Zavrieť

Porady

Výživné...

Prosím, poraďte nám...môj manžel platí na syna 4000,-...ten má 12 rokov, teraz nastúpil do 5. roč. na ZŠ...manžel nechal exmanželke byt a prakticky neprebehlo žiadne majetkovo-právne vysporiadanie...v marci minulého roku sme sa vzali, čakáme bábo a som na rizikovom...teda príjem mám len so sociálnej poisťovne...okrem toho splácame hypotéku na byt a pôžičku...so synom sa stretáva, brávame ho na prázdniny a nikdy neodíde od nás na prázdno....chcela by som sa opýtať, či je reálna šanca, že by jej mohli odklepnúť zvýšenie výživného....my sme uvažovali o znížení, vzhľadom na to, že došlo k zmene situácie u nás..., len sme sa obávali naťahovačiek na súde...asi sme ju podcenili
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    skúste ho dotlačiť na vysporiadanie BSM... polovica bytu má svoju cenu. Ak ho nebude schopná vyplatiť ani nebude chcieť odísť, môže jej danú sumu ponúknuť ako paušálne výživné na dobu niekoľkých rokov dopredu...

    tina299 je offline (nepripojený) tina299

    tina299
    problém je v tom, že byt mali v nájme od mesta...ona ho odkúpila za smiešnu sumu až po rozvode, takže namal ani šancu

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    v tom prípade to bude dosť komplikované na súde. Návrh na zníženie môže podať, ale podľa skúseností poviem, že bude trvať najmenej rok kým rozhodnú. Pritom výsledok je neistý. Ak je situácia zlá, zvýšenie nemusí prejsť, veď neplatí zas tak málo. Ale určite investujte do právnika, v prípade súdu je to návratná investícia.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Podľa mňa má šancu manžel na zníženie výživného, lebo sa mu zmenila situácia-oženil sa, bude mať ďaľšie dieťa. Súd to berie do úvahy, že má novú rodinu a iné nevyhnutné výdavky, ktoré nemal v čase keď mu stanovil predošlé výživné.
    Naposledy upravil arizona : 05.02.10 at 15:16

    evita je offline (nepripojený) evita

    tá čo chce veľa vedieť evita
    Návrh na zníženie výživného treba dať až keď sa dieťa narodí. Kým nie je dieťa na svete súd bude brať do úvahy len súčasné výdavky. Až keď sa dieťa narodí bude sa prihliadať na zvýšené výdavky povinného.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.