Zavrieť

Porady

RZZP cez internet - robím niečo zle ?

Vyplňam tlačivo B, som celý rok SZCO, celý rok invalid - zaškrtnem políčko B04. Potom mi ale naskočí 7% poistné, bez ohladu na to, že VZ mi vyjde vyšší ako úhrn.min.základov. Čiže B33>B34 - teda nie som poistencom štátu. Podla zákona teda nemám nárok na 7% poistné. Na tlačive vyplňanon na internete je však stále 7% pri akomkolvek VZ. Robím alebo chápem niečo zle ?
Usporiadat
veva125 veva125

veva125 je offline (nepripojený) veva125

Tlačivá na rok 2009 sú tam, v tom by problém nemal byť.
0 0
andrea palcova andrea palcova

andrea palcova je offline (nepripojený) andrea palcova

už čoskoro mamičkou :)
ja som tiež tlačivá pre rok 2009 ešte nenašla
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

tlačivá sú už tam, ale žiaľ mi robí chybu a to som si stiahla najaktuálnejšiu verziu..
pri tlačive B
r.53-vz =2068,50
r.55 mi ráta 289,58 a má byť 289,59 - nie je tam čo zaokrúhľovať nadol nakoľko to presne vychádza..
čo s tým?
0 0
pulko pulko

pulko je offline (nepripojený) pulko

grammatika Pozri príspevok
tlačivá sú už tam, ale žiaľ mi robí chybu a to som si stiahla najaktuálnejšiu verziu..
pri tlačive B
r.53-vz =2068,50
r.55 mi ráta 289,58 a má byť 289,59 - nie je tam čo zaokrúhľovať nadol nakoľko to presne vychádza..
čo s tým?
Hm, mne to rata dobre teda presne...
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

keď tam nahodíš presne moju sumu, tak ti to dobre vyráta? tak tomu nerozumiem
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

veronikasad Pozri príspevok
robíš zle - skontroluj si rok RZZP. Tlačivá pre rok 2009 včera ešte neboli ...
ale boli kuk:

http://www.porada.sk/1290612-post15.html
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Poprosím Vás o radu,lebo asi mi to už nepáli. V RZZP typ S na r.B07 - základ dane má byť podľa §6, ale ako to pozerám ďalej tak keďže mám aj príjmy z prenájmu dá mi to spolu. Niečo sa mi marí, že v súvislosti s prenájmom môžu vzniknúť preddavky na daň, len som nepostrehla či to má aj súvis s RZZP.
Vďaka, snaď ešte nespíte.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Ivenka Pozri príspevok
Poprosím Vás o radu,lebo asi mi to už nepáli. V RZZP typ S na r.B07 - základ dane má byť podľa §6, ale ako to pozerám ďalej tak keďže mám aj príjmy z prenájmu dá mi to spolu. Niečo sa mi marí, že v súvislosti s prenájmom môžu vzniknúť preddavky na daň, len som nepostrehla či to má aj súvis s RZZP.
Vďaka, snaď ešte nespíte.
Základ dane je riadok č.76 z DP.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

grammatika Pozri príspevok
tlačivá sú už tam, ale žiaľ mi robí chybu a to som si stiahla najaktuálnejšiu verziu..
pri tlačive B
r.53-vz =2068,50
r.55 mi ráta 289,58 a má byť 289,59 - nie je tam čo zaokrúhľovať nadol nakoľko to presne vychádza..
čo s tým?
Nič, nechaj to tak.
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Ivenka Pozri príspevok
Poprosím Vás o radu,lebo asi mi to už nepáli. V RZZP typ S na r.B07 - základ dane má byť podľa §6, ale ako to pozerám ďalej tak keďže mám aj príjmy z prenájmu dá mi to spolu. Niečo sa mi marí, že v súvislosti s prenájmom môžu vzniknúť preddavky na daň, len som nepostrehla či to má aj súvis s RZZP.
Vďaka, snaď ešte nespíte.
Príjmy z prenájmu patria medzi vyňaté príjmy a tie sa nezahŕňajú do vymeriavacieho základu, poistné na zdravotné poistenie sa z nich neplatí.
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Vďaka, až som zbledla. Montér,montér ....
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Ivenka Pozri príspevok
Vďaka, až som zbledla. Montér,montér ....
Ty si myslíš ,že RZZP niekto kontroluje ???

Kus za kus, hlavne aby subjekt splnil povinnosť podať RZZP !

Ak to nebude sedieť može podať dodatočné RZZP.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

veva125 Pozri príspevok
Vyplňam tlačivo B, som celý rok SZCO, celý rok invalid - zaškrtnem políčko B04. Potom mi ale naskočí 7% poistné, bez ohladu na to, že VZ mi vyjde vyšší ako úhrn.min.základov. Čiže B33>B34 - teda nie som poistencom štátu. Podla zákona teda nemám nárok na 7% poistné. Na tlačive vyplňanon na internete je však stále 7% pri akomkolvek VZ. Robím alebo chápem niečo zle ?
SZČO - poberateľ ID, ktorý nie je poistencom štátu, platí poistné vo výške 7 %.
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Je mi jasne, že to čo napíšem a zaplatím alebo doplatím a sú spokojní už nik nekontroluje, ale ja vždy hovorím, že raz sa dočkame aj chodnikovej dane. Takže nerada by som na dochodku ešte splácala nejaky dlh voči ZP aj s penalmi.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Ivenka Pozri príspevok
Je mi jasne, že to čo napíšem a zaplatím alebo doplatím a sú spokojní už nik nekontroluje, ale ja vždy hovorím, že raz sa dočkame aj chodnikovej dane. Takže nerada by som na dochodku ešte splácala nejaky dlh voči ZP aj s penalmi.
Nebuď zbytočne prestrašená !

Ja sa pýtam načo je celé RZZP, keď v každej Zdr.poisťovni majú presný zaznam,kto koĺko odviedol na svoje ZP ???
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

grammatika Pozri príspevok
tlačivá sú už tam, ale žiaľ mi robí chybu a to som si stiahla najaktuálnejšiu verziu..
pri tlačive B
r.53-vz =2068,50
r.55 mi ráta 289,58 a má byť 289,59 - nie je tam čo zaokrúhľovať nadol nakoľko to presne vychádza..
čo s tým?
Všimla si si na www.rzzp.sk tento oznam?
Odporúčame nainštalovanie aktuálnej verzie programu 602XML Filler určeného na vyplňovanie formulárov. Pri starších verziách môže nastať problém so zaokrúhľovaním hodnôt.

Možno to bude ono.
Naposledy upravil Marína : 10.02.10 at 22:57
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

Ivenka Pozri príspevok
Je mi jasne, že to čo napíšem a zaplatím alebo doplatím a sú spokojní už nik nekontroluje, ale ja vždy hovorím, že raz sa dočkame aj chodnikovej dane. Takže nerada by som na dochodku ešte splácala nejaky dlh voči ZP aj s penalmi.
Ale kontrololujú ... mám skúsenosť, že všetko nahadzujú do systému ( v Sabinove som to videla na vlastné oči) a z času na čas im vychádzajú aj iné výsledky, a to hlavne pri RZZP typu X.
0 0
veva125 veva125

veva125 je offline (nepripojený) veva125

veronikasad Pozri príspevok
SZČO - poberateľ ID, ktorý nie je poistencom štátu, platí poistné vo výške 7 %.
Ale vlani som použila 7% - a vyplnené RZZP mi pracovníčka ZP vrátia, že ak prekročím sumu VZ, tak nemám nárok na 7% poistné. Vraj to platí od roku 2006. Tento rok je tá suma VZ = 2292,84 eur. Ak ju prekročím, nemám nárok na 7%. Alebo to nie je pravda ?
Naposledy upravil veva125 : 11.02.10 at 06:41 Dôvod: opraveny rok 2006
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Všetky problémy pri RZZP vznikajú z toho,že ľudia počas kalendárneho roka menia svoj status, 2 mesiace su ako zamestnanci,potom 3 mesiace nezamestnaní,potom 1 mesiac samoplatcovia a p.
Najlepšie je byť celý rok v jednej kategorii.
0 0
veva125 veva125

veva125 je offline (nepripojený) veva125

Už sa to tu zaplnilo roznymi otázkami, ja sa vraciam k svojej povodnej...
Toto je v zákone:
§11
(9)Štát je platiteľom poistného za osobu uvedenú v odseku 8 písmeno a) až h), j), o), p) a u), ak
...
b) je len samostatne zárobkovo činnou osobou a v období, v ktorom sa považuje za osobu podľa odseku 8 písm. a) až h), j), o), p) a u) a za samostatne zárobkovo činnú osobu, jej pomerná časť vymeriavacieho základu podľa § 13 ods. 6 pripadajúca na obdobie vykonávania samostatnej zárobkovej činnosti nepresahuje úhrn minimálnych základov podľa § 13 ods. 9 písm. b),
....
Takže, ak to správne chápem, ak prekročím VZ 2292,84 eur - tak musím odvádzať 14%, aj ako invalid.

V tlačive RZZP-online mi to však necháva stále 7%. Majú to oni zle, alebo ja stále niečo zle chápem ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať