Zavrieť

Porady

prepojenie tv s notebookom

ahojte,potrebujem poradit,kedze som absolutna amaterka v tychto veciach,potrebujem fakt fundovanu radu.mam televizor panasonic viera th-42px80ea a notebook acer aspire 57355z a potrebujem ich prepojit nejakym kablom.notebook ma vga vystup a na televizore je tiez taky isty, je tam napisane,pc vstup.staci mi teda len kabel vga,alebo ako to je?chcem to samozrejme mat aj so zvukom a neviem,ci to tak ide alebo nie.dakujem za vsetky rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    soooonja Pozri príspevok
    ahojte,potrebujem poradit,kedze som absolutna amaterka v tychto veciach,potrebujem fakt fundovanu radu.mam televizor panasonic viera th-42px80ea a notebook acer aspire 57355z a potrebujem ich prepojit nejakym kablom.notebook ma vga vystup a na televizore je tiez taky isty, je tam napisane,pc vstup.staci mi teda len kabel vga,alebo ako to je?chcem to samozrejme mat aj so zvukom a neviem,ci to tak ide alebo nie.dakujem za vsetky rady.
    nech sa páči, napr. tu sú riešenia:

    http://www.porada.sk/t76481-prepojenie-tv-s-pc.html

    Mosiak je offline (nepripojený) Mosiak

    Mosiak
    Najjednoduhsie je to prepojit HDMI kablom. Ak ma ten notebook HDMI vystup (kabel prenasa aj obraz aj zvuk). Ak nie tak urcite to pojde prepojit DVI (alebo VGA) kablom, t.j. klasicky kabel ktorym je pripojeny monitor k PC (kabel prenasa len obraz).

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    soooonja Pozri príspevok
    ahojte,potrebujem poradit,kedze som absolutna amaterka v tychto veciach,potrebujem fakt fundovanu radu.mam televizor panasonic viera th-42px80ea a notebook acer aspire 57355z a potrebujem ich prepojit nejakym kablom.notebook ma vga vystup a na televizore je tiez taky isty, je tam napisane,pc vstup.staci mi teda len kabel vga,alebo ako to je?chcem to samozrejme mat aj so zvukom a neviem,ci to tak ide alebo nie.dakujem za vsetky rady.
    Presne tu telku mam aj ja. Nepodarilo sa mi najst parametre tvojho notebooku, ale ak nema DVI ani HDMI, tak prepojit len cez ten VGA a zvuk tiez zvlast kablom (na jednej strane jack (neviem presny rozmer)) a na TV 2 cince

    mpca je offline (nepripojený) mpca

    bla bla.. koho to zaujíma? mpca
    1. potrebujeme: VGA kábel (napr: http://www.alza.sk/hq-kabel-propojovaci-vga-d70491.htm)
    a na zvuk (ak treba) napr: http://www.alza.sk/kabel-propojovaci-audio-3-d70547.htm
    2. zasunúť (a priskrutkovať) VGA k notebooku, potom k telke, pripojiť 3,5mm jack do notebooku (vľavo do dierky označenej slúchatkami) a tie zvyšné dva konce do tv v zadu alebo v predu. Biely do bieleho červeny do červeneho.
    3. Zapnúť TV nastaviť vstup na PC potom zapneme notebook a malo by to ist.
    4. ak sa vyskytnu problemy, treba napísať opat tu a poradíme

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    soooonja Pozri príspevok
    ahojte,potrebujem poradit,kedze som absolutna amaterka v tychto veciach,potrebujem fakt fundovanu radu.mam televizor panasonic viera th-42px80ea a notebook acer aspire 57355z a potrebujem ich prepojit nejakym kablom.notebook ma vga vystup a na televizore je tiez taky isty, je tam napisane,pc vstup.staci mi teda len kabel vga,alebo ako to je?chcem to samozrejme mat aj so zvukom a neviem,ci to tak ide alebo nie.dakujem za vsetky rady.
    Presne ako písal Fero či mpca. A nezabudni na notebooku aktivovať VGA výstup, inak na VGA konektore nebudeš mať signál a obraz bude čierny.

    prepojenie tv s notebookom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.