Zavrieť

Porady

Usporiadat
legolas legolas

legolas je offline (nepripojený) legolas

muž
..podľa financií, ale ja by som dal prednosť plynu...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
petervi petervi

petervi je offline (nepripojený) petervi

1 kubik plynu = 10kW
10kW plynu = 0,491 Eur
10kW elektriny =0,906 Eur (nizke pasmo)
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
K tomu ešte treba prirátať ,el.kotol nemá takú účinnosť ako plynový.
0 0
petervi petervi

petervi je offline (nepripojený) petervi

Kedysi som rozmyslal nad TC alebo solarnymi panelmi,ale po prepocitani navratnosti apod. sa zatial neoplati nic lepsie ako plynovy kotol(nepocitam topenie drevom),vsetko ostatne su len zbytocne vyhodene peniaze.
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Ak je v danej lokalite plyn, tak urcite plyn - len kvoli cene.
0 0
vratnik vratnik

vratnik je offline (nepripojený) vratnik

Co poznam po okoli, tak ti co maju el. kurenie + kotol na drevo kuria full time drevom, a ti co si nerozvazne zburali komin a zostala im uz len elektrika kuria elektrikou typu studeny odchov. K cene za elektriku treba pripocitat pomerne vysoku fixnu platbu za hodiny. Ale ak je to dom "na kseft" tak potom jednoznacne elektrika
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

ceny el. energie su z minuleho roku, treba si zadat ceny podla lokality. Je to len orientacne ale na porovnanie postaci.
Pri kureni elektrinou a pri sadzbe D11( po starom) sa pri pouzivani ostatnych el. spotrebicou znizia naklady
0 0
dodo_b dodo_b

dodo_b je offline (nepripojený) dodo_b

na pozemku mam vsetko elektr. a aj plyn. chcem vykurovat teplovzdusnym systemom(rekuperatorom), len treba dalsi zdroj (plyn ci elektr.)kotol. nechcem teplovodne podlahove kurenie ! rozhodujem sa medzi jednotkami DUPLEX RB a RK2. + IZT 615l + solar.
0 0
vladoziak vladoziak

vladoziak je offline (nepripojený) vladoziak

dodo_b Pozri príspevok
na pozemku mam vsetko elektr. a aj plyn. chcem vykurovat teplovzdusnym systemom(rekuperatorom), len treba dalsi zdroj (plyn ci elektr.)kotol. nechcem teplovodne podlahove kurenie ! rozhodujem sa medzi jednotkami DUPLEX RB a RK2. + IZT 615l + solar.
Vy mate take nizke tepelne straty,ze idete kurit iba rekuperatorom?Tak gratulujem ste uz v standarte pasivnych domov.
0 0
dodo_b dodo_b

dodo_b je offline (nepripojený) dodo_b

vladoziak Pozri príspevok
Vy mate take nizke tepelne straty,ze idete kurit iba rekuperatorom?Tak gratulujem ste uz v standarte pasivnych domov.
no potrebujem daky zdroj k DUPLEX jednotke. PLYN vs. ELEKTRINA ? to je otazka. a pasiv to asi nebude.plan je heluz 38 family+12/15cm EPS, podlahy 20cm eps, vrch 40cm, strecha 20cm. okna 3-sklo. krb (vodnik+vzduch kombinacia)projekt ... PRODOM Bungalow2/zrkadlovy obraz.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Dom 100m2 nemoze mat tepelne straty viac ako 2-3kW, pokial je normalne zaizolovany s dobrymi oknami. Tam sa neoplati pociatocna investicia do plynu. Sice elektrika stoji skoro 2x tolko, ale zasa sa to vrati pri ostatnej spotrebe elektriky, 20 hodin vsetko lacnejsie ako pri standardnej sadzbe.
0 0
vladoziak vladoziak

vladoziak je offline (nepripojený) vladoziak

dodo_b Pozri príspevok
no potrebujem daky zdroj k DUPLEX jednotke. PLYN vs. ELEKTRINA ? to je otazka. a pasiv to asi nebude.plan je heluz 38 family+12/15cm EPS, podlahy 20cm eps, vrch 40cm, strecha 20cm. okna 3-sklo. krb (vodnik+vzduch kombinacia)projekt ... PRODOM Bungalow2/zrkadlovy obraz.
Prve co by ste si mali uvedomit,ze u Vas nebude rekuperacia plnit uloho kurenia ani vedlajsieho,bude sluzit iba na vetranie zo ziskom tepla z odpadoveho vzduchu a nikdy sa Vam investicia nevrati,je to iba komfort.

Podruhe treba vediet ake mate tepelne straty a to sa neda nikde na fore najst,tam najdete iba navod ako si ich vyratat ale pocitanie je uz na Vas alebo na niekom komu za to zaplatite.

Potretie ak tepelne straty su nizke napr.take ake pise andrej tak investicia do plynu je otazna,elektriku budete tahat do domu tak ci tak a treba brat do uvahy aj naklady na plynovu pripojku.

Postvrte pri uvahe o elektrickom kureni si treba zistit ci Vam vobec rozvodne zavody taketo kurenie odsuhlasia to iste plati aj o tepelnom cerpadle to ma tiez svoj tarif.

Popiate rozhodnut sa musite sam,nakoniec ak budete robit akekolvek kurenie dajte vodne kurenie ale nie elektricku podlahovku,lebo na vodu napojite hociaky zdroj tepla ale na kable uz nic ine.

Posieste nie kazdy so mnou suhlasi sto ludi sto chuti.
0 0
dodo_b dodo_b

dodo_b je offline (nepripojený) dodo_b

vladoziak Pozri príspevok
Prve co by ste si mali uvedomit,ze u Vas nebude rekuperacia plnit uloho kurenia ani vedlajsieho,bude sluzit iba na vetranie zo ziskom tepla z odpadoveho vzduchu a nikdy sa Vam investicia nevrati,je to iba komfort.

Podruhe treba vediet ake mate tepelne straty a to sa neda nikde na fore najst,tam najdete iba navod ako si ich vyratat ale pocitanie je uz na Vas alebo na niekom komu za to zaplatite.

Potretie ak tepelne straty su nizke napr.take ake pise andrej tak investicia do plynu je otazna,elektriku budete tahat do domu tak ci tak a treba brat do uvahy aj naklady na plynovu pripojku.

Postvrte pri uvahe o elektrickom kureni si treba zistit ci Vam vobec rozvodne zavody taketo kurenie odsuhlasia to iste plati aj o tepelnom cerpadle to ma tiez svoj tarif.

Popiate rozhodnut sa musite sam,nakoniec ak budete robit akekolvek kurenie dajte vodne kurenie ale nie elektricku podlahovku,lebo na vodu napojite hociaky zdroj tepla ale na kable uz nic ine.

Posieste nie kazdy so mnou suhlasi sto ludi sto chuti.
- cele podlahove teplovone urcite nechceme, skor uvazujeme o natiahnuti rur na radiatory
- na pozemku uz mam plyn. pripojku, takze investicia odpada, takisto aj elektrina na pozemku, zatial jednotarif D1. podrobnosti si zistim cez tyzden na ZSE o moznosti zmeny na D11
- rekuperacia je komfort, dako mi nevonia vzduch ked beham po navstevach . mal som moznost navstivit dom s DUPLEX RK2, paradaaaa
0 0
dusan.supolik dusan.supolik

dusan.supolik je offline (nepripojený) dusan.supolik

Zdravím ja som sa rozhodol pre vykurovanie elektrinou a mám ukončenie plynu cca 6m od domu a aj napriek tomu ideme kurit elektrinou a prečo? No staviam nizko energeticky dom ktory spada do kategorie B to je to ked si kupujete chladničku a je tam A,B,C,D,E atd cize velmi je to dobre obycajna novostavba spada do C,D mame cca 90m2 obytnej plochy a dom sme si zatial postavili sami 2 ludia akurat plech na strechu mi pomahali za ten som zaplatil cca 170 euro a cas zhotovenia 1 mesiac od rana do vecera pozrite vo dvojici z manželkou a teraz čakame na úver celkovo stavba ktoru vidite stála cca 350 000 sk a na dokončenie potrebujeme cca 400 000 aj zo zariadenim kdo chce dajaku radu nech sa ozve rad pomozem aj z dokumentaciou kreslil som si ju sam iba razitko som zohnal.
skoda musim dat este 14 prispevkou a az potom dam link na moju stavbu a mail
0 0
dusan.supolik dusan.supolik

dusan.supolik je offline (nepripojený) dusan.supolik

ale ku tomu vikurovaniu ak staviate murovanu stavbu na 150m2 treba zvažovať ja bi som sa pripojil určite ku plynu
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

dusan.supolik Pozri príspevok
Zdravím ja som sa rozhodol pre vykurovanie elektrinou a mám ukončenie plynu cca 6m od domu a aj napriek tomu ideme kurit elektrinou a prečo? No staviam nizko energeticky dom ktory spada do kategorie B to je to ked si kupujete chladničku a je tam A,B,C,D,E atd cize velmi je to dobre obycajna novostavba spada do C,D mame cca 90m2 obytnej plochy a dom sme si zatial postavili sami 2 ludia akurat plech na strechu mi pomahali za ten som zaplatil cca 170 euro a cas zhotovenia 1 mesiac od rana do vecera pozrite vo dvojici z manželkou a teraz čakame na úver celkovo stavba ktoru vidite stála cca 350 000 sk a na dokončenie potrebujeme cca 400 000 aj zo zariadenim kdo chce dajaku radu nech sa ozve rad pomozem aj z dokumentaciou kreslil som si ju sam iba razitko som zohnal.
skoda musim dat este 14 prispevkou a az potom dam link na moju stavbu a mail
Nemas foto z vystavby? Ta fotka vyzera zaujimavo...sice dizajnovo to nieje moj styl, ale chcel by som niekedy postavit chatu takym stylom, vyzera to byt rychle a lacne.
0 0
Janyke Janyke

Janyke je offline (nepripojený) Janyke

Ja by som tiez potreboval radu. Mame vlastnu studnu na pozemku pri chatke, mam k dispozicii plyn, dostatok dreva aj elektrinu. Co by ste mi odporucali na teplu uzitkovu vodu a co na bezne kurenie? Moje moznosti su plynovy kotol, kotol na tuhe palivo a elektricky ohrievac vody. Co bude pre mna z hladiska investicie aj nakladov "najekonomickejsie"?
0 0
jankazb jankazb

jankazb je offline (nepripojený) jankazb

Aktívny človek s technickým myslením, budúci stavebník ...viac
Ak je to iba chatka, ja by som volila kúrenie drevom. Možno na rýchle vykúrenie pri príchode el.ohrievač. Náklady na zavedenie plynu sú vysoké, užívacie nízke. Je na Vás ako často chatku používate. Ale zavedený plyn ju vlastne zhodnocuje na realitnom trhu.
0 0
tommi_d tommi_d

tommi_d je offline (nepripojený) tommi_d

vladoziak Pozri príspevok
Vy mate take nizke tepelne straty,ze idete kurit iba rekuperatorom?Tak gratulujem ste uz v standarte pasivnych domov.
Nevšimol si si, že neuvádza že nebude kúriť rekuperátorom ale IZT-čkom (integrovaný zásobník tepla) buď 615 litrový alebo 930 litrový výrobca Atrea.
Naposledy upravil tommi_d : 11.02.10 at 11:21 Dôvod: preklep
0 0
Janyke Janyke

Janyke je offline (nepripojený) Janyke

jankazb dakujem za radu, no je to "iba chatka" ale je to blizko rekreacnej oblasti takze to v zime vyuzivame na lyzovanie a v lete na turistiku. Niekedy sme tam aj cely tyzden, kedze je to v lese a mame tu znamych nie je problem s drevom, ale ak chce clovek naprikald udrzat v chate konstantnu teplotu aby ked sa vrati z lyzovacky nebola v chate zima bolo by potrebne zaviezt kurenie...preto by som potreboval radu co zvolit aby boli naklady na vykurovanie najekonomickejsie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať