Zavrieť

Porady

nárok na PvN po skončení predlž.RD???

dobrý deň, prosím o radu! mám priznanú predlženú rodič.dovolenku z dôvodu nepriaznivého zdrav.stavu dieťaťa koncom februára 2010 - v tento deň dieťa dovrši vek 3 rokov. Zatiaľ som zamestnaná.
- chcela by som vedieť, ako je to s nárokom na podporu v nezamestnanosti po skončení predlženej rodič.dovolenky z dôvodu NZSDieťata..? teraz po zmene zákona má matka, kt. sa zaeviduje na UP po skončení RD do 3r.dieťaťa, má nárok na podporu, pokiaľ bola celú dobu čerpania RP zamestnaná - čiže poistená. Ak nebola, tak nárok na podporu nemá. Takže ma zaujíma, či po predlženej RD po 6rokoch sa posudzuje matka takto isto ako po 3roč.RD?
Ide oto, že teraz sa chystám za zamestnávateľom, aby som mu oznámila, že mám predlženú RD z dôvodu nepriazn.zdr.stavu dieťaťa..... Viem iste, že zamestnávateľ bude chcieť, aby som skončila pracovný pomer (dohodou), aby so mnou nemal dalšie 3 roky zbytočné starosti.....
Lenže ja sa obávam toho, že potom po 6 rokoch veku dieťaťa nebudem mať nárok na podporu, lebo nebudem zamestnaná - poistená.... Je to pravda?
- ešte dôležitá otázka, má právo zamestnávateľ ma prepustiť ? poradte prosím, na čo sa mám odvolať, ak ma bude nútiť podpísať dohodu o rozviazaní PP ..... ??
dakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    nárok na PvN po skončení predlž.RD???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.