Zavrieť

Porady

Vychovávateľky ŠKD

Dobrý deň.Chcela by som tak trochu rozdebatovať tému o našej práci, prípadne by sme si mohli navzájom radiť.Každá máme"more"skúseností a mohli by sme sa o ne deliť.Zaujíma ma viacero veci:
Ako vyberáte príspevky za ŠKD?Do koľkého v mesiaci+spôsob
Ako si plánujete činnosť? Na týždeň ?Na dva?
Ako riešite činnosť, keď vám každé dieťa odchádza v inom čase zo ŠKD?
Pozdravujem kolegov a kolegyne.
Usporiadat
Lelinka59 Lelinka59

Lelinka59 je offline (nepripojený) Lelinka59

Ahojte kolegyne, žiadna reakcia? Ako to robíte vy? Podeľte sa s nami o svoje dojmy, skúsenosti.
0 0
julia2 julia2

julia2 je offline (nepripojený) julia2

Takisto úväzky nenaplníme výchovnou činnosťou,, ale dopĺňame úväzky vyučovaním výchovných predmetov,,,poplatok 2 eurá tiež nemožeme z rodičov dostať, tak ich vždy pošlem na riediteľstvo- nech si s tým vedenie dá prácu, lebo som na nich apelovala, že niesme v stredoveku, a chcem, aby rodičia zaplatili cez inetnetbanking, alebo poštovou poukážkou a nás z toho vynecchali.Veď nemám ani triednictvo, ani osobný, ani vedúcu nemáme a to každý mesiec len so sáčkom behám ako výberčí daní,, je to trápne.
0 0
flaniko flaniko

flaniko je offline (nepripojený) flaniko

veľmi dobrý nápad .........navzájom si vymieňať svoje názory a skúsenosti.........
veru-veru.......
u nás v škd hodina trvá 60 minút a vychováveteľky majú 27 hodín úväzku.....
u nás vychovávateľky sú nútené vyučovať výchovné predmety, aby mali " svojich 27 hodín"....................
u nás v škd deti nemôžeme nútiť na záujmovú činnosť.....
u nás v škd prvoradé sú domáce úlohy a nie voľnočasové aktivity.....
u nás v škd rodičia platia 4 € do 15. dňa v mesiaci......u nás sa to zbiera do krabičky a nie do sáčika .............
u nás v škd z toho vyplácajú platy a dostaneme každý rok na Vianoce aj nejaké hračky do škd............
u nás v škd rodič taktiež môže vyzdvihnúť dieťa hocikedy, ale u nás sú múdrejší, lebo vedia, že pred 14.30 hodinou ešte nie sú naučené a potom oni sa musia učiť s deťmi doma, takže deti začnú odchádzať len o 15.00.................
u nás v škd vychovávateľky majú o 100-150 € menej ako učitelia.....
u nás v škd chýbajú hračky, ležadlá ako aj iné pomôcky na rôzne činnosti.......
u nás škd - 1. oddiel je v 1. triede, kde sa predpoludní vyučuje..............
u nás v škd je tak, ako na ostatných školách...........ale vďaka nám, deti tam rady chodia..................AJ U VÁS?
0 0
adriasee adriasee

adriasee je offline (nepripojený) adriasee

Prosím o radu , som vychovávateľkou 23 rokov z toho na terajšom pracovisku 12 rokov.Do 30. júna som učila v malotriedke 10 hodín v trieda ,kde učila naša riaditeľka a ostatný úväzok bol v ŠKD./12hodín/Došla nová riaditeľka a všetko je ináč, som len vychovávateľka tak učiť nemám čo,- poprípadne výchovy/U nás sa veľmi nedá ani na pravo ani na ľavo,lebo sme len tri aj riaditeľkou a plátali môžem poveda,ť že dobre aj tak.Prosím poradte mi, kde nájdem pracovné povinnosti vychovávateľky ŠKD.Síce je leto a prázdniny, je mám hlavu v smútku a v žalúdku kame. Prosím poradte mi....................
0 0
adriasee adriasee

adriasee je offline (nepripojený) adriasee

Milé kolegyne,prosím poradte mi ,kde nájdem pracovnú náplň vychovávateľky ŠKD,/práva a povinnosti/ robím to 23 rokov ,až teraz začali problémy ,keď došla pani riaditeľka ktorá nikdy neučila na málotriedke a 5 rokov s ňou plátali diery na 3 školách.
Všetko je inak, a všetko je zlé čo sa doteraz robilo.Som z toho smutná, je leto a ja mám žalúdku kameň, čo bude v auguste.
0 0
janamirka2 janamirka2

janamirka2 je offline (nepripojený) janamirka2

flaniko Pozri príspevok
veľmi dobrý nápad .........navzájom si vymieňať svoje názory a skúsenosti.........
veru-veru.......
u nás v škd hodina trvá 60 minút a vychováveteľky majú 27 hodín úväzku.....
u nás vychovávateľky sú nútené vyučovať výchovné predmety, aby mali " svojich 27 hodín"....................
u nás v škd deti nemôžeme nútiť na záujmovú činnosť.....
u nás v škd prvoradé sú domáce úlohy a nie voľnočasové aktivity.....
u nás v škd rodičia platia 4 € do 15. dňa v mesiaci......u nás sa to zbiera do krabičky a nie do sáčika .............
u nás v škd z toho vyplácajú platy a dostaneme každý rok na Vianoce aj nejaké hračky do škd............
u nás v škd rodič taktiež môže vyzdvihnúť dieťa hocikedy, ale u nás sú múdrejší, lebo vedia, že pred 14.30 hodinou ešte nie sú naučené a potom oni sa musia učiť s deťmi doma, takže deti začnú odchádzať len o 15.00.................
u nás v škd vychovávateľky majú o 100-150 € menej ako učitelia.....
u nás v škd chýbajú hračky, ležadlá ako aj iné pomôcky na rôzne činnosti.......


unás škd - 1. oddiel je v 1. triede, kde sa predpoludní vyučuje..............
u nás v škd je tak, ako na ostatných školách...........ale vďaka nám, deti tam rady chodia..................AJ U VÁS?

Ahojte, u nás je to to isté okrem toho, že nedostávame hračky. Ja som nedostala hračky už 9 rokov, paráda sa takto robí, čo???
0 0
flaniko flaniko

flaniko je offline (nepripojený) flaniko

bohužiaľ...........na slovensku je výchova na takej nízkej úrovni..............
niekedy mi práca v škd skôr pripomína prácu v útulku.....postrážiť deti, mať hotové domáce úlohy v biednych podmienkach a hotovo ..........hlavne, že výchovný plán máme ( na papieri ).............iný názor ? ? ?
0 0
adriasee adriasee

adriasee je offline (nepripojený) adriasee

Presne si to vystihla, aby rodičia mali čo najmenej práce, nech sú hotové úlohy, radšej by som tvorila, vymýšľala s deťmi.než to dril ovanie domácich úloh. Verím aj rodičom,že toho majú dosť, ale nech z rodičov sa nikto nehnevá, prváčik by sa mal učiť s mamou, to ide aj o ten čas s trávený s dieťaťom.Druhá strana mince,keď sa pýtajú tie neslávne príspevky, to je výhovoriek.Iks krát som dávala zo svojho a stalo sa mi, že mi to ani nevrátili.Moja chyba!
Prajem krásne prázdniny, oddýchnime si, neviem čo nás bude čakať v septembri. U nás nič moc, máme novú riaditeľku, ktorá za 5 minút zmietla všetko čo bolo dobré za 12 rokov.
0 0
555555 555555

555555 je offline (nepripojený) 555555

A ešte byť stále milá,usmiata a vypočuť si každý deň od rodičov čo je nové...
0 0
flaniko flaniko

flaniko je offline (nepripojený) flaniko

áno, presne tak
a keď máš krásne biele zuby a nádherný úsmev tak ešte viac
0 0
flaniko flaniko

flaniko je offline (nepripojený) flaniko

Má niekto skúsenosti so súkromným klubom detí alebo so súkromným centrom voľného času?
Už dlho nad tým uvažujeme, ale nevieme ako na to a hlavne, ako sa dá z toho vyžiť.
0 0
adriasee adriasee

adriasee je offline (nepripojený) adriasee

Krásne usmiate ránko prajem, som veľmi rada ,že som naďabila na tútu stránku, hoci už mám len pár rokov do dôchodku chcela by som byť s deťmi.
Neviem ako u Vás, u nás teda ohodnotenie nulové od vtedy, čo patríme pod obec.Nedbali by keby sme boli aj sobotu a pre obec spravili obecného zabávača. Nemáme žiadne príplatky, ani hodnotenie od 2002, ani nič zo sociálneho fondu,obedy si platíme, tak ako žiaci na II.stupni.Hlavná vec, že majú plné ústa na začiatku roku o tom , aká je dôležitá výchova. aked sa pýtajú peniaze, je milion výhovoriek ako ,a prečo sa to nedá.Viem stonem na nesprávnom pleci, ale ma nadchla naša nová pani riaditeľka, s druhým slovom čo povedala ,že som len vychovávateľka...... ja som rada že som vychovávateľka.....
1 0
flaniko flaniko

flaniko je offline (nepripojený) flaniko

Dobrý deň !
Absolvoval už niekto v škd komplexnú inšpekciu ?
Budúci školský rok asi ju budeme mať , no odkedy robím, zameriavali sa len na vyučovacie hodiny, o škd nemali vôbec záujem. ( Neviem, či je to dobré alebo zlé ). Zmenilo sa niečo ? A čo s novým výchovným programom škd ?
0 0
555555 555555

555555 je offline (nepripojený) 555555

Zmenilo sa toho dosť.Len neviem,čo máš a čo nie.Výchovný program by už mal fugovať,aj keď si myslím,že ešte prebehne pár rokov,kým sa to všetko "doladí".Začni napr.dokumentáciou.Od prihlášky do škd,cez rozhodnutia o prijatí,osobné listy a tak.
0 0
flaniko flaniko

flaniko je offline (nepripojený) flaniko

Dokumentáciu sme vlani spravili : pomixovali sme tie najlepšie veci od iných škôl, dali sme programu názov a zosúladili sme to s výchovno-vzdelávacím plánom školy, ale............ koho sme sa pýtali, nikto nevedel, či je to tak dobre alebo nie, vlastne skoro každý opýtaný robil to isté.........niečo stiahol z internetu, dal mu názov a "svojráz" , ale veľkú zmenu to neprinieslo, všetko ide po starom......márne sme tam zapísali rôzne aktivity a činnosti, jednoducho to nestíhame.........rodičom, ba dokonca už aj deťom je prvoradé, aby mali domáce úlohy (lebo doma si s rodičmi úlohám nesadnú)...................proste škd funguje ako celodenná škola s popoludňajším vyučovaním.................
0 0
555555 555555

555555 je offline (nepripojený) 555555

Už zasa máš pravdu.
0 0
flaniko flaniko

flaniko je offline (nepripojený) flaniko

a čo také metodické centrum pre škd? alebo aspoň nejaké prednášky ?..........alebo chcem príliš veľa?...............tam "hore" si vymyslia niečo a my s tým musíme začať niečo..............a to by mala byť reforma školstva?
0 0
xixix xixix

xixix je offline (nepripojený) xixix

Hoci sú prázdniny,nedá mi pozrieť si, či nás niečo neprestalo trápiť,aj keď by sme mali regenerovať a postupne hľadať nové nápady a zosúlaďovať Výchovné programy s tým, čo sme pred rokom plánovali,čo sa nám podarilo,čo zmeniť,vylepšiť... Reagujem na predchádzajúci príspevok a chcem sa spýtať : ako ste prosím, milé kolegyne zaradené v MZ, keď ste v škole samé tak ako ja? Dlho som bola zaradená do MZ s učit. 1.4.- ale od roku 2008/keď tvorili školský program/ ma tam nezaradili a odvtedy, aj keď som sa domáhala informácii o zaradení do MZ na obvodnom/spoločnom pre viac obcí/ úrade, dostala som odpoveď, že z MŠ k práci ŠKD nemajú žiadne pokyny.! Ako je to s prácou MZ inde na malých školách? Prosím, ozvite sa,myslím, že spoločne nájdeme postup, ako tento stav zmeniť a upozorniť nato,že je tu skupina pedagógov,ktorá sa tiež podieľa na výchove detí a tiež si zaslúži trochu pozornosti od "vrchnosti"
0 0
flaniko flaniko

flaniko je offline (nepripojený) flaniko

každý zabúda na to, že základy sú najpodstatnejšie.......že výchova nie je vyučovanie........výchova je celoživotná, no vzdelávanie nemusí byť......
teraz je prvoradé vysokoškolské vzdelanie.......čo ich zaujímajú materské školy alebo základné školy a navyše ešte aj školské kluby a centrá voľného času ? že pribúdajú deti so špecifickými výchovno-vzdelávacími potrebami, rastie detská agresivita a kriminalita ? že deti -možno-budú ovládať 2 cudzie jazyky ale počítať do 100 sa nenaučia poriadne ? že budú posedávať pred počítačom, budú mať zdravotné problémy a nebudú mať rovesnícke vzťahy ? že už teraz sa nevedia pozdraviť, prosiť, odpustiť, pomáhať atď ?
S.O.S. CHÝBA VÝCHOVA ! ! !
2 0
555555 555555

555555 je offline (nepripojený) 555555

xixix Pozri príspevok
Hoci sú prázdniny,nedá mi pozrieť si, či nás niečo neprestalo trápiť,aj keď by sme mali regenerovať a postupne hľadať nové nápady a zosúlaďovať Výchovné programy s tým, čo sme pred rokom plánovali,čo sa nám podarilo,čo zmeniť,vylepšiť... Reagujem na predchádzajúci príspevok a chcem sa spýtať : ako ste prosím, milé kolegyne zaradené v MZ, keď ste v škole samé tak ako ja? Dlho som bola zaradená do MZ s učit. 1.4.- ale od roku 2008/keď tvorili školský program/ ma tam nezaradili a odvtedy, aj keď som sa domáhala informácii o zaradení do MZ na obvodnom/spoločnom pre viac obcí/ úrade, dostala som odpoveď, že z MŠ k práci ŠKD nemajú žiadne pokyny.! Ako je to s prácou MZ inde na malých školách? Prosím, ozvite sa,myslím, že spoločne nájdeme postup, ako tento stav zmeniť a upozorniť nato,že je tu skupina pedagógov,ktorá sa tiež podieľa na výchove detí a tiež si zaslúži trochu pozornosti od "vrchnosti"
Naše škd je zaradené v MZ l.stupňa.Sú tam učiteľky 1. -4. Funguje to dobre.Robíme s tými istými deťmi.Akcie si podelíme,aby sme nerobili 2x to isté.A riešime aj problémové deti,s ktorými sú učiteľky dopoludnia a my poobede.A k plánom asi toľko.Máme všetky oveľa viac"papierov"(a to napríklad ja nemusím).Minulý rok som vôbec nevedela čo vlastne od nás chcú.Teraz sa mi už(ako ja vravím)začína trochu vyjasnievať.Teda v tom,čo je tematický plán,čo plán na dva týždne, čo rámcový plán a tak.Veľmi mi pomohol kontakt na PadDr.Melcerovú a PadDr.Brhelovú,ktoré tvorili pokyny pri vypracovaní školských vých.programov.Keď niečo neviem,napíšem im a do 48 hod.mám odpoveď.Stručnú a jasnú.
Naposledy upravil 555555 : 05.08.10 at 06:32
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať