Zavrieť

Porady

neprepísaný pozemok

kto mi poradí? na mamu bol napísaný dom a polovica pozemku , druhá polovica je na súrodencov na dedičskom konaní sme tu maminu čiastku podpísali sestre ešte ked som u mami bývala ja postavili sme si tam garáž/bolo to pred 20 rokmi/sestra povedala že mi za tú garáž dá peniaze no ked sme jej dom podpísali povedala že ona garáž nepotrebuje že ju môžme zvaliť ale tu ide o to že ona tu polovičku pozemku nemá ešte prenesenú na seba takže tá garáž stojí prakticky aj na tej mojej čiastke pozemku garáž má murované základy a vrch je drevený naviezla si tam materiál že ide stavať garáž /isto už na tie naše základy/môže si sama od seba búrať a staviať na tom pozemku aj ked nie je celý jej?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sarasara je offline (nepripojený) sarasara

    optimista sarasara
    Vyrozumela som, že polovica pozemku je sestrina, lebo ste jej ju prenechali v dedičskom konaní. Ak druhú polovicu vlastníte všetci súrodenci v podieloch a ste vedení na LV, nemôže sestra zbúrať tvoju garáž, lebo nie je určené, ktorá časť pozemku je jej a ktorá tvoja.

    neprepísaný pozemok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.