Zavrieť

Porady

Železničná polícia - Pokuta

Zdravím, pred časom som dostal pokutu 5E. Prešiel som z nástupišťa 2 na nástupište 1 ce kolajnice, konkrétne po takom betonovom chodníku. Okrem mňa tade prešlo ešte asi 20 ľudí, policajt bol sám, chytil resp. zastavil si len mňa a ešte jedného chlapíka. Okrem múdrosti o paragrafoch o priestupkovom konaní aj nechnutne vyzvedal kto som, čo som, z kade som čo robím atď. Oznámil mne aj vedľa pánovi pokutku 5E. A takto, zaznačil si nás nie do pokutového bloku ale do klasického linajkovaného slovníčka aké ste dávali deťom do 1 a 2 triedy. Predpokladám, že tam dal meno, číslo op a adresu. Spýtal sa či máme hotovosť, obaja sme pvoedali nie, povedal, že sa máme večer zastaviť. Ja som toho policajta ešte stretol a povedal, že mám prísť teda o pár dní (keďže som nemal drobné) a že keď on vraj bude mať službu, tak sa mám staviť. No neviem teda či to mám ísť platiť alebo nie .. žiadny úradný dokument, žiadny zápis, žiadne kamery, 1 policajt a 2ja "pácahatelia" .. ako to vidíte, take exekučné trovy nie su bohvie čo
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

    právnik, ktorého baví právo =D ...viac Mgr.Shrek
    kremes22 Pozri príspevok
    Zdravím, pred časom som dostal pokutu 5E. Prešiel som z nástupišťa 2 na nástupište 1 ce kolajnice, konkrétne po takom betonovom chodníku. Okrem mňa tade prešlo ešte asi 20 ľudí, policajt bol sám, chytil resp. zastavil si len mňa a ešte jedného chlapíka. Okrem múdrosti o paragrafoch o priestupkovom konaní aj nechnutne vyzvedal kto som, čo som, z kade som čo robím atď. Oznámil mne aj vedľa pánovi pokutku 5E. A takto, zaznačil si nás nie do pokutového bloku ale do klasického linajkovaného slovníčka aké ste dávali deťom do 1 a 2 triedy. Predpokladám, že tam dal meno, číslo op a adresu. Spýtal sa či máme hotovosť, obaja sme pvoedali nie, povedal, že sa máme večer zastaviť. Ja som toho policajta ešte stretol a povedal, že mám prísť teda o pár dní (keďže som nemal drobné) a že keď on vraj bude mať službu, tak sa mám staviť. No neviem teda či to mám ísť platiť alebo nie .. žiadny úradný dokument, žiadny zápis, žiadne kamery, 1 policajt a 2ja "pácahatelia" .. ako to vidíte, take exekučné trovy nie su bohvie čo
    Ja b som na tvojom mieste išiel na stanicu inokedy, nie keď on bude mať službu. Prihlásil by som sa, že mám zaplatiť pokutu. Predpokladám, že nikde nebudú mať i tebe nijaké záznamy a pošlú ťa domov.
    A možno áno, tak zaplať. Trovy exekúcie nie sú nič moc.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Mgr.Shrek Pozri príspevok
    Ja b som na tvojom mieste išiel na stanicu inokedy, nie keď on bude mať službu. Prihlásil by som sa, že mám zaplatiť pokutu. Predpokladám, že nikde nebudú mať i tebe nijaké záznamy a pošlú ťa domov.
    A možno áno, tak zaplať. Trovy exekúcie nie sú nič moc.
    Ja zasa naopak, by som nikam nič nešiel platiť, je vidno,že osožák si chcel privyrobiť na 2 pivká a 2 poldeci- pusť to z hlavy a nič neplať...

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Mgr.Shrek Pozri príspevok
    Ja b som na tvojom mieste išiel na stanicu inokedy, nie keď on bude mať službu. Prihlásil by som sa, že mám zaplatiť pokutu. Predpokladám, že nikde nebudú mať i tebe nijaké záznamy a pošlú ťa domov.
    A možno áno, tak zaplať. Trovy exekúcie nie sú nič moc.
    Ak mám zaplatiť pokutu, predpokladám, že na základe niečoho. Železničná polícia má síce právomoc pokutu uložiť, nie však na základe praktík odpozeraných od tej štátnej.....Do vrecka. Niečo za niečo. Máš pocit, že linkovaný zošit nahradí blokové poukážky? Ak im odpustil pokutu na mieste, nech pošle na adresu bydliska zloženku. A hrozba exekútorom je irelevantná.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    No neviem mne sa Shrekov nápad páči.
    Pôjdem tam, ak nemajú záznam ja mám srdce na pokoji a viem na čom som. Ak tam záznam majú, tak si vyžiadam kopiu a viem či zaplatím alebo nie tú pokutu.

    Určite by ma viac deprimovala neistota a obavy či mi o 10 rokov nezaklope exekútor na dvere.

    Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

    právnik, ktorého baví právo =D ...viac Mgr.Shrek
    Ja neviem, ako vypisuje blokové lístky železničná polícia, ale, keď som dostal pokutu od mestkej, oni si odpísali moje údaje a dali mi blok. Preto predpokladám, že ak si dotyčný odpísal údaje do zošitka, možno potom v budúcne by aj blokový lístok vypísal.
    Preto by som to riešil tou návštevou a otázkou. 5 Euro nestojí za prípadné správne konanie.
    Ale to je len môj nápad.

    Onko je offline (nepripojený) Onko

    Onko
    kremes22 Pozri príspevok
    Zdravím, pred časom som dostal pokutu 5E. Prešiel som z nástupišťa 2 na nástupište 1 ce kolajnice, konkrétne po takom betonovom chodníku. Okrem mňa tade prešlo ešte asi 20 ľudí, policajt bol sám, chytil resp. zastavil si len mňa a ešte jedného chlapíka. Okrem múdrosti o paragrafoch o priestupkovom konaní aj nechnutne vyzvedal kto som, čo som, z kade som čo robím atď. Oznámil mne aj vedľa pánovi pokutku 5E. A takto, zaznačil si nás nie do pokutového bloku ale do klasického linajkovaného slovníčka aké ste dávali deťom do 1 a 2 triedy. Predpokladám, že tam dal meno, číslo op a adresu. Spýtal sa či máme hotovosť, obaja sme pvoedali nie, povedal, že sa máme večer zastaviť. Ja som toho policajta ešte stretol a povedal, že mám prísť teda o pár dní (keďže som nemal drobné) a že keď on vraj bude mať službu, tak sa mám staviť. No neviem teda či to mám ísť platiť alebo nie .. žiadny úradný dokument, žiadny zápis, žiadne kamery, 1 policajt a 2ja "pácahatelia" .. ako to vidíte, take exekučné trovy nie su bohvie čo
    Ja si myslím, že ten policajt sa snažil iba niečo získať do vrecka, a keď mu to nedáš, nič sa nestane. Nejaké dodatočné vypísanie pokuty na oficiálne tlačivo zo strany policajta a následná exekúcia asi nie je možná, lebo tam bude chýbať Tvoj podpis, ktorým by si potvrdil súhlas s pokutou.

    Ale ak sa bojíš a chceš zistiť, čo to znamenalo, tak najjednoduchšie bude sa ísť tam informovať u nejakého nadriadeného policajta, či použitý postup je štandardný a pokuta evidovaná.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Mgr.Shrek Pozri príspevok
    Ja neviem, ako vypisuje blokové lístky železničná polícia, ale, keď som dostal pokutu od mestkej, oni si odpísali moje údaje a dali mi blok. Preto predpokladám, že ak si dotyčný odpísal údaje do zošitka, možno potom v budúcne by aj blokový lístok vypísal.
    Preto by som to riešil tou návštevou a otázkou. 5 Euro nestojí za prípadné správne konanie.
    Ale to je len môj nápad.
    Ja proti Tvojim názorom nemám vôbec nič. Ale neviem si predstaviť, aby som sa čo i len na staré kolená zahrnula sebareflexiou až do tej miery, že by som svoj čas začala efektívne vynakladať na návštevu akýchkoľvek inštitúcií pýtať si pokutu. Ak by taký trend nastal, Na Slovensku by som sa konečne dočkala toho vytúženého a tak energicky sľubovaného Švajčiarska. Tejto hrozby sa však neobávam.

    Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

    právnik, ktorého baví právo =D ...viac Mgr.Shrek
    Danila Pozri príspevok
    Ja proti Tvojim názorom nemám vôbec nič. Ale neviem si predstaviť, aby som sa čo i len na staré kolená zahrnula sebareflexiou až do tej miery, že by som svoj čas začala efektívne vynakladať na návštevu akýchkoľvek inštitúcií pýtať si pokutu. Ak by taký trend nastal, Na Slovensku by som sa konečne dočkala toho vytúženého a tak energicky sľubovaného Švajčiarska. Tejto hrozby sa však neobávam.
    Ako myslíš, ale aspoň by som mal istotu a mohol pokojne spávať.

    jelalim je offline (nepripojený) jelalim

    jelalim
    Vzdy ked som dostal za nieco pokutu a nezaplatil som ju namieste, policajt mi dal podpisat nejaky trochu oficialnejsi formular, kde vlastne bolo uvedene, ze sa k skutku priznavam. Ak si nic nepodpisal, policajt ta pri tom neodfotil, tak by som to vobec neriesil.
    Udaje do linajkoveho zositka pre prvakov mohol ziskat hocijako. Jeho poznamky nie su dokaz.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Mgr.Shrek Pozri príspevok
    Ako myslíš, ale aspoň by som mal istotu a mohol pokojne spávať.
    Vieš, tieto témy ja vcelku môžem. Aspoň sa ako tak vyzliečieme názorovo. Aj táto mi však a nielen ona našepkáva, že ju založil a viac neprišiel sladký, šľahačkový, všadeprítomný K....Ak sa mýlim, kajám sa nekonečne.

    Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

    právnik, ktorého baví právo =D ...viac Mgr.Shrek
    Danila Pozri príspevok
    Vieš, tieto témy ja vcelku môžem. Aspoň sa ako tak vyzliečieme názorovo. Aj táto mi však a nielen ona našepkáva, že ju založil a viac neprišiel sladký, šľahačkový, všadeprítomný K....Ak sa mýlim, kajám sa nekonečne.
    Vôbec nechápem, čo znamená tvoj príspevok, hlavne druhá veta. Ale páči sa mi

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Danila Pozri príspevok
    Vieš, tieto témy ja vcelku môžem. Aspoň sa ako tak vyzliečieme názorovo. Aj táto mi však a nielen ona našepkáva, že ju založil a viac neprišiel sladký, šľahačkový, všadeprítomný K....Ak sa mýlim, kajám sa nekonečne.
    Danilka, ty v poslednom čase všade vidíš len Kamila,podľa mňa sa ti o ňom aj sníva-niesi doňho náhodou tak tajne zamilovaná(zabuchnutá)???,som ďaleko od pravdy?
    Naposledy upravil Stanislav 1975 : 04.02.10 at 16:36

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Mgr.Shrek Pozri príspevok
    Vôbec nechápem, čo znamená tvoj príspevok, hlavne druhá veta. Ale páči sa mi
    Mgr.to pochopíš neskor, Danilka píše o jednom pánovi z Porady-ale pochopíš to potom...

    Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

    právnik, ktorého baví právo =D ...viac Mgr.Shrek
    Ale ja chápem, o koho ide. Už s ním mal tú česť
    Mňa zaujala ta formulácia "názorovo vyzlečieme".

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    Danilka, ty v poslednom čase všade vidíš len Kamila,podľa mňa sa ti o ňom aj sníva-niesi doňho náhodou tak tajne zamilovaná(zabuchnutá)???,som ďaleko od pravdy?
    Ty môj nežný, maličký, zlatučký tárajko......

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Danila Pozri príspevok
    Ty môj nežný, maličký, zlatučký tárajko......
    Mňa len indície k tomu naviedli...-ale OK, už som tichoooooooooo
    Nerád by som sa dostal na tvoj black-list...

    kremes22 je offline (nepripojený) kremes22

    kremes22
    hehe ako vidím offtopic sa tu pekene rozmohol ... dík za rady. nič som nepodpisoval, ani som nebol odfotený ani nijakou inou metódou zachytený a policajt sám, bez svedkov. ináč, to vážne ak nepodpíšem pokutový papierik tak ani keby tá pokuta neexistovala resp. musím pri pokute podpisovať dačo ? neviem či som to spomínal ale ten chlap čo bol somnou "zadržaný" pri čine mi hned po odchode z oblasti stanice povedal že nemám nič platiť že sa mám na to vysrať. a ešte, policajt sa dušoval, že ak nezaplatím, tak že sa to posúva na dáku posudkovú komisiu .. ale ako vravím, nič som nepodpisoval

    Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

    právnik, ktorého baví právo =D ...viac Mgr.Shrek
    kremes22 Pozri príspevok
    hehe ako vidím offtopic sa tu pekene rozmohol ... dík za rady. nič som nepodpisoval, ani som nebol odfotený ani nijakou inou metódou zachytený a policajt sám, bez svedkov. ináč, to vážne ak nepodpíšem pokutový papierik tak ani keby tá pokuta neexistovala resp. musím pri pokute podpisovať dačo ? neviem či som to spomínal ale ten chlap čo bol somnou "zadržaný" pri čine mi hned po odchode z oblasti stanice povedal že nemám nič platiť že sa mám na to vysrať. a ešte, policajt sa dušoval, že ak nezaplatím, tak že sa to posúva na dáku posudkovú komisiu .. ale ako vravím, nič som nepodpisoval
    No v tomto prípade to je jasné, že policajt si chcel prilepšiť, ale neviem ako to funguje v prípadoch, keď ti vypíšu skutočný pokutový blok a ty nemáš pri sebe peniaze. Ja nevidím dôvod na podpisovanie.
    Keď zaplatíš na mieste, uznávaš pokutu a nie je možné potom namietať nejako opodstatnenie pokuty.
    Ak nezaplatíš a odmietaš zaplatiť, pôjdeš do správneho konania. To som ešte nezažil, tak neviem, ako sa tam bude postupovať.
    Ale aby pokuta neexistovala len preto, že si ju nepodpísal je podľa mňa hlúposť, lebo to by nepodpísal nie a teda by ani žiadne pokuty neexistovali. Policajti si odpíšu tvoje údaje, dajú ti blokový lístok a ty máš X dní na zaplatenie. Nezaplatíš? Exekútor. Všetko. Štátna správa sa s tebou nebude hrať v rukavičkách.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.