Zavrieť

Porady

THERMOPLAST Slovakia verzus UNIVENTA, krb napojený do podlahy alebo teplovzdušný

Ahojte poraďaci,
prosím o radu. Neviem sa rozhodnúť medzi fy Thermoplast Slovakia a Univenta, čo sa týka materiálu a montáže na podlahové kúrenie do RD. Zaujíma ma kvalita materiálu, montáž a cena, prípadne reklamácie. Podlahové by malo byť na prízemí aj na poschodí. K tomu by mal byť krb napojený do podlahy alebo teplovzdušný? V tom sa tiež neviem rozhodnúť. Neviem, za ako dlho by prišlo teplo pri kúrení krbom napojenom do podlahy...Ak mate s týmto skúsenosti vopred pekne ďakujem za odpoveď. ahojte
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vturansky je offline (nepripojený) vturansky

    vturansky
    Zdravim Vas,

    Kedze podlahovka je nizkoteplotna, tak tuto situaciu budem riesit napojenim teplovodneho krbu cez akumulacnu nadrz a podlahovka bude ohrievana ako sekundarny okruh. Predpokladam, ze napajane podlahovky priamo na krb bez AN je problematicke, pretoze by teplota vody bud bola vyssia ako tych 40st., alebo by vam vrela voda v krbe.

    focus3ccd je offline (nepripojený) focus3ccd

    focus3ccd
    Moj osobny nazor je, ze je lepsie mat krb teplovzduch. Podlahovku mam univenta, ale este ma len rok, tak neviem posudit aku bude mat zivotnost.

    mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

    mendo933
    1. treba si preratat kolko stoji AN bizuteria okolo toho+ treba na to miesto
    2. V priapade podlaha + AN pri vypadku elektriky problem ( cerpadla nepoôjdu)
    3. cize teplovzduch krb je naj riesenie pri krizovych situaciach a v prechodnych obdobiach ked sa este podlahovku neoplati zapinat

    pred kupenim materialu si postuduj fora a dost usetris, kedze predajca ti bude tlacit drahu systemovu dosku bez ktorej sa da zaobist

    majusina je offline (nepripojený) majusina

    majusina
    Ďakujem za radu, ale už som počula o zrkadlovej fólii namiesto systemovej dosky a čo sa týka krbu, chcela som názor od niekoho kto má krb napojený do podlahy. Ako je spokojný, však elektriku nevypínajú každý deň.

    area.51 je offline (nepripojený) area.51

    area.51
    majusina Pozri príspevok
    Ďakujem za radu, ale už som počula o zrkadlovej fólii namiesto systemovej dosky a čo sa týka krbu, chcela som názor od niekoho kto má krb napojený do podlahy. Ako je spokojný, však elektriku nevypínajú každý deň.
    Mam napojeny krb na podlahovku, funguje to na principe rozhodovania konvencneho kurenia(plyn.kotol)a jeho utlmu pri kureni v krbe.System vykuruje nielen podlahovku ale i radiatory a TUV, Som spokojny uz druhu sezonu. Co sa tyka vypinania elektriky??? Elektronicky prepinac, bateria, menic = bezproblemove fungovanie pri investicii cca 80 -100€.

    thermical je offline (nepripojený) thermical

    thermical
    Dobre navrhnutá akumulačná nádrž dokáže pokryť spotrebu tepla na kúrenie podlahovým vykurovaním na relatívne dlhú dobu. Príklad: Rodinný dom v horách, podlahová plocha 120 m2, akumulačná nádrž o objeme 750 litrov. Po nahriatí nádrže na 80 stupňov nie je potrebné kúriť v krbe 24 hodín, podlahovka berie energiu s nádrže. Priestorová teplota je 23-24 stupňov. Regulácia teploty média do podlahy je riadená podľa vonkajšej teploty, aby teplota v interiéri bola konštantná.

    THERMOPLAST Slovakia verzus UNIVENTA, krb napojený do podlahy alebo teplovzdušný

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.