým presvedčiť, že pre neho sú dôležité iné veci, ale...Jeho "kamarátka" mi to raz napísala ja do mailu ( bolo to vtedy, keď sa rozhodol vrátiť ). Že prečo bojujem o človeka, ktorý ako o ženu o mňa nestojí. Manžel povedal, že to nie je pravda, ale...Mám z toho všetkého strašný zmätok v hlave. Akoby som sa stratila.

Potrebuje to čas. Veľa času. Veľa trpezlivosti. Ver mu, pokiaľ nemáš nový dôvod na neveru. Tým si ho najviac udržíš, keď bude vidieť, že si mu odpustila, že si bola taká štedrá. Už sa k tomu nevracaj, snaž sa s ním tráviť čo najviac času, choďte na prechádzku, do kina, ale už o tom nehovorte. Ak potrebuješ bútľavú vrbu, sme tu pre teba na Porade. Veľa síl...
0 0
srdce6 srdce6

srdce6 je offline (nepripojený) srdce6

Fanny.G Pozri príspevok
Musíš si už ty v hlave urobiť ten poriadok,nikto to za teba nespraví,len sprav to tak,aby si nakoniec neľutovala...Čo sa týka mňa,ja by som asi neveru netolerovala...možno ešte takú jednorázovku áno,ale určite nie taký dlhodobý vzťah.Aj teraz som veľmi zamilovaná,ale keby ma priateľ takto podvádzal,tak by som s ním určite nezostala.Ale každý má inú povahu a každý by mal vedieť čo je preňho najlepšie...ale riaď sa hlavne rozumom.

Áno, viem, že sa rozhodnúť musím sama. Niekedy mám pocit, že vo mne žijú dvaja ľudkovia - racio a emocio. A teraz práve medzi sebou bojujú. Skúsila som už sedenie u psychológa ( katastrofa ), hľadám odpoveď v knihách, v životných príbehoch iných ľudí, u priateľov, v našich spoločných fotkách, snažím sa pozrieť sa späť a hľadať to, čo bolo dobré aj to čo bolo zlé a prečo a stále mám pocit, že neviem ako ďalej.
0 0
srdce6 srdce6

srdce6 je offline (nepripojený) srdce6

Jara Pozri príspevok
Potrebuje to čas. Veľa času. Veľa trpezlivosti. Ver mu, pokiaľ nemáš nový dôvod na neveru. Tým si ho najviac udržíš, keď bude vidieť, že si mu odpustila, že si bola taká štedrá. Už sa k tomu nevracaj, snaž sa s ním tráviť čo najviac času, choďte na prechádzku, do kina, ale už o tom nehovorte. Ak potrebuješ bútľavú vrbu, sme tu pre teba na Porade. Veľa síl...

ďakujem,....
0 0
Fanny.G Fanny.G

Fanny.G je offline (nepripojený) Fanny.G

srdce6 Pozri príspevok
Áno, viem, že sa rozhodnúť musím sama. Niekedy mám pocit, že vo mne žijú dvaja ľudkovia - racio a emocio. A teraz práve medzi sebou bojujú. Skúsila som už sedenie u psychológa ( katastrofa ), hľadám odpoveď v knihách, v životných príbehoch iných ľudí, u priateľov, v našich spoločných fotkách, snažím sa pozrieť sa späť a hľadať to, čo bolo dobré aj to čo bolo zlé a prečo a stále mám pocit, že neviem ako ďalej.

Ako povedal Jara,potrebuje to čas.Skús na to čo najmenej myslieť...budeš tým trápiť seba aj celú rodinu...hlavne spolu trávte veľmi veľa času.Potom zistíš či s ním ešte dokážeš žiť.Dúfam,že dáš vedieť ako to dopadlo a strašne držím prsty
0 0
srdce6 srdce6

srdce6 je offline (nepripojený) srdce6

Fanny.G Pozri príspevok
Ako povedal Jara,potrebuje to čas.Skús na to čo najmenej myslieť...budeš tým trápiť seba aj celú rodinu...hlavne spolu trávte veľmi veľa času.Potom zistíš či s ním ešte dokážeš žiť.Dúfam,že dáš vedieť ako to dopadlo a strašne držím prsty
ďakujem...snáď nájdem spôsob ako to zvládnuť tak, aby už nikto z nás nebol nešťastný....
0 0
Tatiana Tatiana

Tatiana je offline (nepripojený) Tatiana

normálka
Musíš vedieť žiť aj pre seba a urob niečo pre to. Choď priateľkami na kávu, ku kozmetičke, kaderníčke, začni športovať, obliekať sa tak, aby si sa páčila aj iným a aby mali záujem o Teba a daj mu tú šancu, aby na Teba zdravo žiarlil...... /samozrejme všetko s rozumom/.
0 0
srdce6 srdce6

srdce6 je offline (nepripojený) srdce6

Tatiana Pozri príspevok
Musíš vedieť žiť aj pre seba a urob niečo pre to. Choď priateľkami na kávu, ku kozmetičke, kaderníčke, začni športovať, obliekať sa tak, aby si sa páčila aj iným a aby mali záujem o Teba a daj mu tú šancu, aby na Teba zdravo žiarlil...... /samozrejme všetko s rozumom/.

aj toto mám za sebou, kvôli problémom som sa zbavila 13 kíl, zmenila som účes, zmenila som štýl obliekania,....myslím, že najviac potrebujem zmeniť postoj a to je ťažšie ako som myslela,....ale zatiaľ som to nevzdala,...
0 0
monika74 monika74

monika74 je offline (nepripojený) monika74

srdce6 Pozri príspevok
aj toto mám za sebou, kvôli problémom som sa zbavila 13 kíl, zmenila som účes, zmenila som štýl obliekania,....myslím, že najviac potrebujem zmeniť postoj a to je ťažšie ako som myslela,....ale zatiaľ som to nevzdala,...
učebnicový príklad ako z negatívneho vyťažiť pozitívne - tvoja situácia ťa napr. "donútila" zmeniť zovňajšok k lepšiemu......časom sa uvidí, či pozitívne vyťažíš pre seba aj ako osobnosť - napr. zmena názorov, postojov, zmýšľania... želám veľa síl a energie aby si si z toho negatívneho vedela nájsť a vyťažit veľa pozitívneho...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať