Zavrieť

Porady

Ako postupovat - Dražba

Dobry den...Vela som toho precital o exekuciach...Ale...
Som veritelom osobe, ktora ma vela dlhov...Jediny majetok - chata s pozemkom...Ale okrem Danoveho je tam asi uz 7 exekutorov v rade...
Chcel by som vediet, ci ma zmysel zaradit sa do radu, ked chata ma realne hodnotu mozno 1/10 vsetkych exekucii, zapisanych v katastri...Dotycny nepracuje, nepobera ziadne davky a ma 5 rokov zrusene bezpodielove s manzelkou...
Ako sa bude postupovat v pripade drazby?Najväcsi dlznik je DU...A aj prvy zapisany v rade na katastri...
Ak budem /teda exekutor bude zapisany v tarche na liste vlastnictva, ma dosah na drazbu? Musia vsetci exekutori suhlasit s drazbou? Alebo ako sa to riesi v takom pripade...Podla mojich informacii ma DU prednost pred vsetkymi...Ale je mozne zablokovat drazbu? Ak by sa chata predala v drazbe, peniaze by pripadli DU a my ostatni sa mozme past?A ak dotycny uzatvori s 5-timi exekutormi dohodu o splacani, bude im splacat, mozu ani zdrzovat/blokovat drazbu?
Prosim, ak vie niekto poradit, budem vdacny...Dakujem
Naposledy upravil arizona : 06.02.10 at 08:07
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    môže sa zamestnať, dostávať dôchodok, dediť (keď má dlhy, nesmie odmietnuť dedičstvo, na to treba dávať pozor)...

    Tiež pozor na premlčanie rozhodnutia, ktorým je priznaná pohľadávka.

    44pepe je offline (nepripojený) 44pepe

    44pepe
    Jasné, tieto skutočnosti mám na zreteli...Ale skôr sa mi jedná o tu chatu...Či dražbu musia odsúhlasiť všetci exekútori, ktorý sú v liste vlastníctva zapísany v ťarchách...Ja nie som právnik ani exekútor, preto hľadám info, aby som sa rozhodol ako ďalej..Ďakujem

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    väčšinou začne dražiť jeden z prvých exekútorov a uspokojujú sa pohľadávky podľa poradia, takže sa môže stať, že sa uspokojí len jedna alebo dve pohľadávky a je po chate (ktorý je prvý zistíš tak, že pozrieš na LV a 1. v lepšom prípade už má niektorý vydané upovedomenie, resp. už aj ex.príkaz predajom nehnuteľnosti alebo 2. ten, ktorý má najstaršie číselko prijatia na kataster, vždy je na konci záznamu v tvare č./rok). Možno by bolo vhodné potom osloviť toho exekútora, či mieni vykonávať dražbu www.ske.sk

    Ak je na nehnuteľnosti úver z banky, t.č. by to malo byť tak, že exekútor musí osloviť banku, či s dražbou súhlasí, ak táto nebude súhlasiť, musí sama začať s dražbou... Lenže uspokojenie pohľadávky vidím biedne, ak to nie je chata s pozlátenou strechou.

    Ako postupovat - Dražba

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.