Zavrieť

Porady

Pracovný pomer a dohoda o PČ u toho istého zamestnávateľa

Dobrý deň, milí poraďáci,

chcela by som si u Vás preveriť informáciu, že ak je u rovnakého zamestnávateľa súčasne uzatvorený prac.pomer /má podpísané vyhlásenie, uplatňuje si ZNČ/ a dohoda o PČ na inú činnosť, mimo pracovného času, hoci je do 165,96€ nemôže byť táto dohoda zdanená zrážkovou daňou???

Vraj táto skutočnosť platí od minulého roka. Vie mi niekto poradiť v akom zákone sa to zmenilo? /Lebo keď som volala na Daňový úrad do Žiliny, tam mi povedali, že môže byť zrážaná daň z takejto dohody i zrážkovou daňou, nie preddavkovou./
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    kacena Pozri príspevok
    Mňa by zaujímalo , ako je to v prípade ak zamestnanec pracoval u nás najskôr na dohodu .... od 15.01.2010 do 10.02.2010 ( nemal podpísané vyhlásenie ) a od 11.02.2010 na HPP ( podpísal vyhlasenie ) Mám jeho príjem rozdeliť na dohodu ... z nej zrážkovú daň a z HPP daň preddavkovú ??Alebo to mám spočítať dokopy ?Ďakujem za opoved.Kacena
    Na dohodu bol jeden pracovný pomer, ktorý si prihlásila a odhlásila RL ako dohoda.
    Od 11.2. je druhý pracovný pomer, prihlásený RL ako pracovný pomer.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    jasusu Pozri príspevok
    Dobrý deň, milí poraďáci,

    chcela by som si u Vás preveriť informáciu, že ak je u rovnakého zamestnávateľa súčasne uzatvorený prac.pomer /má podpísané vyhlásenie, uplatňuje si ZNČ/ a dohoda o PČ na inú činnosť, mimo pracovného času, hoci je do 165,96€ nemôže byť táto dohoda zdanená zrážkovou daňou???

    Vraj táto skutočnosť platí od minulého roka. Vie mi niekto poradiť v akom zákone sa to zmenilo? /Lebo keď som volala na Daňový úrad do Žiliny, tam mi povedali, že môže byť zrážaná daň z takejto dohody i zrážkovou daňou, nie preddavkovou./

    Takýto prípad sa zdaňuje úhrnom (TPP + dohoda) a preto daň preddavková.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Ak výška vyplatenej odmeny je nad 165,97 eura, resp. zamestnanec podpísané vyhlásenie, zrazí sa z odmeny preddavok na daň v zmysle § 35 zákona o dani z príjmov, ktorý sa odvedie do 5 dní po dni výplaty poukázania alebo pripísania zdaniteľnej mzdy zamestnancovi k dobru.

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Zdaňuješ úhrn všetkých zúčtovaných a vyplatených zdaniteľných príjmov zo záv. činn. zamestnanca v príslušnom mesiaci. Nezáleží na tom, že plynú na základe viacerých právnych vzťahov (PP a DOPč). To znamená, že keď má zamestnanec u toho istého zamestnávateľa podpísané vyhlásenie na zdanenie príjmov zo závislej činnosti, za účelom uplatnenia nezdaniteľnej sumy základu dane a daňového bonusu, príjem (úhrn príjmov) musí byť zdanený vždy preddavkom na daň. Vychádzame z § 35 ods. 1 až 3 a § 43 ods. 3 písm. j) zákona č. 595/2003 Z. z.

    kacena je offline (nepripojený) kacena

    som aká som .... kacena
    Mňa by zaujímalo , ako je to v prípade ak zamestnanec pracoval u nás najskôr na dohodu .... od 15.01.2010 do 10.02.2010 ( nemal podpísané vyhlásenie ) a od 11.02.2010 na HPP ( podpísal vyhlasenie ) Mám jeho príjem rozdeliť na dohodu ... z nej zrážkovú daň a z HPP daň preddavkovú ??Alebo to mám spočítať dokopy ?Ďakujem za opoved.Kacena

    kacena je offline (nepripojený) kacena

    som aká som .... kacena
    Ano tieto dva pomery dohoda a HPP neboli súčasne ... takže postupujem správne ak dohodu zdaním zrážkovou a HPP už potom preddavkovou ?

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    kacena Pozri príspevok
    Ano tieto dva pomery dohoda a HPP neboli súčasne ... takže postupujem správne ak dohodu zdaním zrážkovou a HPP už potom preddavkovou ?
    Správne, tak ako píšeš. Sú to dva pracovné pomery, každý iný.

    Pracovný pomer a dohoda o PČ u toho istého zamestnávateľa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.