Zavrieť

Porady

ucet v csob

Neviem, ci uz tu je takato tema, ale momentalne je pre mna vysoko aktualna.
Schvalili nam hypouver v csob a lakaju nas aj tym, ze ak si otvorim ucet a bude aktivny, tak mi potom poskytnu zlavu pri urokoch.
Nic by na tom nebolo, lebo uz davnejsie som uvazovala, ze by som odisla z TB, ale nejako mam chaos v tych ponukach na nete, co sa csob uctov tyka.
Dnes , ked som hovorila s pani z banky, tak spominala nieco o 330 eur, ale koli deckam som ju vobec nerozumela, ze ci tam musim kazdy mesiac vlozit, aby som vlastne tu zlavu dostala...alebo ako.
Tak mi, prosim poradte, ako to vlastne je a ci sa vobec oplati ten ucet...kedze by mi tam v podstate chodila len materska a s kartou by som platila v obchode, prip. nejake internetove prevody robila...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Asi tá pani myslela toto
    http://www.csob.sk/novinka/pochvalte-sa-uctom-zadarmo
    sú tam krásne rozpísané podmienky ako mať vedenie účtu zadarmo ( čo si myslím, že ak by Ti na ten účet chodila len materská tak ich nesplniš ).

    Podmienky získania zľavy 100% pre balík ČSOB Pohoda*:

    • kreditný obrat min. 500 € ,
    • zrealizovaná min. 1 platba na základe inkasa alebo SIPO,
    • zrealizovaná min. 1 platba na základe trvalého príkazu,
    • priemerný mesačný zostatok je min. 300 € ,

    V prípade, že nesplníte podmienku priemerného mesačného zostatku, máte nárok získať zľavu 60% pre balík ČSOB Pohoda, a tak zaplatíte len 0,86 €.

    Erika686 je offline (nepripojený) Erika686

    Erika686
    Dakujem Xanti, presne toto som citala na ich stranke...sak budem mudrejsia v piatok.Ideme podpisovat papiere.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Erika686 Pozri príspevok
    Dakujem Xanti, presne toto som citala na ich stranke...sak budem mudrejsia v piatok.Ideme podpisovat papiere.
    Proste treba mať tam mesačný príjem 500 eur,
    ked nestačí napr. materská alebo rodičák tak tam treba presunúť peniaze z iného účtu.
    Povinnosťou je aj mať minimálne jedno inkaso ( máme my doma sipo a v decembri nesťahovali takže sme teraz platili plný poplatok ), minimálne jeden trvalý príkaz a ostatok na účte 300 eur.

    Nie sú to zložité podmienky, platby kartou zadara, výbery z bankomatov CSOB zadara, prevody zadara. Naozaj dajú sa ušporiť slušné peniaze, a ešte pokiaľ Ti núkajú výhodnejšie úroky na hypo moc by som asi neotálala a skúšala tie podmienky splniť.

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    Ja viem,že PODMIENKOU pre schválenie hypoúveru,je prenesenie BÚ

    do banky,ktorá úver poskytuje.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Laco-monter Pozri príspevok
    Ja viem,že PODMIENKOU pre schválenie hypoúveru,je prenesenie BÚ

    do banky,ktorá úver poskytuje.
    Tak toto majú banky už nejakú dobu zakázané. Nemôžu viazať poskytnutie hypo na to, či klient má alebo nemá u nich účet.

    Erika686 je offline (nepripojený) Erika686

    Erika686
    Xanti Pozri príspevok
    Proste treba mať tam mesačný príjem 500 eur,
    ked nestačí napr. materská alebo rodičák tak tam treba presunúť peniaze z iného účtu.
    Povinnosťou je aj mať minimálne jedno inkaso ( máme my doma sipo a v decembri nesťahovali takže sme teraz platili plný poplatok ), minimálne jeden trvalý príkaz a ostatok na účte 300 eur.

    Nie sú to zložité podmienky, platby kartou zadara, výbery z bankomatov CSOB zadara, prevody zadara. Naozaj dajú sa ušporiť slušné peniaze, a ešte pokiaľ Ti núkajú výhodnejšie úroky na hypo moc by som asi neotálala a skúšala tie podmienky splniť.
    Dobre, ale to je len vtedy ak chces mat ten ucet zadarmo...ked nesplnam podmienky, tak sa plati 2,...eura(neviem presne...),tak?
    sak prijem 500 eur mesacne by som asi nemala ani keby som pracovala...
    Tu islo hlavne o to, ze keby som mala v tej banke aj ucet, tak nam daju nejaku zlavu z urokov, ale ucet musi byt nejaky cas aktivny...tak neviem...uvidim, ci si ho otvorim, ci nie...

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Erika686 Pozri príspevok
    Dobre, ale to je len vtedy ak chces mat ten ucet zadarmo...ked nesplnam podmienky, tak sa plati 2,...eura(neviem presne...),tak?
    sak prijem 500 eur mesacne by som asi nemala ani keby som pracovala...
    Hm.
    Napíšem to rovno, moja mama má tam účet chodí jej tam dôchodok. Tiež by nesplnala túto podmienku. Ale jej každý mesiac pošlem z môjho účtu dalšie peniaze, o dva dni mi ich pošle späť a hurá podmienka splnená.

    Robí tak mnoho mojich známych. Ale to je len jedna zo 4 podmienok, ktorú treba splniť aby si mala vedenie účtu zadarmo. A zase aj v tej sume balíka 2,19 € máš prevody zadara, služby zadara. Akurát platíš za balík banke.
    A za vklad v hotovosti na účet sa platí 0,50 €

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.