Zavrieť

Porady

Dan z prijmov za rok 2009

Ahojte,

chcela by som Vas poprosit o radu, ako by som mala postupovat pri podavani danoveho priznania za rok 2009.

Pocas celeho roka 2009 som bola zamestnana v CR na hlavny pracovny pomer. V SR som bola zamestnana 1.-10. mesiac na dohodu o vykonani prace, pricom hruby prijem bol dokopy 1992 EUR. Pocas celeho roka 2009 som si platila zivotnu poistku v SR.

Otazka:
Musim si podat danove priznania v SR? Ak ano, musim do neho zahrnut vsetky prijmy, alebo iba tie zi SR? Mozem si v danovom priznani z prijmov z dohody uplatnit odpocet na zaklade platenia zivotneho poistenia?

Som trosku zmatena, lebo moj zamestnavatel v CR mi povedal, ze tam nemusim podavat danove priznanie.... ale teraz neviem, ked som mala aj prijmy v SR....

Velmi pekne dakujem

Daniela
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Musíš podať daňové priznanie na Slovensku (od českého zamestnávateľa pýtaj Potvrd. o zdanit.mzde a keď Ti už urobili ročné zúčtovanie dane, tak výsledok RZD. Od slovenského zamestnávateľa tiež Potvrdenie o zdan.mzde.)
    DP typu A budeš podávať.

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Nie, v ČR Ti môže urobiť zamestnávateľ ročné zúčtovanie daní (iba z českých príjmov) a vydá Ti potvrdenie o výsledku tohto zúčtovania.

    Dan z prijmov za rok 2009

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.