Zavrieť

Porady

Potraviny

Ahojte, chcel by som sa spytat par veci. Dajme tomu ze by som chcel mat obchod s potravinami asi v 20 000 meste, je tu tesco, kaufland, lidl,... ale to nie je teraz podstatne. Nemam vobec prehlad o tom ze za ake ceny objednavaju potraviny nejaky obchodnici co maju take mensie obchody, takze moja prva otazka znie, keby som zivnostnik a nie som platca DPH tak ked si objednam nejake potraviny od dodavatela a keby ich potom predavam za priblizne rovnake ceny ako ma napr tesco, kaufland... tak ci aj po zdaneni sa da na tom nieco zarobit a ak ano tak asi kolko? pre porovnanie napr kolko by som zarobil na predaji jedneho chleba, mlieka, masla, alebo nejakej mineralnej vody, coly... odmyslite si ceny za prenajom a energie (proste len cena za nakup tovaru+dph,)... No a dalsia vec je ze ako si mam najst dodavatelov na tieto potraviny, napr len ze si pozrem kto to vyraba (napr coca cola), skontaktujem sa s nimi ze mam obchod a mal by som zaujem o ich vyrobky a oni mi to predaju za vyrobnu cenu, teda za taku ako napr to predavaju tescu? No tak budem velmi rad ak mi niekto odpovie na moje otazky, Dakujem.
Usporiadat
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Väčšinou pri veľkých reťazcoch - pri veľkoobchodoch platí: čím viac paliet tovaru objednáš, tým väčšiu zľavu budeš mať. Tak napr. pri objednávke 10 paliet minerálnej vody dáme zľavu 3%, pri 15 paletách 5%. Ak zaplatíte v hotovosti zľava 1%.
Ty ako malý odberateľ určite také množstvo odoberať nebudeš. Takisto pre takéto veľké fi sú aj letákové akcie. Vtedy sú množstevné zľavy aj letákové akcie pre VOO zaujímavé.
Nehovorím, že sa to týka všetkých dodávateľov.
0 0
svk_businessman svk_businessman

svk_businessman je offline (nepripojený) svk_businessman

No dobre ale mna by zaujimalo hlavne to porovnanie tovaru aby som vedel ci sa da na tom zarobit. Napr. mlieko (objednam si co ja viem napr 30 kusov) a potom keby som ho chcel predat za taku cenu za aku ho predava tesco alebo kaufland, tak kolko asi mozem zarobit na predaji jedneho mlieka??? (plus pripocitanie DPH) alebo hociaky iny vyrobok (maslo, cola,...) Dakujem
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
dalsi co si to predstavuje velmi jednoducho a konkretne "Napr. mlieko (objednam si co ja viem napr 30 kusov) a potom keby som ho chcel predat za taku cenu za aku ho predava tesco alebo kaufland, tak kolko asi mozem zarobit na predaji jedneho mlieka???" ... tak na to si mozes odpovedat aj sam, nezarobis NIC.
0 0
svk_businessman svk_businessman

svk_businessman je offline (nepripojený) svk_businessman

preco nic???
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
lebo nakup budes mat drahsi ako tesco predava v obchode,... si uz bol niekedy v metre? ked pojdes do tesca tak mozno nakupis lacnejsie, a to tam musis brat velke balenie, co to je 30l mlieka? 12L kupi bezne rodina ked ide do tesca.... a to si si tam nezaratal este dalsie naklady, takze ak chces robit zisk zabudni ze budes predavat za najnizsie ceny, musis ponuknut inu vyhodu.
0 0
svk_businessman svk_businessman

svk_businessman je offline (nepripojený) svk_businessman

Nehovoris pravdu, ako mozem ja od dodavatelov nakupit za viac ako keby som to nakupil v tescu?? To potom by neboli ziadny dodavatelia pre male obchody, kazdy by si mohol nakupit v tescu este lacnejsie!
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

svk_businessman Pozri príspevok
Nehovoris pravdu, ako mozem ja od dodavatelov nakupit za viac ako keby som to nakupil v tescu?? To potom by neboli ziadny dodavatelia pre male obchody, kazdy by si mohol nakupit v tescu este lacnejsie!
Businessman, NEPOCHOPIL SI o čom to je !

Čo myslíš prečo BILLA v každom druhom meste SKRACHOVALA ???Kým na Bajkalskej v BA prosperuje ?

Sú dva typy zákazníkov jední,čo hľadia iba na cenu a tí budú chodiť stále len do Kauflandu aj keď budú musieť precestovať 30 km za každým jedným nákupom tam aj späť.
Druhý typ zákazníkov nehĺadí na cenu u nich je doležité aby mali všetko po ruke a pokiaľ možno pod jednou strechou./Z tejto strategie napr.ťaží METRO/
Preto Ti radím sa orientovať na tento typ zákazníkov,presonduj si koĺko je firiem v okolí Tvojho obchodu a koĺkí zákazníci by boli ochotní pristúpiť na tzv.predaj do tašky,to znamená,že ráno by Ti odovzdali prázdnu tašku spolu s objednávkou a o 16.30 po skončení prac.doby by si prišli po nákup.

Prosperita prichádza z menšieho počtu zákazníkov,ktorí nakupia draho,niektorí len preto,že nemajú inú možnosť./Bufety v nemocniciach/
ako z toho,že ponukneš tovar široko-ďaleko najlacnejšie.
Tadeto cesta k prosperite nevedie,je to cesta k ISTÉMU KRACHU !
0 0
svk_businessman svk_businessman

svk_businessman je offline (nepripojený) svk_businessman

No ale ja som sa hlavne pytal na nieco ine...Takze ak tu je niekto kto ma obchod alebo pozna aspon ceny tak mi prosim napiste ze kolko by ma stali napr to mlieko alebo nieco ine co by som si objednal od nejakeho dodavatela (+DPH) a potom aky je tam rozdiel medzi tou cenou a cenou za ktoru sa predava napr v tescu, kauflande... neviem ako najst na internete ceny nejakych dodavatelov, a na strankach vyrobcov zas nie su uvedeny ceny. Takze ak s tym ma niekto skusenosti prosim poradte...


No a dalsia vec, co myslite, boli by ludia ochotny dat za nejaky nakup za ktory by v tescu zaplatili 10€ dat 12€ pokial by nemuseli chodit koli tomu do obchodu a cakat v rade kde je vela ludi, ale by im to prislo domov? Aj ked by mali tesco napr len nejakych 5 minut pesi od domu? Myslite ze v takomto pripade by mali ludia zaujem aj o drahsie ceny ako su v tescu ci kauflande??
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

svk_businessman Pozri príspevok
No ale ja som sa hlavne pytal na nieco ine...Takze ak tu je niekto kto ma obchod alebo pozna aspon ceny tak mi prosim napiste ze kolko by ma stali napr to mlieko alebo nieco ine co by som si objednal od nejakeho dodavatela (+DPH) a potom aky je tam rozdiel medzi tou cenou a cenou za ktoru sa predava napr v tescu, kauflande... neviem ako najst na internete ceny nejakych dodavatelov, a na strankach vyrobcov zas nie su uvedeny ceny. Takze ak s tym ma niekto skusenosti prosim poradte...


No a dalsia vec, co myslite, boli by ludia ochotny dat za nejaky nakup za ktory by v tescu zaplatili 10€ dat 12€ pokial by nemuseli chodit koli tomu do obchodu a cakat v rade kde je vela ludi, ale by im to prislo domov? Aj ked by mali tesco napr len nejakych 5 minut pesi od domu? Myslite ze v takomto pripade by mali ludia zaujem aj o drahsie ceny ako su v tescu ci kauflande??
Samozrejme,že by mali záujem!
Šak toto Ti chcem vtlcť do hlavy,že ak v dosahu Tvojho obchodu je nejaká kancelária a pipka, čo tam robí zistí,že jej došlo mlieko do kávy, tak nebude riešiť či to mlieko, alebo smotana stojí 8 centov lebo 15 centov,jednoducho kúpi aj za 15 centov,lebo si myslí,že to súrne potrebuje a je lenivá sadnúť do auta a zbehnúť do najbližšieho Kauflandu, či LIDL-u.
O tom to je . POCHOPIL SI ?
0 0
svk_businessman svk_businessman

svk_businessman je offline (nepripojený) svk_businessman

No to som pochopil ale mna stale zaujima ta cena za ktoru by som ja nakupoval od dodavatelov.
0 0
svk_businessman svk_businessman

svk_businessman je offline (nepripojený) svk_businessman

Laco-monter Pozri príspevok
Samozrejme,že by mali záujem!
Šak toto Ti chcem vtlcť do hlavy,že ak v dosahu Tvojho obchodu je nejaká kancelária a pipka, čo tam robí zistí,že jej došlo mlieko do kávy, tak nebude riešiť či to mlieko, alebo smotana stojí 8 centov lebo 15 centov,jednoducho kúpi aj za 15 centov,lebo si myslí,že to súrne potrebuje a je lenivá sadnúť do auta a zbehnúť do najbližšieho Kauflandu, či LIDL-u.
O tom to je . POCHOPIL SI ?
No a to je len drobny nakup, par centov, myslis ze ludia by mali zaujem aj o vecsie nakupy za cca 20-30€ alebo viac? To si myslim ze je pre nich vyhodnejsie sadnut do auta a ist si nakupit a mali by to lacnejsie mozno aj o 5 eur.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

svk_businessman Pozri príspevok
No a to je len drobny nakup, par centov, myslis ze ludia by mali zaujem aj o vecsie nakupy za cca 20-30€ alebo viac? To si myslim ze je pre nich vyhodnejsie sadnut do auta a ist si nakupit a mali by to lacnejsie mozno aj o 5 eur.
Ja som Ti opísal PRINCÍP ,ktorým sa riadi tak 15-20 % populácie.

Pre ostatných 80% bude vyhodnejšie sadnuť do auta alebo MHD a isť nakúpiť tam,kde je to najlacnejšie.
BOHUŽIAĽ s tým nič nenarobíš.
Tak FUNGUJE trh.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

svk_businessman Pozri príspevok
No to som pochopil ale mna stale zaujima ta cena za ktoru by som ja nakupoval od dodavatelov.
Tak choď k dodávateľom a ZISTÍ si konkretne ceny !
0 0
svk_businessman svk_businessman

svk_businessman je offline (nepripojený) svk_businessman

A kde najdem tych dodavatelov???
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

svk_businessman Pozri príspevok
A kde najdem tych dodavatelov???
napr azet.sk veľkoobchod-potraviny.
sú tam spravidla celé ponukové listy, len si vybrať, ale väčšinou kalkuluj s cenou v ktorej je aj doprava, o množstvennom rabate a 180 dňovej splatnosti fa ako siete neuvažuj
0 0
Jana2004 Jana2004

Jana2004 je offline (nepripojený) Jana2004

svk_businessman Pozri príspevok
A kde najdem tych dodavatelov???
Ako chceš podnikať, keď si nevieš nájsť ani dodávateľov ????
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

svk_businessman Pozri príspevok
A kde najdem tych dodavatelov???
Neviem , či Tvoje otázky sú "ozajstné" , alebo si tu robíš z ľudí srandu .
Ja myslím, že "B" je správne
0 0
brato brato

brato je offline (nepripojený) brato

arizona Pozri príspevok
Neviem , či Tvoje otázky sú "ozajstné" , alebo si tu robíš z ľudí srandu .
Ja myslím, že "B" je správne
aj ja si myslim že si robi srandu.... ale niečo predsa len pridam.Zabudni na potraviny ked maš v okoli velkoretazce.Ja sam mam potraviny mam od seba retazce daleko asi 12km a ludia sadnu do auta a idu si kupit čo najlacnejšie potraviny.Dokonca sam tam chodim nakupovať pretože niekedy maju naclejšie potraviny ako dodavatelia.A čo sa tyka toho chleba a mlieka ha ha ha stratovy tovar.Konktretne v mojom obchode predavam mlieko za tu istu cenu ako nakupujum len aby som bol konkurencie schopny.....a pokial chceš niečo zarobiť musiš mať velke množstvo tovaru aby ti taketo straty ako je mlieko a chlieb nahradili.!Len tolko.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Potraviny prevádzkovať len tam,kde miestní občania prakticky nemajú inú možnosť kde nakupovať.
Napr. taká dedina ako je Ždiar v Belianských Tatrách.
Ďalšia vec, z rabatom 10% je to tak na skrachovanie
0 0
svk_businessman svk_businessman

svk_businessman je offline (nepripojený) svk_businessman

Jana2004 Pozri príspevok
Ako chceš podnikať, keď si nevieš nájsť ani dodávateľov ????
Preto sem asi pisem nie??? na to je porada.sk...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať