Zavrieť

Porady

musi byt na fakture moje ico?

Chcem sa opytat ak objednavam tovar ako zivnostnik na svoje meno od ineho maloobchodnika a chcem tovar dalej predavat, musi na fakturu uvadzat moje ico a podobne alebo staci iba moje meno adresa ..ako by som kupoval v normalnom eshope ako normalny clovek?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    holister Pozri príspevok
    Chcem sa opytat ak objednavam tovar ako zivnostnik na svoje meno od ineho maloobchodnika a chcem tovar dalej predavat, musi na fakturu uvadzat moje ico a podobne alebo staci iba moje meno adresa ..ako by som kupoval v normalnom eshope ako normalny clovek?

    Dakujem
    ÁNo, tvoje identifikačné údaje musia na faktúre, objednávke byť.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    holister Pozri príspevok
    Chcem sa opytat ak objednavam tovar ako zivnostnik na svoje meno od ineho maloobchodnika a chcem tovar dalej predavat, musi na fakturu uvadzat moje ico a podobne alebo staci iba moje meno adresa ..ako by som kupoval v normalnom eshope ako normalny clovek?

    Dakujem
    Pozri obchodný zákonník

    § 3a

    (1) Každý podnikateľ je povinný na svojich obchodných listoch a objednávkach vyhotovených v písomnej alebo elektronickej forme (ďalej len "obchodné dokumenty") uvádzať obchodné meno, sídlo alebo miesto podnikania, právnu formu právnickej osoby a identifikačné číslo, ak je pridelené. Podnikatelia zapísaní v obchodnom registri alebo v inej evidencii podnikateľov uvádzajú aj označenie registra, ktorý podnikateľa zapísal, a číslo zápisu. Ak podnikateľ na svojich obchodných dokumentoch uvádza výšku základného imania, musí uviesť aj rozsah jeho splatenia.

    (2) Údaje podľa odseku 1 je podnikateľ povinný uvádzať aj v písomnom úradnom styku.

    holister je offline (nepripojený) holister

    holister
    dakujem pekne, ak tomu spravne rozumiem staci ak si dam na tu fakturu razitko s tymi udajmi? Lebo ved ako by som si mohol dat do uctovnictva keby som napr kupoval v zeleziarstve klince a potom ich chcel predat dalej? Ide mi o to ze ak mi ten predavajuci neuvedie na fakturu moje ICO ci si ho tam mozem dat sam dodatocne.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak kupuješ na faktúru, musíš predávajúcemu tieto svoje identif. údaje uviesť, aby ju mohol správne vystaviť.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    holister Pozri príspevok
    dakujem pekne, ak tomu spravne rozumiem staci ak si dam na tu fakturu razitko s tymi udajmi? Lebo ved ako by som si mohol dat do uctovnictva keby som napr kupoval v zeleziarstve klince a potom ich chcel predat dalej? Ide mi o to ze ak mi ten predavajuci neuvedie na fakturu moje ICO ci si ho tam mozem dat sam dodatocne.
    Daj faktúru prepracovať dodávateľovi...
    Čítaj aj tu:
    http://www.porada.sk/t15489-ico-dic-...e-a-preco.html

    holister je offline (nepripojený) holister

    holister
    A ak kupujem len v normalnom eshope na svoje meno ako to mam potom riesit? Ak by som napr. nakupil v eshope alza.sk tonery, tak mi poslu normalnu fakturu na meno ake tam mam zaregistrovane... ja ich potom nemozem predavat dalej ?

    holister je offline (nepripojený) holister

    holister
    Ja si chcem ale nakupit tovar v anglickom eshope a predat tu dalej a neviem ako to vyriesit s fakturou, kedze to je len normalny eshop.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    holister Pozri príspevok
    A ak kupujem len v normalnom eshope na svoje meno ako to mam potom riesit? Ak by som napr. nakupil v eshope alza.sk tonery, tak mi poslu normalnu fakturu na meno ake tam mam zaregistrovane... ja ich potom nemozem predavat dalej ?

    Všetok tovar , ktorý kupujete za účelom predaja na základe živnostenského listu a v súvislosti s podnikaním objednávajte tak, aby dodávateľ mal Vaše správne fakturačné údaje .Vychádzajte zo živnostenského listu a z kartičky , ktorú Vám zaslal príslušný daňový úrad na ktorej je uvedené VAŠE DIČ.

    So živnostenského listu uvádzate vaše Obchodné meno, sídlo , IČO a z danej kartičky DIČ .

    Taktiež tieto údaje uvádzate na Vašej vyšlej faktúre . Tu nezabudnúť aj na prípadné bankové spojenie .

    holister je offline (nepripojený) holister

    holister
    Ked som si objednaval naposledy webhosting prisla mi faktura kde bolo:

    Odbetarel:
    Michal BlaBla
    Pekna 44
    88855 Bratislava

    ICO:.......
    DIC: .......
    IC DPH: ......

    cize som si to musel dopisat... preco je teda problem si na fakturu na ktorej to neni dpisat tieto udaje?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    holister Pozri príspevok
    Ked som si objednaval naposledy webhosting prisla mi faktura kde bolo:

    Odbetarel:
    Michal BlaBla
    Pekna 44
    88855 Bratislava

    ICO:.......
    DIC: .......
    IC DPH: ......

    cize som si to musel dopisat... preco je teda problem si na fakturu na ktorej to neni dpisat tieto udaje?
    Pokiaľ by Váš dodávateľ vlastnil údaje o Vašej firme , tento problém by ste nemali .

    Je na Vás ...ak si tie údaje dopíšete rukou , je to Vaše rozhodnutie , Vy budete zdôvodňovať , v konečnom dôsledku ste povinný sa držať vyššie priložených ustanovení .Prečo áno , alebo nie .......to už je hra so slovíčkami .

    holister je offline (nepripojený) holister

    holister
    Dakujem za rady, v kazdom pripade nechcem nic obchadzat, len sa jednoducho snazim vyriesit ci je problem to tam mat dopisane ak to tam nie je dane od dodavatela.
    este raz vdaka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.