Zavrieť

Porady

Koľko dní mám nárok na dovolenku ?

Nastúpila som minulého roku 2009 do nového zamestnania na dobu určitú na jeden rok. Teraz som však zistila, že tým, že som nastúpila v polovici mesiaca septembra som prišla o 3 dni dovolenky, pretože pri prepočte mi vychádza za starý rok 6 dní (2,08 x 3 celé odpracované mesiace = 6,24 dní) a za nový rok 16,5 dní (2,08x8 odpracovaných mesiacov = 16,64 dní ). Prakticky odrobím celý rok, ale miesto 25 dní mám nárok len na 22 dní. Zdá sa mi to dosť nespravodlivé a chcem sa opýtať, či to tak musí byť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    atrianka Pozri príspevok
    Nastúpila som minulého roku 2009 do nového zamestnania na dobu určitú na jeden rok. Teraz som však zistila, že tým, že som nastúpila v polovici mesiaca septembra som prišla o 3 dni dovolenky, pretože pri prepočte mi vychádza za starý rok 6 dní (2,08 x 3 celé odpracované mesiace = 6,24 dní) a za nový rok 16,5 dní (2,08x8 odpracovaných mesiacov = 16,64 dní ). Prakticky odrobím celý rok, ale miesto 25 dní mám nárok len na 22 dní. Zdá sa mi to dosť nespravodlivé a chcem sa opýtať, či to tak musí byť.
    ano, je to v súlade so Zákonníkom práce

    § 102
    Na začiatok

    Pomerná časť dovolenky je za každý celý kalendárny mesiac nepretržitého trvania toho istého pracovného pomeru jedna dvanástina dovolenky za kalendárny rok.
    <DT>
    </DT>

    atrianka je offline (nepripojený) atrianka

    atrianka
    Ja viem, že je to v súlade so Zákonníkom práce, sama som si to podľa toho zákona prerátala (tie uvedené výpočty som robila ja) len ma to zaráža, že preukázateľne v odpracovanom roku môže ten výpočet urobiť až toľko dní. Možno by ma to tak netrápilo, ale ja na dovolenku študujem na VŠ a tie dni, čo mi budú chýbať, budem mať ako neplatené voľno, preto mi na každom dni tak záleží.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    atrianka Pozri príspevok
    Ja viem, že je to v súlade so Zákonníkom práce, sama som si to podľa toho zákona prerátala (tie uvedené výpočty som robila ja) len ma to zaráža, že preukázateľne v odpracovanom roku môže ten výpočet urobiť až toľko dní. Možno by ma to tak netrápilo, ale ja na dovolenku študujem na VŠ a tie dni, čo mi budú chýbať, budem mať ako neplatené voľno, preto mi na každom dni tak záleží.
    To potom musíš podať pánom poslancom návrh novely zákonníka práce - zvolebnieva sa ...

    Koľko dní mám nárok na dovolenku ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.