Zavrieť

Porady

Nárok na stravné lístky

JSJP JSJP

JSJP je offline (nepripojený) JSJP

Ahojte,


chcela by som Vás poprosiť, či zamestanec má nárok na stravný lístok aj cez štátny sviatok.

Ďakujem.
Usporiadat
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

ak pracuje a odpracuje viac ako štyri hodiny tak áno, ak nepracuje, resp. neodpracuje viac ako štyri hodiny, tak nie
0 0
svobodova svobodova

svobodova je offline (nepripojený) svobodova

Neviete, prosím, či má nárok na stravné aj študent, ktorý pracuje na DBPŠ? Pýtal sa ma na to jeho zamestnávateľ. Povedala som mu, že ak odpracuje viac ako štyri hodiny a má to s ním dohodnuté v DBPŠ, tak áno. Môžete mi to niekto potvrdiť? V tomto prípade si niesom celkom istá.
Ďakujem
0 0
zuzanar zuzanar

zuzanar je offline (nepripojený) zuzanar

svobodova
Neviete, prosím, či má nárok na stravné aj študent, ktorý pracuje na DBPŠ? Pýtal sa ma na to jeho zamestnávateľ. Povedala som mu, že ak odpracuje viac ako štyri hodiny a má to s ním dohodnuté v DBPŠ, tak áno. Môžete mi to niekto potvrdiť? V tomto prípade si niesom celkom istá.
Ďakujem
Myslím, že áno. Tiež to tak robíme.
0 0
marmal marmal

marmal je offline (nepripojený) marmal

Narok na stravne listky nema, ale zamestnavatel moze so suhlasom zastupcov zamestnancov rozsirit okruh osob, ktorym poskytne stravovanie (napriklad dochodcom alebo dohodarom) - pozri par. 152 Zakonnik prace.
0 0
anriet anriet

anriet je offline (nepripojený) anriet

Som riaditelkou v liecebnom dome v Tatrach ...viac
Dobrý deň

Potrebovala by som vediet, kolko Sk ma zamestnavatel platit zamestnancovi za stravu, aj dohodarovi?

Anriet
0 0
bendži bendži

bendži je offline (nepripojený) bendži

anriet Pozri príspevok
Dobrý deň

Potrebovala by som vediet, kolko Sk ma zamestnavatel platit zamestnancovi za stravu, aj dohodarovi?

Anriet
minimalne 55% hodnoty stravy, resp. poskytovaneho stravneho listka, maximalne vsak 55% z nahrad za pracovnu cestu v trvani od 5 do 12 hodin, ktora je momentalne vo vyske 89 Sk, t.j. maximalne 55% z tejto sumy 89 Sk
0 0
bonboane bonboane

bonboane je offline (nepripojený) bonboane

Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať, či má zamestnanec nárok na stravný lístok aj keď odrobí presne 4 hodiny. Teraz mi totiž povedali, že po novom je to tak.
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

bonboane Pozri príspevok
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať, či má zamestnanec nárok na stravný lístok aj keď odrobí presne 4 hodiny. Teraz mi totiž povedali, že po novom je to tak.
Podľa § 152 ods. 2 ZP: "Nárok na poskytnutie stravy má zamestnanec, ktorý v rámci pracovnej zmeny vykonáva prácu viac ako štyri hodiny."
Ak pracujete presne 4 hodiny alebo menej, nemáte nárok na poskytnutie stravovania od zamestnávatela (a ani na stravné listky).
Ak by ste pracovali hoci na 4 hodiny a 15 minút denne, tak by ste nárok mali. Viem, trocha pritiahnuté za vlasy, ale zákon je zákon
Z pracovného pomeru sa odvádzajú odvody na zdravotné i sociálne poistenie (boli by ste nemocensky aj dôchodkovo poistená), z dohôd sa neodvádzajú žiadne. Z pracovného pomeru máte aj nárok na dovolenku, dohodári nie.
Naposledy upravil VieraPopluharova : 29.04.11 at 11:06
1 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

bonboane Pozri príspevok
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať, či má zamestnanec nárok na stravný lístok aj keď odrobí presne 4 hodiny. Teraz mi totiž povedali, že po novom je to tak.
§ 152
Stravovanie zamestnancov

1) Zamestnávateľ je povinný zabezpečovať zamestnancom vo všetkých zmenách stravovanie zodpovedajúce zásadám správnej výživy priamo na pracoviskách alebo v ich blízkosti. Túto povinnosť nemá voči zamestnancom vyslaným na pracovnú cestu, s výnimkou zamestnancov vyslaných na pracovnú cestu, ktorí na svojom pravidelnom pracovisku odpracovali viac ako štyri hodiny. Povinnosť zamestnávateľa ustanovená v prvej vete sa nevzťahuje na zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme v zahraničí.
6 0
gagus gagus

gagus je offline (nepripojený) gagus

Prosím poradaci, poradte.
Zamestnanec musi odrobit 30 hodin týždenne, jeden den je na pracovisku 10 hodín, dalsi den len 2 hodiny. Ked odpracuje iba 2 hodiny, nema narok na stravný lístok, ale ked odpracuje 10 alebo viac hodin, nema narok na dva lístky ? Dakujem za radu.
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

gagus Pozri príspevok
Prosím poradaci, poradte.
Zamestnanec musi odrobit 30 hodin týždenne, jeden den je na pracovisku 10 hodín, dalsi den len 2 hodiny. Ked odpracuje iba 2 hodiny, nema narok na stravný lístok, ale ked odpracuje 10 alebo viac hodin, nema narok na dva lístky ? Dakujem za radu.
nech si to rozdeli tak, ze 5 x v tyzdni odrobi denne 6 hodin a bude mat narok na str. listok
1 0
gagus gagus

gagus je offline (nepripojený) gagus

Keby to slo, niet co riesit, ale ma dané, ze ma sluzbu od 12.00 do 20.00
a keby tam bol 12 hodin, má, alebo nema narok na 2 listky, tým by sa to vyriesilo. Dakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

gagus Pozri príspevok
Keby to slo, niet co riesit, ale ma dané, ze ma sluzbu od 12.00 do 20.00
a keby tam bol 12 hodin, má, alebo nema narok na 2 listky, tým by sa to vyriesilo. Dakujem.
Zo ZP §152 nemá nárok, zamestnáv. mu ho môže, ale aj nemusí poskytnúť.
2 0
gagus gagus

gagus je offline (nepripojený) gagus

dakujem za odpoved
vychadza mi to tak, ze bud bude nadcasovat, alebo bude mat stravný listok
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

gagus Pozri príspevok
dakujem za odpoved
vychadza mi to tak, ze bud bude nadcasovat, alebo bude mat stravný listok
Priznám sa bez mučenia, že tomuto konštatovaniu akosi nerozumiem.
0 0
gagus gagus

gagus je offline (nepripojený) gagus

Takze - jeden den ma urcene, ze odrobi 10 hodin, druhý den ma urcených dalsich 10 hodin, takze mu zostava uz len 10 hodin na tri dni, a to je menej, ako 4 hodiny denne (z hladiska nároku na stravný listok) Konstatovala som teda, ze bud si splni mieru vyucovacej povinnosti - 30 hodin týždenne a nebude mat narok na stravný listok kazdy den, alebo tam zostane dlhsie, aby splnil 4hodiny denne a nárok má. Snad som bola zrozumitelnejsia.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

gagus Pozri príspevok
Takze - jeden den ma urcene, ze odrobi 10 hodin, druhý den ma urcených dalsich 10 hodin, takze mu zostava uz len 10 hodin na tri dni, a to je menej, ako 4 hodiny denne (z hladiska nároku na stravný listok) Konstatovala som teda, ze bud si splni mieru vyucovacej povinnosti - 30 hodin týždenne a nebude mat narok na stravný listok kazdy den, alebo tam zostane dlhsie, aby splnil 4hodiny denne a nárok má. Snad som bola zrozumitelnejsia.
Terazky áno.
0 0
gagus gagus

gagus je offline (nepripojený) gagus

teraz citam "vychadza mi to tak, ze bud bude nadcasovat, alebo bude mat stravný listok", mas pravdu, je to holý nezmysel, malo tam byt bud nadcas a stravný listok, alebo ho nedostane
0 0
dodo2438 dodo2438

dodo2438 je offline (nepripojený) dodo2438

Dobrý deň,

ako je to s delenou smenou? Pracovník odpracuje ráno šesť hodín, potom má dve hodiny (neplatené) voľno a znovu robí šesť hodín. Má nárok na jeden alebo dva stravné lístky?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

dodo2438 Pozri príspevok
Dobrý deň,

ako je to s delenou smenou? Pracovník odpracuje ráno šesť hodín, potom má dve hodiny (neplatené) voľno a znovu robí šesť hodín. Má nárok na jeden alebo dva stravné lístky?
Zo ZP §152 nemá nárok na druhý , zamestnáv. mu ho môže, ale aj nemusí poskytnúť.
Naposledy upravil Tweety : 19.09.11 at 10:21
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať