Zavrieť

Porady

problém v škôlke

prosím Vás o radu. mojej dcére sa v škôlke stal úraz na novopostavenom pieskovisku proti ktorému ako sme sa včera dozvedeli sme boli iba mi. dali sme si zvolať rodičovské združenie o ktorom vedeli asi len tí, ktorí to celé spískali. pieskovisko nespĺňa ani len domácu normu nie to ešte štátnu. Obrubník má vľmi ostré hrany a je vysoký cca 30 až 40 cm. pre 5 ročné deti dosť vysoké, si myslím. ďalej tam chcú aktivisti dorobiť kompletné detské ihrisko na betónovom povrchu. ihrisko pre cca 20 detí o rozmere 6x5 metra na betóne kde polovicu zaberá pieskovisko a vstup so schodami do jedálne a do škôlky. poradte mi prosím ako zabrániť ďalšiemu úrazu nie len nášmu dieťaťu. ešte nám bolo povedané že keď sa nám nepáči, tak si máme dať dieťa do 5 km vzdialenej dediny.
Usporiadat
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Obrátiť sa priamo na zriadovateľa MŠ - obec - starosta, prípadne na Školský odbor alebo na pobočku ÚPSVaR s podnetom na prešetrenie. Tak isto upozorniť hygienika a bezpečnosť práce.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
nera738 nera738

nera738 je offline (nepripojený) nera738

ved to sme urobili, starosta nam povedal, že to obalia nejakým kobercom, ale to pre nás už nieje riešenie, mala už jazvu ma a to sme radi ze to dopadlo len takto, tý podarený 3 rodičia čo s tým suhlasili si chcu stavat dalej a riaditelka aj starosta proti tomu neprotestuju lebo jeden z tých aktivistov je zástupca starostu. ostatní rodičia sú ticho, lebo sa asi každý bojí, ale mna už to nebaví. len neviem čo mam robit.
0 0
kyblik kyblik

kyblik je offline (nepripojený) kyblik

Robotník telom i dušou
Detské ihriská musia spĺňať nejaké bezpečnostné normy - na strane druhej (podľa mňa) je lepšie mať deti na detskom ihrisku ako na rušnej ulici plnej áut, príp. doma za PC... Asi by som skôr riešil zabezpečenie bezpečnosti ako protesty proti ihrisku... Ja trošku nechápem prečo niekto nesúhlasí s detským ihriskom
0 0
nera738 nera738

nera738 je offline (nepripojený) nera738

tam ide o to, že tie deti majú detské ihrisko asi o 100 metrov dalej na tráve, sú tam preliezačky a pieskovisko s drevenou ohradou len to treba trochu zrekonštruovat a toto čo vybudovali tí aktivisti je všetko na betone ktoré bolo určené na loptové hry. Učitelky sa vyjadrili že je tam rosa tak tam chodit nebudu.Pritom ja som tiež chodila do tej školky a vyrastla na tom ihrisku a nič mi nieje. tam je to asi o peniazoch pretože dostali na to nejaku dotáciu, piesok, kvadry, cement a dotácia fuč. len neviem kde. a viem ze na to doplatila moja dcera.
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
Keby sa to prihodilo mojej dcére /tiež mám 2 malé deti-dievčatá/, asi by som to dala zo zúfalstva do telky, a basta!!! Nemám čo stratiť, veď veľa problémov "bežných" ľudí sa vyriešilo až na základe odvysielania v Lampárni apod.
0 0
nera738 nera738

nera738 je offline (nepripojený) nera738

aj nad tým sme rozmyšlali.tiež mam ešte ročnú dceru ale to rozmýšlam že sem ju neumiestnim. ale vozit ju každe rano 14 km do školky je choré, nákladné a tiež nemienim spravit niekomu po voli.najhoršie na tom je že tá najvačšia aktivistka ktorá nam povedala, že si mame dieta umiestnit inde ma 2 postihnuté deti, jedno tam chodí do školky,proti ktorým nemám nič ale jedno z najinteligentnejšich deti ktoré bolo aj prezentovat školku na okresnej sutazi ma odist. chore,chore, chorééé. za to, že človek nesúhlasi.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Ingrid Ondruskova Pozri príspevok
Keby sa to prihodilo mojej dcére /tiež mám 2 malé deti-dievčatá/, asi by som to dala zo zúfalstva do telky, a basta!!! Nemám čo stratiť, veď veľa problémov "bežných" ľudí sa vyriešilo až na základe odvysielania v Lampárni apod.
každý malý úraz by si dávala do lampárne?Ani by to nevybrali asi a občas pri deťoch a detských hrách treba s nejakým menším úrazom počítať a "prežiť to"-však kolkí z nás mali poobíjané kolená a pod.Zas nedržme tie deti niekde mimo reality,prídu do veĺkého sveta a tam tých "úrazov" bude kopu...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Stanislav1975
Tu nejde o "nejaký malý úraz", tu ide o bezpečnosť a zdravie. Neviem, ako by si ty reagoval, ak by sa ti tvoje dieťa vrátilo zo škôlky s rozbitou hlavou, pretože sa hrali na detskom ihrisku z betónu. Asi rovnako ako sťažovateľka, možno aj prudšie.

Pokiaľ existujú nejaké normy, tak by sa mali dodržiavať - http://www.maro-detskeihriska.sk/dow...ych_ihrisk.pdf
Pre nera738

Pre detské ihriská je platná EN 1176 a EN 1177 - platná v celej EÚ! Musí sa teda dodržiavať aj na SLOVENSKU! http://www.dieta.sk/index.php?page=1...n&art=806&pg=3

(Môžeš to tým diletantom "otrieskať" o hlavu)
Naposledy upravil misoft : 06.02.10 at 14:09
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

misoft Pozri príspevok
Stanislav1975
Tu nejde o "nejaký malý úraz", tu ide o bezpečnosť a zdravie. Neviem, ako by si ty reagoval, ak by sa ti tvoje dieťa vrátilo zo škôlky s rozbitou hlavou, pretože sa hrali na detskom ihrisku z betónu. Asi rovnako ako sťažovateľka, možno aj prudšie.

Pokiaľ existujú nejaké normy, tak by sa mali dodržiavať - http://www.maro-detskeihriska.sk/dow...ych_ihrisk.pdf
Pre nera738

Pre detské ihriská je platná EN 1176 a EN 1177 - platná v celej EÚ! Musí sa teda dodržiavať aj na SLOVENSKU!
Misoft,ale ja predpokladám,že uvedené ihrisko vyhovuje normám-inak by sa asi nepovolilo... a zasa povedať,že ihrisko je vadné,len kvoli tomu že je z betonu je asi scestné...-to my tu nevyriešime,pani nech sa sťažuje a kontrola to zistí,či bolo všetko v poriadku...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

dorobiť kompletné detské ihrisko na betónovom povrchu
Už len ten betón nezodpovedá:
"Ochranu proti pádu a ochranné opatrenia v prípade pádu - podľa výšky zariadenia (kritérium výška voľného pádu) musia byt' zariadenia vybavené zábradliami a držadlami a pod zariadením musí byť povrch tlmiaci náraz. Zariadenie, ktoré má výšku voľného pádu viac ako 600 mm, musí mať v zóne pádu povrch plochy upravený tak, aby rozptýlil kinetickú energiu nárazu a znížil zrýchlenie v okamžiku pádu. V prípade náhodného pádu zo zariadenia je tak dieťa ochránené pred najzávažnejšími poraneniami, najmä poraneniami hlavy."
0 0
janomila janomila

janomila je offline (nepripojený) janomila

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Misoft,ale ja predpokladám,že uvedené ihrisko vyhovuje normám-inak by sa asi nepovolilo... a zasa povedať,že ihrisko je vadné,len kvoli tomu že je z betonu je asi scestné...-to my tu nevyriešime,pani nech sa sťažuje a kontrola to zistí,či bolo všetko v poriadku...
Mám dojem, že stavať bez povolení a kontroly, respektíve bez splnenia noriem nie je u nás vôbec problém. Stačí pár obálok a dobrých známych a postavíš si čo len chceš. A že je to na úkor bezpečnosti detíí? Kohože to len trápi okrem tých, ktorí na to doplatili? Dnes nemajú ani deti šancu proti všemocným peniazom. Jednoducho sa musia nájsť rodičia, ktorí sa nenechajú odradiť a budu za svoje dieťa bojovať. A bohužiaľ, realita je taká, že sa musia obrniť neuveriteľnou trpezlivosťou a tvrdohlavosťou, pretože bordel v našej "demokracii" funguje všade.
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
Na detské ihriská predsa existujú normy, a nevidím dôvod keď sa porušujú, prečo to nedať do telky, denne sa hrá na ihrisku x detí a pokiaľ nie je bezpečné, je otázkou času, kedy sa stane úraz...
Raz sme sa zastavili vrámci jednej cesty na jednom detskom ihrisku v Brne a rovno pred šmýkalkou cca 1 m bol už osadený drevený obrubník, no hádajte ako to dopadlo, šmýkalka mala prudký sklon, dcéra sa šmykla a ako dopadla na zem zavadila o obrubník a letela, letela..." Len o vlas minula lavičku.Na veľľľľkééé šťastie sa to neskončilo zlomeninou....Od tejto nehody si oveľa intenzívnejšie všímam bezpečnosť na detskom ihrisku!
0 0
nera738 nera738

nera738 je offline (nepripojený) nera738

to ihrisko nezodpoveda ani len domácim normám nieto este školským, vymuroval to ožran za 10 eur a nikto to nebol schválit. keby bolo schválené tak niesom taká neštastná ako som. dik, mysoft.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

to ihrisko nezodpoveda ani len domácim normám nieto este školským, vymuroval to ožran za 10 eur a nikto to nebol schválit.
A toto je práve dôvod urýchlene konať a okamžite podať podnet. Keďže zriaďovateľ sa k tomu stavia alibisticky, podaj podnet vyššie a dôraznejšie. Vhodné by bolo zhotoviť aj nejakú fotodokumentáciu predmetného detského ihriska - ako dôkaz!
0 0
nera738 nera738

nera738 je offline (nepripojený) nera738

dočitala som sa, že ihriská chodí kontrolovat soi, ale nie som si ista, neviete náhodou či mam podnet podat tam alebo na školsku inšpekciu?
0 0
kyblik kyblik

kyblik je offline (nepripojený) kyblik

Robotník telom i dušou
Tak zavolaj Markízu alebo Jojku. " a ješte vydeláš..."
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

kyblik Pozri príspevok
Tak zavolaj Markízu alebo Jojku. " a ješte vydeláš..."
Ak tam nemá nejakú známosť, tak kvoli tomuto by určite neprišli nič točiť...
0 0
nera738 nera738

nera738 je offline (nepripojený) nera738

no tak to už fakt neviem. začinam v tom mat chaos.
0 0
elaurie elaurie

elaurie je offline (nepripojený) elaurie

Vkľude sa môžeš obrátiť aj na viacero inštitúcií, každá to bude skúmať "zo svojho uhla pohľadu".
0 0
nera738 nera738

nera738 je offline (nepripojený) nera738

ako pozerám moja pani rozpútala dosť dobrú debatu. mne osobne to pripadá tak, že dotyčná ešte pred otehotnením mala slúbené miesto riaditelky (zdroj TASR). S tým si musela dať na 4 roky pauzu a teraz prichádza čas Č a treba nejaky ( il) legálny spôsob ako ju poslať preč. Inak si to neviem vysvetliť, lebo toto rozumný človek nevymyslí, nie to ešte zrealizuje. ja to nafotím a potom posúdite sami. inak dedina sotva 500 ludí, ale asi bohatá na príspevkoch. keby si moja žena nezobrala prisťahovalca "ďalej - prindiša" možno by ju tu bral aj niekto vážne. Ale napokom sa ukáže kto je tvrdší oriešok
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať