Zavrieť

Porady

Detská výživa

Ahojte, šikulky.
Nemá niekto dobrý, ľahký recept na výrobu detskej výživy. Máme doma spústu jabĺk a deti majú radi takúto maškrtu. Cez víkend by som sa s tým zabávala.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tana74 je offline (nepripojený) Tana74

    Tana74
    Ahoj, my robievame detskú výživu každý rok a len tak bez receptu:

    Ja jablka nešúpem, iba vyberiem "jadrovník", nakrájam asi na 1/4, dám do veľkého hrnca, prilejem trocha vody - od oka, aby sa mohli dusiť a nepripálili sa. Cukor nedávam, záleží od sladkosti jabĺk a na záver, keď sú jablka mäkké pridám nejaký domáci kompót (napr. marhuľový, malinový - kôli príchuti). Nechám trocha ochladiť a rozmixujem. Ešte teplé nalievam do skiel a sterilizujem.

    Keď máme veľa hrušiek, robievam som aj jablkovo-hruškové výživy.

    janasv je offline (nepripojený) janasv

    janasv
    Tiez tak - niekedy ani neprilievam vodu /podla toho, ake su stavnate/, len ich prikryjem a dusim. Pustia si stavu. Rozvarene rozmixujem a podla chuti - cukor, vanilkovy cukor - kratko sa prevari, aby sa ruzpustil. Podobne sa robi aj jablkovy dzem s nejakym kompotom alebo ovocnym sirupom.

    janasv je offline (nepripojený) janasv

    janasv

    Dzem z jablk:

    Suroviny:
    5 kg ocistenych jablk, 1 a 1/2 kg cukru, 1 sirup podla chuti /alebo dzem, alebo rozmixovany kompot/, 2 ks gelfix 2:1, kyselina citronova/ nemusi byt - ja nedavam/

    Postup:
    Jablka dobre umyjeme, ocistime, pokrajame, dame rozvarit, trochu vychladime a rozmixujeme. Vychladnute dame na sporak, pridame cukor a sirup a podla navodu gelfix 2:1. Este horuce davame do cistych suchych flasticiek. Ja sterilizujem asi 2 min pre istotu.
    Pouzivame na palacinky, lievance, pudiny, ... alebo len tak..:p

    Na detsku vyzivu som davala pomer 5 kg jablk, 600 g cukru, 1 vanil. cukor. Ale to zavisi aj podla toho, ako su jablka sladke. Minuly rok sme ich mali namraky, toho roku nic. Ale, dostali me hrusky...

    Vesele zavaranie.

    Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

    Viera123
    Jablčná nutela
    2 kg jabĺk,
    200 ml vody,
    700 g práškového cukru,
    3 bal. vanilínového cukru,
    2 čokoládové pudingové prášky,
    100 g kakaa,
    100 g lieskových orieškov,
    1 sladené kondenzované mlieko

    Olúpané jablká zbavíme jadrovníkov, pokrájame na kúsky, podlejeme vodou a rozvaríme domäkka. Jablká rozmixujeme, pridáme práškový a vanilínový cukor, pudingové prášky, kakao, nastrúhané oriešky a mlieko. Za stáleho miešania krátko povaríme. Zmesou naplníme poháre, ktoré dobre uzatvoríme a sterilizujeme 20 minút pri teplote 85 st. C.
    Nutelu podávame samotnú ako pochúťku alebo ju používame ako náplň do koláčov, či buchiet a pod.

    (Recept mám od mojej kolegyni, sama som ju zatiaľ neskúšala, snáď sa k tomu tento rok dostanem, keď sa nejaké jablká urodia..)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.