Zavrieť

Porady

Ako ziskat peniaze spat za kupu kradnuteho telefonu

Kupil som kradnuty telefon. Bez papierov, bez kupnej zmluvy
Telefon mi policia zhabala.
Na vysluch som doviedol predajcu telefonu, ktory sa ku vsetkemu priznal,povedal odkial telefon kupil, osobu od ktorej ho kupil priviedol opat na vysluch. Nakoniec sa policii vdaka mne podarilo dopatrat k pachatelovi tohto priestupku a telefon bol vrateny povodnemu majitelovi.

Kde je problem?
PENIAZE

Predavajuci mi odmieta vratit peniaze, nakolko vsetci ostatni predavajuci odmietaju vratit peniaze tiez(nakolko nikto svoje peniaze nedostal naspat a telefon sa vratil majitelovi).

Co mam robit?
Ked sa na policii osoba ktora mi telefon predala priznala ze mi ho predala a aj priznala naozajstnu sumu, za ktoru mi ho predala,
moze to policia dolozit sudu?
Sud mi pomoze peniaze ziskat spat?

Neviem ziadne mena,
vsetky mena ma len policia. Ja mam len tel.cislo osoby od ktorej som telefon kupil.

Ako som spominal, zalezitost policia ukoncila, peniaze ju nezaujimaju, chceli len najst pachatela

Dakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

    právnik, ktorého baví právo =D ...viac Mgr.Shrek
    Mal by si podať žalobu na toho, čo ti predal žalobu za bezdôvodné obohatenie. Ako dôkaz nechaj vykonať prečítanie policajnej zápisnice z výsluchu, ak bol výsluch vykonaný. To isté nech potom urobí tvoj "predajca" atď. atď.

    kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

    kaco11
    v celom pripade fungujes ako poskodeny. svojich prav sa domahas bud v sudnom procese s obzalovanym alebo po vlastnej osi v obciansko pravnom konani. policajti ako uzavreli pripad? bol sud? aka je skoda?

    kucierko je offline (nepripojený) kucierko

    kucierko
    zial nemam ziadne skusenosti s pravom sudom obcianskym konanim

    Mal by niekto na mna chvilku cas a napisal mi kam mam zajst a co budem vsetko potrebovat +kolko ma to bude stat?

    Mam spis o zhabani telefonu,inak nic.

    Ako policia uzavrela pripad netusim, ked som sa bol pytat, povedali mi ze vsetko je "tajne" resp nemozem sa domahat ziadnych informacii od nich.

    Som zo Ziliny
    islo o sumu mensiu ako je minimalna mzda, takze neslo o trestny cin.

    Nejde mi o peniaze, len o to, ze nevidim dovod preco by som v takomto pripade, ked sa "vinnik" priznal, mal byt jediny poskodeny ja

    Vdaka

    kucierko je offline (nepripojený) kucierko

    kucierko
    nikto neporadi ? :-(
    chcel by som to uz mat z krku,
    blizi sa danove priznanie a mam kopec inych starosti

    kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

    kaco11
    pozerala som si to v zákone. V priestupkovom zákone je napísané, že máš ako poškodený si uplatnovať náhradu škody / v tvojom prípade cena MT/. Zase na druhej strane sa to javilo ako uplatnovanie si škody v momente procesu resp.riešenia priestupku. Neviem ako je to časovo. Či už je priestupok vyriešený alebo nie. Ak uuuuplne prvý človek tých telefónov predal viacej tak sa už jedná o TČ, ale tam je to v princípe to isté. Ak budeš mať chvílku času tak by som zbehla na PZ a nechcela info zo spisu, ale žiadala náhradu škody. Nech to zahrnú do spisu. Mená a podobne ti nepovedia, ale či to bol priestupok alebo TČ a kam bol odstúpený by ti povedať mohli. Tam nie je dôvod na tajnosti. Ty si poškodený a v rámci konania, či už priestupkového alebo trestného sa domáhaš náhrady škody, na ktorú máš nárok. V priestupkovom zákone /372/90 /je to paragraf okolo 70. Plus mínus jeden.

    kucierko je offline (nepripojený) kucierko

    kucierko
    dakujem ti velmi za info,
    a ak by som tam nepochodil,
    nemate niekto nejake tlacivo co by som mal vypisat?
    Poslem to na sud doporucene alebo kde to mam riesit?

    Je to relativne mala suma, aby ma nestal cas straveny riesenim viac ako MT

    kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

    kaco11
    s tlacivom ti asi urcite nepomozem. Co sa týka posielania písomností tak to môžeš poslať doporučene alebo ak máš súd v blízkosti tak odniest listinu na podateľnu osobne. Kópiu si pochopitelne nechať oraziť. Neviem o akú sumu sa jedná. Záleží čo je malá suma. Napríklad 100 eur by som neriešila, pretože by ma to stálo viac nervov a nič z toho.

    kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

    kaco11
    ja si uvedomujem, že pre niekoho je 100 eur vela, ale zase na druhej strane, aby som kvoli 100 euram sa este dva roky vláčila po súdoch tak to mi fakt nestoji. Ale je to na tvojom uvazeni. Na druhej strane si sa poučil, aby si sa nabuduce nekupoval takýmto spôsobom telefón a ani iný tovar.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.