Zavrieť

Porady

Ako ďalej? Po nevere?

Môj problém je nevera môjho manžela. Po 15 spoločných rokoch si našiel milenku. Takmer rok žil v podnájme, čakal kedy sa k nemu nasťahuje. Vo chvili, kedy sa mala nasťahovať a my sme mali pred rozvodovým pojednávaním sa to celé zmenilo. Manžel prosil o odpustenie a či sa môže vrátiť. Ľúbim ho, aj napriek tomu, čo urobil a tak som súhlasila. Teraz je milý, pozorný, láskavý, nikdy taký nebol. A v čom je vlastne problém? Tvrdí, že vzťah s milenkou definitívne ukončil. Ale môžem tomu veriť, keď sú kolegovia a denne sú spolu v práci? Každý deň sa bojím, že príde z práce a povie, že to nezvládol a znovu sa s ňou dal dokopy. Ten rok bol hrozný, pre mňa aj pre našu dcéru. Veľa sme si vytrpeli, prešli ťažkým obdobím. Teraz je dcéra šťastná, ale ja sa neviem prestať báť, že sa to celé zopakuje. O to viac, že manžel priznal, že ona mu nie je ľahostajná. Ale vraj to má pod kontrolou. Napriek tomu, že vidí ako sa trápim, nechce z práce odísť. Ani jeden z nich. Neviem, čo ďalej. Ak zostane s nami a z práce neodíde, utrápim sa obavami. Dôvera je preč a dlho potrvá, kým bude aspoň aká taká znova. Ale ako mám zabudnúť a bojovať s minulosťou, keď neviem, či to je minulosť. Či dôvod prečo z práce nechce odísť nie je to, že ju potrebuje stále vídať? Myslím, že práca pre neho vždy znamenala najviac a ak ho prinútim odísť, bojím sa, že to aj tak nezvládneme. Neodpustil by mi to nikdy. Veľa síl ho stálo, kým sa dopracoval tam kde je. Neviem, čo mám robiť. Som zúfalá. Ako s tým bojovať? Je vôbec možné, aby dvaja ľudia ukončili vzťah, ktorý trval takmer rok a kvôli ktorému obaja odišli od svojich rodín, zo dňa na deň a zvládli vedľa seba fungovať len ako kolegovia? Zvlásť, keď ona tvrdí, že dôvod pre ktorý sa vrátil je, že má pocit zodpovednosti a že k nám cíti len súcit? A že sa vlastne obetoval, pretože miluje ju? Manžel tvrdí opak, ale ako mám vedieť čo je pravda a čo lož, keď ma tak sklamal? Poradí mi niekto? Ďakujem.
Usporiadat
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Jara Pozri príspevok
Potrebuje to čas. Veľa času. Veľa trpezlivosti. Ver mu, pokiaľ nemáš nový dôvod na neveru. Tým si ho najviac udržíš, keď bude vidieť, že si mu odpustila, že si bola taká štedrá. Už sa k tomu nevracaj, snaž sa s ním tráviť čo najviac času, choďte na prechádzku, do kina, ale už o tom nehovorte. Ak potrebuješ bútľavú vrbu, sme tu pre teba na Porade. Veľa síl...
Je to veľmi pekne povedané "udržať si ho tým, že mu odpustím a budem štedrá". Nnnnno, s tou štedrosťou by som to nepreháňala, ono zase, obchádzať doma taký "použitý" materiál nie je žiadna výhra. Jasné že sa nedá dookola omieľať čo urobil, čo sa stalo, stalo sa, ale mať zvesené uši na znak pokánia by bolo jeho psou povinnosťou.
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
no budes musiet vziat "rozum do hrsti" ty, ked ho nema chlap a začat to riešit rozhovormi-vela a vela sa rozpravajte-to pomaha a utužuje vzťah. ak vase spoločne chvile sa zmenia na mlkve chvile,tak neni o com to dalej riesit.ak si zhodila nejake tie kilečka, zmenila učes, to je len plus, musis teraz bojovat aby si bola chcena a tuzil po tebe a uz nikdy po ziadnej inej....aj spoločny vikend mimo domu urobi svoje-skus...vela stastia /mozno si teraz povies, aky su vsetci mudry,radia a radia, ale aj tak neviem co mam robit...čo si počať..../neboj, chce to vela času a pevne nervy, ale my zeny sme silne osobnosti a zvladame niekedy aj nemozne...drzim palce
0 0
sarasara sarasara

sarasara je offline (nepripojený) sarasara

optimista
Už stále sa budeš trápiť, či neodíde. Či sa spolu stretávajú. Budeš si klásť otázku, či ťa má rád. Čo myslíš, má? Takmer rok žil v byte a čakal na milenku, po pätnástich rokoch manželstva. Tu sa o dôvere asi hovoriť nedá. Píšeš, že z práce neodíde, ak by si prinútila odísť, neodpustil by ti to. A milenka mu nie je ľahostajná.
Si dobrá žena a matka, ktorá chce udržať rodinu. Ale neponižuj sa. Popracuj na sebe, staň sa viacej sebavedomou, samostatnou ženou. Zvýš si vzdelanie, choď do školy. To je vynikajúci relax. Prídeš na iné myšlienky, pomáha to. A nech máš akékoľvek vzdelanie, vždy sa dá zvyšovať.
0 0
srdce6 srdce6

srdce6 je offline (nepripojený) srdce6

Ďakujem za Vaše názory, rady. Viem, že konečné rozhodnutie je na mne, nakoniec je to môj život. Ale pomáha mi, keď si prečítam názor z iného uhla pohľadu. S mojím problémom sa už trápim rok a niekedy mám pocit, že už nie som schopná na vec sa dívať s nadhľadom, pretože sa v tom mocem stále dookola.
Ešte raz všetkým ďakujem aj za podporu.

Prajem príjemný deň
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať