Zavrieť

Porady

Chýbajúce doklady

Mirka
Poraďte mi, ako by ste to riešili, mám z toho tak troch ťažkú hlavu:

účtujem začínajúceho podnikateľa, ktorý sa rozhodol, že mu stačí jeden účet na osobné aj podnikateľské účely, má ho oznámený aj na DÚ, ale keď som ho účtovala, je na ňom spústa platieb-prijatých, ktoré by som ja nazvala-príjmy za predaj tovaru-ale on to nazýva, že kupoval a predával veci pre svoju sesterku, brata, a podobne.. no a nepovažuje to za príjem zo živnosti.. ja tvrdím, že hneď prvá kontrola mu za to naparí pokutu,
a teraz sa pýtam, ako to poriešiť? urobila by som to tak, že všetky tieto veci by som mu dala do POZD, ale: nemá k tomu doklady( fa), iba výpis z účtu ..
Čo poviete?
Usporiadat
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Do konkrétnych riadkov na výpise nech pekne napíše, o čo ide

Nákup, predaj, sestra, brat.....
0 0
mirhu mirhu

mirhu je offline (nepripojený) mirhu

Mirka
Paula Pozri príspevok
Do konkrétnych riadkov na výpise nech pekne napíše, o čo ide

Nákup, predaj, sestra, brat.....
je toho strašne veľa, a evidentne predával mimo živnosti.... aj keď ju už mal..
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Ale toho veľa, to je jeho problém hádam.
0 0
mirhu mirhu

mirhu je offline (nepripojený) mirhu

Mirka
Paula Pozri príspevok
Ale toho veľa, to je jeho problém hádam.
No on sa zľakol, a chce aby som to nejak poriešila
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

mirhu Pozri príspevok
No on sa zľakol, a chce aby som to nejak poriešila

Prepáč, ale bez jeho identifikácie, čo ide do "daní" a čo nie, to Ty neporiešiš.
Idem ja pracovať
0 0
mirhu mirhu

mirhu je offline (nepripojený) mirhu

Mirka
Paula Pozri príspevok
Prepáč, ale bez jeho identifikácie, čo ide do "daní" a čo nie, to Ty neporiešiš.
Idem ja pracovať
Dík
0 0
zuziku zuziku

zuziku je offline (nepripojený) zuziku

Ak v banke založil účet ako občan nemôže ho používať na podnikanie podľa nejakého zákona o bankách, aspoň tak mi raz povedali na kotrole z DU
0 0
mirhu mirhu

mirhu je offline (nepripojený) mirhu

Mirka
zuziku Pozri príspevok
Ak v banke založil účet ako občan nemôže ho používať na podnikanie podľa nejakého zákona o bankách, aspoň tak mi raz povedali na kotrole z DU
Áno, to viem, ale nedal si povedať, a teraz samé problémy...
0 0
IvoM IvoM

IvoM je offline (nepripojený) IvoM

Mirhu, nesmieš si to tak brať, problémy má on a nie Ty, čím skôr to pochopí tým lepšie.
0 0
mirhu mirhu

mirhu je offline (nepripojený) mirhu

Mirka
IvoM Pozri príspevok
Mirhu, nesmieš si to tak brať, problémy má on a nie Ty, čím skôr to pochopí tým lepšie.
Ďakujem..
0 0
mirhu mirhu

mirhu je offline (nepripojený) mirhu

Mirka
IvoM Pozri príspevok
Mirhu, nesmieš si to tak brať, problémy má on a nie Ty, čím skôr to pochopí tým lepšie.
Už som to nejak poriešila, dá mi čestné prehlasenie o tom, ze ktore platby su sukromne a ktore su podnikatelske, ale teraz ako so zauctovanim BU - tie jeho ,,podnikatelskoosobne,, budem uctovat ako prijem alebo vydaj na osobnu spotrebu, alebo ich tam ani nedam??
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

mirhu Pozri príspevok
Už som to nejak poriešila, dá mi čestné prehlasenie o tom, ze ktore platby su sukromne a ktore su podnikatelske, ale teraz ako so zauctovanim BU - tie jeho ,,podnikatelskoosobne,, budem uctovat ako prijem alebo vydaj na osobnu spotrebu, alebo ich tam ani nedam??
Účtuj to ako osobnú spotrebu, ak to tam nedáš nebude Ti sedieť stav účtu a nebudeš mať žiadnu kontrolu
0 0
mertinkova mertinkova

mertinkova je offline (nepripojený) mertinkova

No pokial mu spracúvaváte účto na zmluvu v, ktorej si "neprozretelne" dal nejaky odsek kde mu mate radiť Vy vo všetkom a ze zodpovednosť máte za všetko, tak ani tak by on problem velky nemal, ale v podstate si myslim ze to je riesitelné, na výpise z účtu by mal byt názov obchodu alebo miesto kde to bolo platené, prípadne by som kontaktovala banku na aké číslo účtu mi peniaze odišli ked som platila kartou, a keby ze sa neviem dostať k tomu komu účet patrí idem tam fyzicky vložiť napríklad 0,1 € a na vkladovom lístku bude názov firmy komu účet patrí. :-) Je to dost prácne, ale nie neriešitelné. Hm ? Dúfam ze som aspon trosku pomohla. Alebo presne, všetko čo neviete, ani on dajte ako osobnú spotrebu, a kaslite na to..... :-) Jeho problém
0 0
mertinkova mertinkova

mertinkova je offline (nepripojený) mertinkova

Prehlásenie o tom ktoré platby su súkromné a firemné Vám dokopy neriesi nič, lebo to ze z účtu isla platba este neznamená mat prvotný doklad.
0 0
mertinkova mertinkova

mertinkova je offline (nepripojený) mertinkova

A tú osobnú spotrebu dajte do výdavkov neovplyvňujúcich základ dane alebo to mozete zaúčtovať ako pôžicku a na konci roka to vyrovnať napríklad na pokladnicu.... Už ako sa rozhodnete a dohodnete....
0 0
mirhu mirhu

mirhu je offline (nepripojený) mirhu

Mirka
mertinkova Pozri príspevok
No pokial mu spracúvaváte účto na zmluvu v, ktorej si "neprozretelne" dal nejaky odsek kde mu mate radiť Vy vo všetkom a ze zodpovednosť máte za všetko, tak ani tak by on problem velky nemal, ale v podstate si myslim ze to je riesitelné, na výpise z účtu by mal byt názov obchodu alebo miesto kde to bolo platené, prípadne by som kontaktovala banku na aké číslo účtu mi peniaze odišli ked som platila kartou, a keby ze sa neviem dostať k tomu komu účet patrí idem tam fyzicky vložiť napríklad 0,1 € a na vkladovom lístku bude názov firmy komu účet patrí. :-) Je to dost prácne, ale nie neriešitelné. Hm ? Dúfam ze som aspon trosku pomohla. Alebo presne, všetko čo neviete, ani on dajte ako osobnú spotrebu, a kaslite na to..... :-) Jeho problém
Viem ktore su sukromne a ktore podnikatelske platby, tie uvedie do cestneho prehlasnia, no a co sa tyka zmluvy, je postavena tak, aby on bolo za tieto veci zodpovedny..dnes sa ma opat pytal, ze ci ma uhradit ZP z osobneho alebo podnikatelskeho uctu...
0 0
mirhu mirhu

mirhu je offline (nepripojený) mirhu

Mirka
mertinkova Pozri príspevok
Prehlásenie o tom ktoré platby su súkromné a firemné Vám dokopy neriesi nič, lebo to ze z účtu isla platba este neznamená mat prvotný doklad.
no ved on ma na ucte platby, akoze sukromne, ale su evidentne nakup predaj a on tvrdi ze su osobne-tj .nakupil pre sesterku, kamosa a pod...
0 0
mertinkova mertinkova

mertinkova je offline (nepripojený) mertinkova

No pokial je zmluva postavena tak, tak je to dobre... :-) pre Vás určite. Len ked je na účte platba tak ku nej musi byt aj doklad, ak nie je je to osobná spotreba a jeho problem. V podvojnom účtovníctve sa z účtu náklady a výnosy účtovať nesmú až na výnimku poplatku za vedenie účtu, v jednoduchom účtovníctve musite mat pri platbe aj prvotný doklad ak chcete aby to bol výdavok ovplyvňujúci základ dane....... :-)
0 0
mirhu mirhu

mirhu je offline (nepripojený) mirhu

Mirka
mertinkova Pozri príspevok
No pokial je zmluva postavena tak, tak je to dobre... :-) pre Vás určite. Len ked je na účte platba tak ku nej musi byt aj doklad, ak nie je je to osobná spotreba a jeho problem. V podvojnom účtovníctve sa z účtu náklady a výnosy účtovať nesmú až na výnimku poplatku za vedenie účtu, v jednoduchom účtovníctve musite mat pri platbe aj prvotný doklad ak chcete aby to bol výdavok ovplyvňujúci základ dane....... :-)
ano to viem, presne vsetky tie co nema doklady som dala ako osobnu spotrebu, dakujem
0 0
mertinkova mertinkova

mertinkova je offline (nepripojený) mertinkova

Super, som rada, že máte o problém menej.... :-)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať