Zavrieť

Porady

10 rocna premlcacia doba pri exekucii

Dobry den , pprosila by som niekoho kto vie pomoct a zodpovedat moju otazku, v mojom pripde je na mna uvalene exekucne konanie za dopravne priestupky(cesta na cierno), chcela by som sa dozvediet ako to je s premlcaciou dobou, kedze vstko sa to odohralo v rokoch 98-99, zatial som nezacala splacat, z casu na cas ma exekutor upovedomi, avsak ja nereagujem, neviem vsak ci to ma vyznam, pretoze cakanim sa mi to len navysuje, ak by bol niekto taky laskavy a dal nejaku radu, ci je lepsie to zacat splacat alebo este pockat, postu si nepreberam, tak ani neviem v akej faze sa to vlastne nachcadza, Dakujem
Usporiadat
jelalim jelalim

jelalim je offline (nepripojený) jelalim

Teba raz daju do vezenia a ani nebudes vediet preco
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Premlcacia doba plati v pripade, ze ten, kto ma vymahat peniaze sa vobec neozve.
Ak MHD postupila pripad exekutorovi a ten sa ozyva, ziadna premlcacia doba ti nebezi. To, ze ty nereagujes, je skutocne len a len tvoj problem. Narastaju ti k pokute stale dalsie poplatky za pracu exekutora.
1 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

skublina Pozri príspevok
Dobry den , pprosila by som niekoho kto vie pomoct a zodpovedat moju otazku, v mojom pripde je na mna uvalene exekucne konanie za dopravne priestupky(cesta na cierno), chcela by som sa dozvediet ako to je s premlcaciou dobou, kedze vstko sa to odohralo v rokoch 98-99, zatial som nezacala splacat, z casu na cas ma exekutor upovedomi, avsak ja nereagujem, neviem vsak ci to ma vyznam, pretoze cakanim sa mi to len navysuje, ak by bol niekto taky laskavy a dal nejaku radu, ci je lepsie to zacat splacat alebo este pockat, postu si nepreberam, tak ani neviem v akej faze sa to vlastne nachcadza, Dakujem
Ja neviem, na čo čakáš...? Hrou namŕtveho chrobáka si len zvyšuješ dlžnú sumu. Už teraz budú len samotné úroky z omeškania viac ako dvojnásobok pôvodnej pokuty. Len čakaj, kým ten dlh narastie a potom to rovno exekútor zoberie byt. Jemu len vyhovuje, keď sa prípad naťahuje. Dlh tým len narastá.
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Najskôr si zisti, kedy podnik MHD zadal exekútorovi vymáhať pokutu. Ak to bolo po 10-tich rokoch, exekúcia je neoprávnená, darmo sa ozýva exekútor (po premlčaní nemá žiadny právny nárok niečo vyžadovať). Ak však to bolo pred ukončením premlčacej doby - zaplať!
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

misoft Pozri príspevok
Najskôr si zisti, kedy podnik MHD zadal exekútorovi vymáhať pokutu. Ak to bolo po 10-tich rokoch, exekúcia je neoprávnená, darmo sa ozýva exekútor (po premlčaní nemá žiadny právny nárok niečo vyžadovať). Ak však to bolo pred ukončením premlčacej doby - zaplať!
Dlh sa nepremlčuje automaticky. Dlžník musí podať námietku premlčania vtedy, keď o tom rozhoduje súd.
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

pokuty z dopravných podnikov nemajú úroky, ale môžu sa navyšovať trovy exekúcie. lehota premlčania začína plynúť nie odo dňa priestupku, ale odo dňa právoplatnosti rozhodnutia vydaného súdom a tieto inštitúcie si na to väčšinou dávajú pozor.

Tým, že nepreberáš zásielky si pečatíš svoj osud a tu už žiadna rada nepomôže. Aj keď upovedomenie o začatí exekúcie musí byť doručené ... ale garantujem ti, že raz sa to stane a potom to vypukne. Keď neprejavuješ ochotu spolupracovať, nečakaj ju od exekútora, keď prídeš prosiť o splátky. komu niet rady....

p.s. podaním návrhu na exekúcie sa premlčacia doba prerušuje
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

Poskytovatel, poskytol si tu síce vyčerpávajúce info, ale dopravné podniky si dávajú aj dávali na tieto svoje pohľadávky vydať rozhodnutie súdu, tzn. 10 ročná premlčacia doba + pokuta nebola za roky 1988-89, ale 1998-99
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

Ak dopravný podnik vidí, že čierny pasažier nemieni zaplatiť, podá 10.12.1999 (napr.) návrh na súd na vydanie platobného rozkazu (toto ešte nespadá pod nútený výkon rozhodnutia), súd vydá platobný rozkaz 02.02.2000, tento doručí účastníkom a do 15 dní od doručenia (povedzme 18.03.2000) nadobudne právoplatnosť. Od TOHTO dátumu plynie 10 ročná premlčacia doba, čiže keď dopravný podnik podá návrh na vykonanie exekúcie dnes, zajtra, na budúci týždeň... ešte stále je v lehote a podaním návrhu na vykonanie exekúcie sa prekluzívna lehota prerušuje.
0 0
jessie211 jessie211

jessie211 je offline (nepripojený) jessie211

Zaujala ma debata o premlcanej dobe pri exekucii,nakolko sa ma tyka podobny problem,ako je tu opisovany.Chcem sa opytat,ako je to s premlcanim v mojom pripade,ked voci mne exekucia zacala v spojitosti s uznesenim krajskeho sudu dna 2.4.2003.Vtedy som bola nezamestnana a nemala som z coho platit,asi 2x mi nasledne zrazili z uctu rodinne pridavky
(voci tomu som sa odvolala,tak mi zrusili blokovanie uctu). Niekolko rokov som nedostala ziadnu pisomnost,myslela som si,ze je to uz premlcane a zrusene.Prave dnes mi zamestnavatel oznamil,ze dnes prisiel exekucny prikaz na plat zo dna 1.3.2010 a ze mi musia strhnut z februarovej vyplaty jednu tretinu.
Poradte mi,prosim,ci je to premlcane,ci mam ist za pravnikom,ako mam postupovat.Dakujem.
0 0
jessie211 jessie211

jessie211 je offline (nepripojený) jessie211

dodávam,že u mna nejde o pokutu.Kedysi sme dvaja spolocne podnikali a byvaly spolocnik vymaha odo mna dlh z podnikania(ktory si mimochodom vymyslel) a nevedela som dokazat ze klame,preto som neuspela na sude.
0 0
draik draik

draik je offline (nepripojený) draik

V prípade právoplatného rozhodnutia súdu sa právo premlčuje po desiatich rokoch odvtedy, čo sa malo podľa verdiktu plniť.
0 0
bijo bijo

bijo je offline (nepripojený) bijo

Do tej 10 ročnej premlčanej doby sa zahŕňajú aj súdne trovy, trovy práv.zástupcu, trovy exekúcie atd.... ??????
0 0
bijo bijo

bijo je offline (nepripojený) bijo

Ďakujem za odpoveď,
0 0
bijo bijo

bijo je offline (nepripojený) bijo

Ďakujem ti veľmi pekne, už aj to idem riešiť.
0 0
jessie211 jessie211

jessie211 je offline (nepripojený) jessie211

Dakujem za odpoved a radu,prave to som mala v umysle urobit,ale uz ma nestihnu vyzmykat. Exekutor dorucil vymahanie mojmu zamestnavatelovi prave v case,ked mi bezi vypovedna lehota,od 1.4.budem nezamestnana a pojdem na urad prace.Nadalej budem pre zamestnavatela pracovat externe za povoleny limit uradu prace 136€/mesacne a popri tom si zarobim aj nieco inde.........10 rocna premlcacia doba znamena to,ze ak exekutor nevymoze odo mna dlh do 10 rokov od pravoplatnosti,tak uz nemusim platit nic?
0 0
Janži Janži

Janži je offline (nepripojený) Janži

Kedze sa tu riesie exekucia, skusim sa opytat aj ked to uplne nezapada do temy.

Na manzela bol v r. 2003 vydany exekucny prikaz. Bol zivnostnik, ale nemal ziadne zisky a teraz od 1.1.2010 je nezamestnany. Nezaplatil ziadnu sumu, nakolko nemal prostriedky. Spolocnost, ktorej dlzil, mu poslala na zaciatku roka na podpis potvrdenie zavazkov voci nim. Ma im to podpisat? Komu je vlastne dlzny spolocnosti alebo exekutorovi?

Spolocnos ktorej dlzi konci svoju cinnost.
0 0
riccado riccado

riccado je offline (nepripojený) riccado

jessie211 Pozri príspevok
Dakujem za odpoved a radu,prave to som mala v umysle urobit,ale uz ma nestihnu vyzmykat. Exekutor dorucil vymahanie mojmu zamestnavatelovi prave v case,ked mi bezi vypovedna lehota,od 1.4.budem nezamestnana a pojdem na urad prace.Nadalej budem pre zamestnavatela pracovat externe za povoleny limit uradu prace 136€/mesacne a popri tom si zarobim aj nieco inde.........10 rocna premlcacia doba znamena to,ze ak exekutor nevymoze odo mna dlh do 10 rokov od pravoplatnosti,tak uz nemusim platit nic?
plynutie premlcacej doby sa zacatim exekucneho konania prerusuje a lehota neplynie
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

poskytovatel Pozri príspevok
Pre bija .



Ak máš na účte peniaze , je zaujímavé , že exekútor ešte nevydal exekučný príkaz banke , zatial dal iba príkaz na začatie exekúcie banke a zablokoval Ti účet . Zablokovaním účtu sa Ti snaží zrejme znepríjemniť živoť a donútiť Ťa , aby si dobrovoľne zaplatil , čím by sa vyhol prípadným problémom s dovolávaním sa premlčania z Tvojej strany .
Trochu zvláštna logika,

ako a hlavne z čoho má dotyčny zaplatiť ak nemože manipulovať zo svojim účtom ???
0 0
Janži Janži

Janži je offline (nepripojený) Janži

Poskytovatel dakujem velmi pekne za odpoved. Ja som si az teraz uvedomila ze som to tam nejasne napisala.

Manzelovi vznikol dlh u zamestnavatela, nebol este vtedy zivnostnik, zivnost si otvoril az potom. Ale to asi nemeni nic na veci ze nema nic podpisovat, aj ked to poslalili pod zamienkou potvrdenia zavazkov pre auditora. Dolezite mozno je napisat aj to ze firma konci svoju cinnost. Ako to potom je? ked spolocnost skonci tak aj exekucia?
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

Poskytovateľ - presne § 112 hovorí o prerušení premlčacej doby podaním návrhu u exekútora, čiže exekútor môže konať, ak u neho bol podaný návrh ešte v lehote a premlčanie nenastane
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať