Zavrieť

Porady

Ktorý mobilný internet k notebooku?

Prosím o radu,máme už dlhšie internet od orange(modem),ale je neskutočne pomalý,kým niečo načíta,trvá mu to neskutočne dlho(rýchlosť 1,8Mb/s),ak máte niekto skúsenosti s niečím lepším,prosím poraďte,vo štvrtok by sme chceli ísť vybrať niečo iné.Vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    gaga27 Pozri príspevok
    Prosím o radu,máme už dlhšie internet od orange(modem),ale je neskutočne pomalý,kým niečo načíta,trvá mu to neskutočne dlho(rýchlosť 1,8Mb/s),ak máte niekto skúsenosti s niečím lepším,prosím poraďte,vo štvrtok by sme chceli ísť vybrať niečo iné.Vďaka
    Ja mám od T-Mobile a v pohode , mali dokonca aj nejakú akciu.Pozri na ich stránke

    salvosko je offline (nepripojený) salvosko

    salvosko
    Rýchlosť 1,8Mb/s je uplne super pre mobilny internet, ono ti to nepojde tym maximom 7,2Mb/s.

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    salvosko Pozri príspevok
    Rýchlosť 1,8Mb/s je uplne super pre mobilny internet, ono ti to nepojde tym maximom 7,2Mb/s.
    Rýchlosť 1,8 Mb/s či 2 Mb/s je maximálna deklarovaná a nedosahuje sa konštantne počas celých 24 hodín,
    skutočná rýchlosť zavisí od zaťaženia siete.
    Ja mám tiež mob.Internet Expres od Orange-u a rýchlosť pripojenia si kontrolujem na www.dsl.cz
    Inak toto mobilne pripojenie je asi najdrahšie zo všetkých pripojení
    ja platím za neobmedzený prístup na Net počas 24 hodín,niečo okolo 26 eur
    za mesiac.
    A ak prekročíš limit stiahnutých dát /10 MB/ tak ti znižia rýchlosť.
    Ja som mal z nimi veĺké problémy a dohadovania ohĺadom toho,
    a aj preto plánujem dokončiť dobu viazanosti a pohľadať niečo iné.

    gaga27 je offline (nepripojený) gaga27

    gaga27
    lenze nam internet stale mrzne,stale ma vyhadzuje zo stranok,musim sa pripajat znovu...a co wifi,je to rychlejsie?aj ked to nie je mobilne

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Chces mat len mobilny net (potrebujes ho vyuzivat na roznych miestach) alebo ho pouzivas len doma.
    Ak chces mobilny, tak max do 7,2Mbps ale ako uz bolo spomenute, take rychlosti sa asi nedosahuju (je to priblizne ako ADSL, ale kedze je to mobilne, je to aj nestabilnejsie ako ADSL)
    Ak chces net iba na doma, tak podla toho kde byvas mozes mat pripojenia bud ADSL, wifi alebo optika

    Cije wifi rychlejsie ?? To zavisi od poskytovatela

    salvosko je offline (nepripojený) salvosko

    salvosko
    Vypadava ti preto ze mas bud slaby signal alebo praveze pretazenu siet. Mobilny internet ma tu nevyhodu ze uprednostnuje hlasove hovory pred datovymi - z pochopitelnych pricin.
    Ak je tam kde ho pouzivas pretazena siet alebo priam absencia 3G signalu (ani Orange nema napriklad Bratislavu na 100% pokrytu) tak si nepomozes. Ale zas iny operator tam moze mat dobry signal no zase inde to moze byt naopak.

    Wifi si viazana doashom co je radovo metre, napriklad v byte je to ok. Potrebujes kablove pripojenie do internetu domov a potom tam bachnes wifi router a hotovo. Je to stabilne lebo wifi defakto nahradza kabel a kabel je predsa len kabel (kym ho niekto nepresekne).

    salvosko je offline (nepripojený) salvosko

    salvosko
    Inak treba rozlisovat:
    Mobilny internet = internet vsade kde si signal tvojho mobilneho operatora.
    Bezdrotovy internet = do pocitaca alebo notebooku nemas internet vedeny kablom ale vzduchom z routera ktory je do internetu pripojeny kablom u teba doma napriklad a ten mas tam kde ti tvoj router pokryva WiFi signal, teda byt, rodinny dom (tam ale moze byt problem a slaby signal medzi poschodiami) a netreba zabudnut na sifrovanie aby ti to nikto nezneuzival.

    salvosko je offline (nepripojený) salvosko

    salvosko
    Inak treba rozlisovat:
    Mobilny internet = internet vsade kde si signal tvojho mobilneho operatora.
    Bezdrotovy internet = do pocitaca alebo notebooku nemas internet vedeny kablom ale vzduchom z routera ktory je do internetu pripojeny kablom u teba doma napriklad a ten mas tam kde ti tvoj router pokryva WiFi signal, teda byt, rodinny dom (tam ale moze byt problem a slaby signal medzi poschodiami) a netreba zabudnut na sifrovanie aby ti to nikto nezneuzival.

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    Laco-monter Pozri príspevok
    Rýchlosť 1,8 Mb/s či 2 Mb/s je maximálna deklarovaná a nedosahuje sa konštantne počas celých 24 hodín,
    skutočná rýchlosť zavisí od zaťaženia siete.
    Ja mám tiež mob.Internet Expres od Orange-u a rýchlosť pripojenia si kontrolujem na www.dsl.cz
    Inak toto mobilne pripojenie je asi najdrahšie zo všetkých pripojení
    ja platím za neobmedzený prístup na Net počas 24 hodín,niečo okolo 26 eur
    za mesiac.
    A ak prekročíš limit stiahnutých dát /10 MB/ tak ti znižia rýchlosť.
    Ja som mal z nimi veĺké problémy a dohadovania ohĺadom toho,
    a aj preto plánujem dokončiť dobu viazanosti a pohľadať niečo iné.
    Musím zmeniť svoj názor na mobilne pripojenie od Orange.
    Včera v noci som nameral rýchlosť niečo malo cez 3 Mb/s ,čo je vyrazny pokrok.
    A tiež som zaznamenal,že aj mesačný poplatok za pripojenie klesol na 14,99€/mesiac
    Tiež limit prenesených dát je 5000 MB./možno to bude málo,ale ja s tým nespravím už nič/
    To už sa dá.
    Preto zostávam pri mobilnom Internete od Orange.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.