Zavrieť

Porady

Rozdiel medzi HK a účtom 701

Ahojte, viem, že moja otázka je teraz "časovo" neaktuálna, ale predsa.Chcem sa spýtať ako je možné, že pri uzávierke r. 2004 mám rozdiel v zostatku na bankovom účte, a to:
zostatok z banky - skutočný - mám v hlavnej knihe -to sedí, ale
v internom doklade z 1.1.05, ktorý mi vytvoril SW /omega/ , čiže prechod do nového roku, kde sú preučtované zostatky cez účet 701 ,mám na účte 221 rozdielny zostatok. Rozdiel je presne v sume zahr. fa, ktorú sme dostali v EUR, ale uhrádzali v Skk cez jeden účet, pritom fa mám uhradenú. Neviem či som pri uzávierke niečo urobila zle, alebo neurobila - robila som ju totiž prvýkrát. Inak mi zostatok z banky sedí, keď som už ďalej v r. 2005 účtovala. Neviem , či som to zrozumiteľne popísala, prosím kto môžte, pomôžte. Ďakujem pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dorotan je offline (nepripojený) dorotan

    dorotan
    Skús si pozrieť zID. U mňa bol rozdiel naúčtovaný tam a musela som si ho ručne opraviť.

    adrika je offline (nepripojený) adrika

    adrika
    Ako to myslíš ? Ja som tu fa mala zaevidovanú v okruhu "zahranič. došlé fa" a úhradu normálne cez bank. účet v Skk v prepočte kurzom. v Salde ju mám ako uhradenú , tak neviem ako by som to mohla opraviť......

    adrika je offline (nepripojený) adrika

    adrika
    Ešte chcem doplniť, že zostatok na BU - skutočný je taký istý aj na účte 702 aj v HK. Ale v novom roku mám na účte 701 iný zostatok - rozdiel je popísaný vyššie. Ako je to možné ? prosíííím.....

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    adrika
    Ešte chcem doplniť, že zostatok na BU - skutočný je taký istý aj na účte 702 aj v HK. Ale v novom roku mám na účte 701 iný zostatok - rozdiel je popísaný vyššie. Ako je to možné ? prosíííím.....
    Tu sa nám zrejme tvoj problém nepodarí vyriešiť. Odporúčam ti obrátiť sa na Kros Žilina: omega@kros.sk alebo: 041/7071021, fax: 041/7071013. Popíš im svoj problém - určite sa to týka práce softvéru. V Krose je veľa ochotných ľudí ktorí ti určite pomôžu.
    Naposledy upravil liba2 : 03.10.05 at 08:47 Dôvod: doplnenie textu.

    adrika je offline (nepripojený) adrika

    adrika
    Teraz som prišla na to, že keď si k 1.1. vytlačím zač. účet súv. 701 - jeho analyt. evidenciu, tak tam vlastne mám aj zahr. int. doklad, kde mám obrat na str. D, takže tým pádom je to O.K. Lebo predtým som pozerala iba interný doklad, ktorý mi vytvoril SW na zač. roka a tam tento zID nemám. Takže sa ospravedlňujem za "paniku" a díky za odozvy.

    Rozdiel medzi HK a účtom 701

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.