Zavrieť

Porady

Ako povedať -nie zadarmo

Isto to všetci poznáte, ako sa koncom roka a hlavne začiatkom nového roka "rozrastú rady Vašich známich" a "priateľov, spolužiakov..." keď treba robiť daňové priznanie.
A ako predpokladám my duše dobré akosi máme problém povedať , že toho máme veľa a už vôbec ako podať "rodine", že by sa patrilo aj čosi za to zaplatiť.
Dnes mi prišla od priateľky podľa mňa nádherná veta, ktorá ju osobne zbavila časti "známych" bez toho aby povedala nie.
Takže ak Vám nabudúce niekto
zavolá a bude chcieť "službičku" s kamarátstva, skúste použiť vetičku:
Jasné, rada ti to spravím, veď je to moja práca, zavolaj zajtra ja zatiaľ pripravím cenovú ponuku...."
Usporiadat
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
porfin
Isto to všetci poznáte, ako sa koncom roka a hlavne začiatkom nového roka "rozrastú rady Vašich známich" a "priateľov, spolužiakov..." keď treba robiť daňové priznanie.
A ako predpokladám my duše dobré akosi máme problém povedať , že toho máme veľa a už vôbec ako podať "rodine", že by sa patrilo aj čosi za to zaplatiť.
Dnes mi prišla od priateľky podľa mňa nádherná veta, ktorá ju osobne zbavila časti "známych" bez toho aby povedala nie.
Takže ak Vám nabudúce niekto
zavolá a bude chcieť "službičku" s kamarátstva, skúste použiť vetičku:
Jasné, rada ti to spravím, veď je to moja práca, zavolaj zajtra ja zatiaľ pripravím cenovú ponuku...."
Moje nervy! Veď by mi ani na pohreb neprišli! Ja som odvážna, ale takúto odvahu by som asi pre rodinu, o ktorej som nepočula celý rok, kým nebolo treba DP, no neviem... A priatelia, tí chcú len službičky z kamarátstva, za vatikánsku cenu.
Neviem ako ostatní, ale ja mám vždy v marci veľmi veľkú rodinu a priateľov, chcela by som mať takúto odvahu!
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Dnes som robil k-p zmluvu na predaj chaty dobrému známemu. Priateľom by som ho až nazvať nemohol. Doniesol 0,7 fľašu vína. Jeho syn mi v jeho priestoroch pred nedávnym časom opravoval v dielni auto. Nie zadarmo. Otec bol pritom.Zmluvu som rýchlo urobil - formálne sa spýtal či je aj niečo dlžný. Po minulých skúsenostiach správne predpokladal - povedal som mu, že nie.
Len po jeho odchode som rozmýšľal, či to nie je proste zneužívanie pod pláštikom "kamarátstva". Nie je to dobrý pocit. Budem s tým musieť niečo robiť.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Začiatkom roka 2006 sa rady známych a kamarátov rozrastú dvojnásobne - bude totiž treba robiť už aj ročné zúčtovania poistného, nielen daňové priznania.

Ako to bolo?

Jasné, rád ti to spravím, veď je to moja práca, zavolaj zajtra ja zatiaľ pripravím cenovú ponuku...."
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Veru urob, či urobme. Je to naozaj nepríjemný pocit byť za vola, ja potom začnem dudrať. "Kamarát" ma pri DP zabil otázkou: To koľko budeš chcieť za tie 3 papiere? - dodnes neodrobil čo sľúbil. A ja som sa poučila a predsavzala si, že najprv dohoda, potom práca. Treba sa to naučiť, nikdy nie je neskoro.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
kukučka
Veru urob, či urobme. Je to naozaj nepríjemný pocit byť za vola, ja potom začnem dudrať. "Kamarát" ma pri DP zabil otázkou: To koľko budeš chcieť za tie 3 papiere? - dodnes neodrobil čo sľúbil. A ja som sa poučila a predsavzala si, že najprv dohoda, potom práca. Treba sa to naučiť, nikdy nie je neskoro.
Súhlasím, ale starého koňa už ťažko naučíš ťahať!
Kiežby som sa to naučila, resp. dokázala to povedať všetkým "priateľom" a sesterniciam, bratrancom z tretieho kolena - ako sa hovorí, - veď sme rodina, vaša krava sa pásla s našou!
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Niekedy je tazko pytat peniaze. Ja som robila jednemu panovi, ktory mi platitl cely rok dodavanim mlieka a zemiakov.
Taketo "vyplaty" maval aj moj stary otec, bol kovacom a gazdovia ho vyplacali masom, mliekom, maslom a pod.
0 0
ala13 ala13

ala13 je offline (nepripojený) ala13

pehy na nose
Tak toto je skvostna rada, vdaka za nu, asi si to nahram i na zaznamnik.
0 0
ucetni_fantozzi ucetni_fantozzi

ucetni_fantozzi je offline (nepripojený) ucetni_fantozzi

nuz nezavidim vam veru. ja osobne ani taketo skusenosti nemam, jasne ze aj u mna v marci zaklope par kamaratov a znamych, ci rodiny blizkej ci vzdialenejsej s prosbou, ci by som im s danovym nepomohol. a pri takychto drobnych sluzbickach clovek az tolko casu nestrati... no a spravidla slusne nejake to vsimne po odvedenej praci aj donesu, spravidla v naturaliach ale aj to sa rata...
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Ešte jedno riešenie je (u žien):
V marci sa nemaľovať, nečesať ... proste vyzerať hrozne. K tomu adekvátne oblečenie, zásadne farby, ktoré vyzdvihnú bledosť tváre a kruhy pod očami. Vtedy sa ponúknu, či netreba pomôcť a nepovedia ani po čo prišli ... (najmä tí, čo nás dlho nevideli).
0 0
Eva99 Eva99

Eva99 je offline (nepripojený) Eva99

AVO
Ešte jedno riešenie je (u žien):
V marci sa nemaľovať, nečesať ... proste vyzerať hrozne. K tomu adekvátne oblečenie, zásadne farby, ktoré vyzdvihnú bledosť tváre a kruhy pod očami. Vtedy sa ponúknu, či netreba pomôcť a nepovedia ani po čo prišli ... (najmä tí, čo nás dlho nevideli).
AVO, tak toto nemá chybu...! To by ma vôbec nenapadlo, ale je to naozaj úžasný nápad!!! Ďakujem!
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

AVO
Ešte jedno riešenie je (u žien):. Vtedy sa ponúknu, či netreba pomôcť a nepovedia ani po čo prišli ... (najmä tí, čo nás dlho nevideli).
To je dobré . Mám na šťastie len takých kamarátov, s ktorými si poskytujeme službu navzájom a platíme si cenou neobvyklou, teda nižšou.
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

durisovad
Niekedy je tazko pytat peniaze. Ja som robila jednemu panovi, ktory mi platitl cely rok dodavanim mlieka a zemiakov.
Taketo "vyplaty" maval aj moj stary otec, bol kovacom a gazdovia ho vyplacali masom, mliekom, maslom a pod.


A hádajte, čo nám nosili z Harmaneckých papierní
0 0
ucetni_fantozzi ucetni_fantozzi

ucetni_fantozzi je offline (nepripojený) ucetni_fantozzi

AVO
Ešte jedno riešenie je (u žien):
V marci sa nemaľovať, nečesať ... proste vyzerať hrozne. K tomu adekvátne oblečenie, zásadne farby, ktoré vyzdvihnú bledosť tváre a kruhy pod očami. Vtedy sa ponúknu, či netreba pomôcť a nepovedia ani po čo prišli ... (najmä tí, čo nás dlho nevideli).
hehe, tym malo byt myslene, ze ti co vas vidia castejsie, takyto vzhlad maju povazovat za normalny... ???!!!
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
a čo v prípade, keď ma o daňové a zdravotné zúčtovanie požiada moja neskonale drahá zákonitá polovička?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

karkulka
a čo v prípade, keď ma o daňové a zdravotné zúčtovanie požiada moja neskonale drahá zákonitá polovička?
Tvoja manželská povinnosť...
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
To máš ešte dobre keď Ťa o to aspoň požiada, furt lepšie ako by to bral ako jednu z najzákladnejších samozrejmostí.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
ucetni_fantozzi
hehe, tym malo byt myslene, ze ti co vas vidia castejsie, takyto vzhlad maju povazovat za normalny... ???!!!
Noooo, tu sa spravidla jedná o obchodných partnerov ... tí nás naozaj vidia častejšie, ako tí čo sa ukážu iba keď prihára.
S tými si preventívne dohodneme schôdzku vopred a urýchlene meníme "image".

No proste v marci je to fuška. Musíme byť profesionálni nielen v odbore, ale aj v imidži.
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
karkulka
a čo v prípade, keď ma o daňové a zdravotné zúčtovanie požiada moja neskonale drahá zákonitá polovička?
Katka.za r. 2004 som vystavila fa..a daň a preddavky platí.. A cena bola ešte nižšia! jasné, že máme spoločné financie, ale aspom videl, koľko firma za tie roky ušetrila..Smutné na tom je to, že vlastne ušetril štát, pretože mal nižšie náklady.

Najmladší syn, keď vidí aké naturálie dostávam za moju robotu sa strašne rozčuľuje a hovorí: keď Ti to zaplatia tak si kúpiš čo chceš Ty a nie aby Ti niekto nútil svoje značky alkoholu, cigariet, bombonier..o kozmetike pomlčím.. a dodáva, že si nevážim samu seba, keď si neviem ohodnotiť svoju prácu voči takým.......a má pravdu

Najhoršie je, že v marci iba DP. šak mám toho málo a potom ho máš na krku celý rok..

Hela
0 0
hana 3 hana 3

hana 3 je offline (nepripojený) hana 3

pre mna robi tie "tri" papiere manzelov brat, je mi jasne, ze s tym ma velmi vela prace, ja prenho za to robim 1000 inych veci, kedze mu nechcem byt dlzna ani korunu... mozno by som bola kludnejsia, keby som ho platila...

moze mi niekto orientacne povedat, kolko by ma stal rocne dobry uctovnik? som SZCO s obratom cca 1 milion sk rocne.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

hana 3
pre mna robi tie "tri" papiere manzelov brat, je mi jasne, ze s tym ma velmi vela prace, ja prenho za to robim 1000 inych veci, kedze mu nechcem byt dlzna ani korunu... mozno by som bola kludnejsia, keby som ho platila...

moze mi niekto orientacne povedat, kolko by ma stal rocne dobry uctovnik? som SZCO s obratom cca 1 milion sk rocne.
http://www.porada.sk/showthread.php?t=2956&highlight=po%B9u%B9kajte
http://www.porada.sk/showthread.php?...po%B9u%B9kajte
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať