Zavrieť

Porady

postup pri staznosti na sudcu

Prosím o radu... chcela by som sa sťažovať na sudkyňu,ktorá napísala zlý rozsudok. Teda lepšie povedané som sa už aj na ňu sťažovala predsedníčke súdu, ale nepochodila som. Odpísala mi že ona nemá pravo meniť ani zasahovať do rozhodnutia sudkyne. A na rozhodnutie sudkyne sa nedá odvolať. Kam môžem napísať sťažnosť na zlé rozhodnutie? Na ministerstvo spravodlivosti? Potrebovala by som aby niekto prešetril ten rozsudok. Prosím poraďte mi. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    sťažnosťou na sudkyňu nemožno napadnúť jej rozhodnutie... jedine sa odvolať v lehote. Proti druhostupňovému je možné podať dovolanie v lehote do 1 mesiaca, ak je prípustné

    dovolanie je prípustné:
    - len proti rozhodnutiu odvolacieho súdu
    - len proti právnem rozhodnutiu
    - závisí od formy odvolacieho súdu
    - dovolanie smie smerovať len proti výroku rozhodnutia
    - pri vadách, kt. mali za následok nesprávne rozhodnutie
    - včasnosť dovolania - 1 mesiac

    http://www.euroekonom.sk/ekonomika/p...sudnom-konani/
    http://www.webpravnik.sk/?p=105
    Naposledy upravil Flinstone : 05.02.10 at 19:00

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Ak sa nedá odvolať ani dovať a ide o porušenie základných slobôd či ľudských práv, môžeš napísať sťažnosť na Ústavný súd SR, nie však na sudkyňu, ale na rozhodnutie súdu. Ak nie si právnik, musíš mať advokáta.

    Pozri sa na ich stránku, ako to napísať. Možeš si tam pozrieť aj nejaké rozhodnutia či uznesenia.

    http://www.concourt.sk/search.do?id_submenu=c

    Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

    Petra Nová
    Súhlasím s Tebou Flinstone, že táto možnosť podať dovolanie je jedinou reálnou cestou, akou možno dosiahnuť zmenu rozsudku. Ale tie podmienky by som formulovala možno trochu inak. Tým však, že rozsudky prvo a druhostupňového súdu boli rozdielne, potom je tam nesporne jeden z procesných predpokladov na podanie dovolania. Aj keď ono nemusí byť úspešné.
    Na základe vlastnej skúsenosti viem, že proti rozsudku 1. stupňového súdu je možné sa odvolať v lehote do 15 dní a podáva sa to trojmo. Ide to na KS, ktorý to buď potvrdí, alebo vráti. Proti rozhodnutiu KS možno podať sžaťnosť na ministerstvo spravodlivosti, ale tam je to už konečné.
    Pokiaľ je možnosť, že samosudca je skorumpovaný / aj s tým mám skúsenosť/, je možné požiadať ešte pred konaním vylúčiť daného sudci z konania z dôvodu zaujatosti.
    S výkonom rozhodnutia mam zlé skúsenosti zvlášť na OS v Kežmarku, kde je vykonateľnosť práva nulová.Tam som osobne podal 28 návrhov na výkon rozhodnutia a výsledok = 0
    S rozhodnutím sudcu, pokiaľ to nezmení KS, sa už nedá nič robiť. Žiaľ, na Slovensku je to tak. Určite sú aj možnosti dovolania sa ale na to už treba právnikov a tí u nás na Slovensku si za všetko dajú riadne zaplatiť.
    Vďaka za vaše príspevky. Napíšem sem aj ja svoju aktuálnu skúsenosť: 1. stupeň súdu sa vôbec nevyjadril k mojim argumentom o porušovaní mojich ľudských práv, dokonca mi zamietol podať odvolanie proti uzneseniu a to hneď v poučení prvého uznesenia. Vôbec som nevedel čo ďalej. Ale podal som sťažnosť na súd proti uzneseniu a podal som i podnet na Okresnú prokuratúru, o ktorej som sa dočítal, že jej kompetencia je práve aj v ochrane ľudských práv nakoľko súdy často môžu konať inak - keďže rozhodnutia sudcov sú úplne autonómne - ak to tak môžem nazvať. Prokuratúra môj podnet prijala a uplatnila "mimoriadne dovolanie". Ale aj súd mi odpovedal na moju sťažnosť, ale - žiada ma, aby som OPRAVIL a doplnil svoju sťažnosť, inak ju zamietne. Pritom ten list nepíše sudca, ale nejaký "Mgr." Pritom som im poslal dôkazový materiál, aj som jasne napísal čo je predmetom mojej sťažnosti. Vidím to tak, že súd chce obštrukciami dosiahnuť formálne zrušenie mojich práv na súdny proces na vyššom stupni a "rýchlo ma vybaviť". Argumenty súdu mi pripadajú také, že im mám dokázať, že "jeden meter je naozaj jeden meter". Pochybujem o kompetentnosti sudcov a súdnych úradníkov, - dokonca mám pocit, že nerozumejú "po slovensky".
    Ale uvítal by som radu - ako - či kde sa môžem sťažovať na sudcu či úradníka a dať preveriť ich spôsobilosť vykonávať tak výnimočnú funkciu v tak výnimočnom postavení akou "SUDCA" určite je. Lebo, ak to má vyzerať tak, že sudcovia tu môžu robiť čokoľvek, tak potom sa nečudujem Stalinovi, že tú "inteligenciu" dal vystrielať...

    postup pri staznosti na sudcu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.