Zavrieť

Porady

Vychovávateľky ŠKD

Dobrý deň.Chcela by som tak trochu rozdebatovať tému o našej práci, prípadne by sme si mohli navzájom radiť.Každá máme"more"skúseností a mohli by sme sa o ne deliť.Zaujíma ma viacero veci:
Ako vyberáte príspevky za ŠKD?Do koľkého v mesiaci+spôsob
Ako si plánujete činnosť? Na týždeň ?Na dva?
Ako riešite činnosť, keď vám každé dieťa odchádza v inom čase zo ŠKD?
Pozdravujem kolegov a kolegyne.
Usporiadat
flaniko flaniko

flaniko je offline (nepripojený) flaniko

Ako je to s dokumentáciou v škd v novom šk. roku ?
Dostali sme len triedne knihy a osobné listy.
Nebudú zápisné listy ani týždenné plány?
0 0
flaniko flaniko

flaniko je offline (nepripojený) flaniko

§ 114
Školský klub detí
(1) Školský klub detí zabezpečuje pre deti, ktoré plnia povinnú školskú dochádzku na základnej
škole, nenáročnú záujmovú činnosť podľa výchovného programu školského zariadenia zameranú na ich
prípravu na vyučovanie a na uspokojovanie a rozvíjanie ich záujmov v čase mimo vyučovania a v čase
školských prázdnin.
(2) Školský klub detí sa člení na oddelenia spravidla podľa veku detí, pričom ich počet v oddelení
je spravidla zhodný s počtom žiakov v príslušnej triede podľa § 29 ods. 5 najviac však 25; počet detí v
oddeleniach pre žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami je rovnaký ako v triedach, v
ktorých sa vzdelávajú.
(3) Výšku mesačného príspevku na čiastočnú úhradu nákladov spojených s činnosťou školského
klubu detí, ktorého zriaďovateľom je orgán miestnej štátnej správy v školstve, určí riaditeľ školského
zariadenia alebo riaditeľ školy, ak je školský klub detí jej súčasťou, na jedného žiaka v sume
neprevyšujúcej 7,5% sumy životného minima pre nezaopatrené dieťa podľa osobitného predpisu. 29)
Tento príspevok sa uhrádza vopred do 10. dňa príslušného kalendárneho mesiaca, ktorý predchádza
kalendárnemu mesiacu, za ktorý sa príspevok uhrádza. Výška príspevku na úhradu zohľadňuje náročnosť
a druh klubovej alebo záujmovej činnosti.
0 0
galia galia

galia je offline (nepripojený) galia

poplatok vyberáme do 10.dňa v mesiaci - má sa platiť mesiac vopred. číslo účtu máme na internetovej stránke a dávame ho aj rodičom keď rozdávame rozhodnutie o prijatí dieťaťa do škd a taktiež papiere o výške poplatku dané zriaďovateľom.
-činnosť plánujeme na týždeň /vychádza z celoročného plánu škd a výchovno vzdelávacieho programu/
-deti púšťame len na základe písomnej žiadosti alebo ak rodič príde skôr - je to ako všade komplikované, pretože to narúša činnosti. ak ideme mimo areál - vychádzky, plaváreň, výstavy - deti ktoré majú skorší odchod dávame niektorej vychovávateľke, ktorá zostáva s oddelením v škole.
-úväzky si dopĺňame učením v prepočte 2:3
Stále je to vo vyhláške aj keď niektorí riaditelia škôl u nás oponovali, že je neplatná a nie sme na to kvalifikované.SME - je to aj v novej vyhláške.
Zdravím vychošky a pevné nervy, príjemných rodičov , deti - a chápavé vedenie školy pre šk. rok 2010/11
0 0
galia galia

galia je offline (nepripojený) galia

dopĺňanie úväzku ustanovuje: 422/2009 Z. z.
NARIADENIE VLÁDY
Slovenskej republiky
zo 7. októbra 2009,
ktorým sa ustanovuje rozsah priamej vyučovacej činnosti a priamej výchovnej
činnosti pedagogických zamestnancov

zastupovanie: je samozrejme 1:1. v prvom rade ho máme na náhradu prázdnin, keď odrobíme môžme si čerpať NV alebo si nechať hodiny preplatiť
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
galia Pozri príspevok
-úväzky si dopĺňame učením v prepočte 2:3
Stále je to vo vyhláške aj keď niektorí riaditelia škôl u nás oponovali, že je neplatná a nie sme na to kvalifikované.SME - je to aj v novej vyhláške.
Zdravím vychošky a pevné nervy, príjemných rodičov , deti - a chápavé vedenie školy pre šk. rok 2010/11
Trošku ťa poopravím. Ano ešte stále je vo vyhláške, že vychovávateľky si môžu dopĺňať úväzok vychovávateľa učením. Ale pri tomto dopĺňaní úvazku stále zostáva zaradenie ako vychovávateľ, pretože na výkon činnosti učiteľa nemá kvalifikáciu, pokiaľ nemá VŠ II. stupňa.
Takže napríklad ak by niekto chcel zastupovať napríklad učiteľa počas MD, RD alebo počas dlhodobej PN a má stredoškolské alebo VŠ vzdelanie I. stupňa, smer vychovávateľstvo, tak túto činnosť vykonávať nemôže, pretože nespĺňa zákldané kvalifikačné predpoklady.
1 0
galia galia

galia je offline (nepripojený) galia

Samozrejme, myslela som predsa dopĺňanie úväzku a suplovanie. na dlhodobé zastupovanie ( MD, dlhodobá PN)sa predsa robí nová PRACOVNÁ ZMLUVA.
môj odkaz bol smerovaný pre vychošky, ktorým nechcú umožniť doplniť si úväzok a krátia im ho. viď môj príspevok vyššie.
Naposledy upravil galia : 01.09.10 at 12:20
0 0
galia galia

galia je offline (nepripojený) galia

pre flaniko: http://www.djbad.sk/skola/10-11/zSKD.pdf - pozri sa sem. takto nejako to robíme aj my.na začiatku roka potrebuješ rozdať žiadosti a namiesto zápisného lístku sa rozdávajú takéto tlačivá. sú tam údaje, ktoré potrebuješ na vyplnenie osobného spisu dieťaťa

V zmysle zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, Ministerstvo školstva SR, oddelenie škôl s vyučovacím jazykom národnostných menšín a vzdelávania rómskych komunít, ruší nasledovné tlačivá:*49 184 0 - Zápisný lístok žiaka (pre školské kluby detí)
Nahrádza ho novozavedené tlačivo 49 187 1

*49 185 1 - Rozvrh týždennej činnosti
Novozavedené:
Sklad. číslo
Názov tlačiva
49 187 1
Osobný spis žiaka pre školský klub detí
http://www.sevt.sk/skolstvo/

osobné listy sú platné počas celej dochádzky dieťaťa . teda spravidla 4 roky. tento rok sme konečne dostali tie dvojhárky - takže už len budeme dopisovať.
rozhodnutie o prijatí dieťaťa do škd - tiež platí 4 roky
výchovno - vzdelávací program . platný 4 roky
výchovno - vzdelávací plán a plán MZ 1 rok
týždenné plány zostávajú. bola som na metodickom centre bratislava a plány, kde sa uvádza aj cieľ a použité stratégie je len DOPORUČENÝ

ukážky správne a nesprávne vyplnenej dokumentácie útriedna kniha/nájdete na www.etllaciva.sk v položke školské kluby. problém je v tom, že tam treba heslo - ale to by malo vedenie školy mať a vytlačiť vám ukážku.
Naposledy upravil galia : 01.09.10 at 12:35
0 0
555555 555555

555555 je offline (nepripojený) 555555

galia Pozri príspevok
pre flaniko: http://www.djbad.sk/skola/10-11/zSKD.pdf - pozri sa sem. takto nejako to robíme aj my.na začiatku roka potrebuješ rozdať žiadosti a namiesto zápisného lístku sa rozdávajú takéto tlačivá. sú tam údaje, ktoré potrebuješ na vyplnenie osobného spisu dieťaťa

V zmysle zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, Ministerstvo školstva SR, oddelenie škôl s vyučovacím jazykom národnostných menšín a vzdelávania rómskych komunít, ruší nasledovné tlačivá:*49 184 0 - Zápisný lístok žiaka (pre školské kluby detí)
Nahrádza ho novozavedené tlačivo 49 187 1

*49 185 1 - Rozvrh týždennej činnosti
Novozavedené:
Sklad. číslo
Názov tlačiva
49 187 1
Osobný spis žiaka pre školský klub detí
http://www.sevt.sk/skolstvo/

osobné listy sú platné počas celej dochádzky dieťaťa . teda spravidla 4 roky. tento rok sme konečne dostali tie dvojhárky - takže už len budeme dopisovať.
rozhodnutie o prijatí dieťaťa do škd - tiež platí 4 roky
výchovno - vzdelávací program . platný 4 roky
výchovno - vzdelávací plán a plán MZ 1 rok
týždenné plány zostávajú. bola som na metodickom centre bratislava a plány, kde sa uvádza aj cieľ a použité stratégie je len DOPORUČENÝ

ukážky správne a nesprávne vyplnenej dokumentácie útriedna kniha/nájdete na www.etllaciva.sk v položke školské kluby. problém je v tom, že tam treba heslo - ale to by malo vedenie školy mať a vytlačiť vám ukážku.
Osobné listy 4 roky?My vypisujeme každý rok nové.Na šk.rok je tam myslím si že len jedna kolónka.Vie niekto viac ?
0 0
galia galia

galia je offline (nepripojený) galia

asi máte len ten hárok A4 - to sme mali vlani. teraz je to dvojhárok, takže je tam 5x tabuľka "spôsob a hodina odchodu" a na zadnej strane sú poznámky. ušetrí to robotu - nemusíme to každý rok vypisovať a doplníme len tabuľku. a tak isto sa nemení počas celej dochádzky číslo dieťaťa./neviem presne ako sa to číslo volá, dajme tomu identifikačné/. pýtajte si tieto od vedenia, veď osobné listy /aspoň u nás/ vyplňujeme neskôr - až majú rodičia rozvrh na ZUŠ.pozriem ti zajtra číslo tlačiva, nemám to doma a napíšem ho sem.
0 0
555555 555555

555555 je offline (nepripojený) 555555

Toto je jednaz "vydarených" správ v dnešný deň.Super.Pomohlo.Vďaka
0 0
flaniko flaniko

flaniko je offline (nepripojený) flaniko

ako to písala galia: vlani iba hárok A4, teraz dvojhárok A4 - na každý rok dochádzky do škd + triedna kniha ...my máme zatiaľ toľko.....
0 0
galia galia

galia je offline (nepripojený) galia

osobný spis dieťaťa v škd - ten na 4 roky , dvojhárok - 49 187 1 ševt III/2010
prvá strana - por. číslo spisu, meno, rč , údaje, bydlisko a pod.

dvojstrana - 6 tabuliek na dochádzku , teda na 6 školských rokov

zadná strana dvojhárku - záznamy a poznámky + podpis vychovávateľa zase na 6 rokov

/neviem prečo 6, keď platnosť je 4 roky, ale to je jedno, nemusím každý rok vypisovať prvú stranu, budem už len doplňovať dochádzku/
0 0
555555 555555

555555 je offline (nepripojený) 555555

galia Pozri príspevok
osobný spis dieťaťa v škd - ten na 4 roky , dvojhárok - 49 187 1 ševt III/2010
prvá strana - por. číslo spisu, meno, rč , údaje, bydlisko a pod.

dvojstrana - 6 tabuliek na dochádzku , teda na 6 školských rokov

zadná strana dvojhárku - záznamy a poznámky + podpis vychovávateľa zase na 6 rokov

/neviem prečo 6, keď platnosť je 4 roky, ale to je jedno, nemusím každý rok vypisovať prvú stranu, budem už len doplňovať dochádzku/
Super a vďaka.Portál porada nemá chybu.Je "akčný" a naše vedenie len pozerá,odkiaľ mám tie presné ,rýchle a úžasné info.
0 0
flaniko flaniko

flaniko je offline (nepripojený) flaniko

ako máme viesť triedne knihy, keď........jedno oddelenie funguje od 12.35 do 14.35 ( 3. a 4. roč.)a druhé od 11.50 do 16.00 ( 1. a 2.roč.)......v tom prvom oddelení "stíhajú" akurát rekreačnú činnosť a prípravu na vyučovanie, príp. v piatok -keď nemajú prípravu na vyučovanie-aj nejakú záujmovú činnosť.....po 14.35 oddelenia sú spojené-čiže deti z prvého oddelenia sa presúvajú do druhého oddelenia-, lebo veľa detí odchádza na krúžky alebo domov......
Naposledy upravil flaniko : 07.09.10 at 18:24
0 0
555555 555555

555555 je offline (nepripojený) 555555

flaniko Pozri príspevok
ako máme viesť triedne knihy, keď........jedno oddelenie funguje od 12.35 do 14.35 ( 3. a 4. roč.)a druhé od 11.50 do 16.00 ( 1. a 2.roč.)......v tom prvom oddelení "stíhajú" akurát rekreačnú činnosť a prípravu na vyučovanie, príp. v piatok -keď nemajú prípravu na vyučovanie-aj nejakú záujmovú činnosť.....po 14.35 oddelenia sú spojené-čiže deti z prvého oddelenia sa presúvajú do druhého oddelenia-, lebo veľa detí odchádza na krúžky alebo domov......
Asi tak.Nerobím prvý rok a robím to takto:Máme v troch oddeleniach okolo 70 detí.Tiež máme 2 vych.naplno a jednu na pol úväzku.Keď tá odíde tak sa oddelenia zlučujú.Deti nám chodia asi na 3 x.Skôr ma to trápilo ,že ako stíhať všetky výchovy,ale robím to tak,že si urobím plán na dva týždne(ako sa aj patrí) a ten potom dodržujem .Keď dieťa odchádza skoro,tak samozrejme sa ani nezúčastní na tvorivých veciach,iba napr.na oddychovke.Ale to nie je moja starosť.Odíde,odíde.Deti,ktoré zostanú robia všetko čo je v pláne.Ak si rodič želá,aby jeho dieťa"niečo po sebe videlo",nechá ho v škd dlhšie.Takto to robíme my.A rodičia nemajú s tým problém.Do triednej knihy oddelenia vych,ktorá je na pol úväzku sa píše iba to čo s deťmi reálne robila.Potom sa oddelenia zlučujú a ja si napíšem tiež to,čo s nimi reálne robím.Asi takto to funguje.Zatiaľ sme s tým problém nemali.
0 0
mia0 mia0

mia0 je offline (nepripojený) mia0

galia Pozri príspevok
pre flaniko: http://www.djbad.sk/skola/10-11/zSKD.pdf - pozri sa sem. takto nejako to robíme aj my.na začiatku roka potrebuješ rozdať žiadosti a namiesto zápisného lístku sa rozdávajú takéto tlačivá. sú tam údaje, ktoré potrebuješ na vyplnenie osobného spisu dieťaťa

V zmysle zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, Ministerstvo školstva SR, oddelenie škôl s vyučovacím jazykom národnostných menšín a vzdelávania rómskych komunít, ruší nasledovné tlačivá:*49 184 0 - Zápisný lístok žiaka (pre školské kluby detí)
Nahrádza ho novozavedené tlačivo 49 187 1

*49 185 1 - Rozvrh týždennej činnosti
Novozavedené:
Sklad. číslo
Názov tlačiva
49 187 1
Osobný spis žiaka pre školský klub detí
http://www.sevt.sk/skolstvo/

osobné listy sú platné počas celej dochádzky dieťaťa . teda spravidla 4 roky. tento rok sme konečne dostali tie dvojhárky - takže už len budeme dopisovať.
rozhodnutie o prijatí dieťaťa do škd - tiež platí 4 roky
výchovno - vzdelávací program . platný 4 roky
výchovno - vzdelávací plán a plán MZ 1 rok
týždenné plány zostávajú. bola som na metodickom centre bratislava a plány, kde sa uvádza aj cieľ a použité stratégie je len DOPORUČENÝ

ukážky správne a nesprávne vyplnenej dokumentácie útriedna kniha/nájdete na www.etllaciva.sk v položke školské kluby. problém je v tom, že tam treba heslo - ale to by malo vedenie školy mať a vytlačiť vám ukážku.
Kde prosím presne nájdem tie ukážky vyplnenia dokumentácie? V položke školské kluby to nie je. Ďakujem.
0 0
flaniko flaniko

flaniko je offline (nepripojený) flaniko

ďakujem.....ešte jedna otázka.....kde "evidujete deti", ktoré prichádzajú z 1. oddelenia do toho spojeného oddelenia (vlastne to je 2.oddelenie)? iba v tr. knihe 1. oddelenia alebo aj v tr. knihe 2. oddelenia? (veď ony sú aj tu aj tam).....alebo máme urobiť nejakú stopu tomu "vandrovníctvu" v poznámkach?...
0 0
555555 555555

555555 je offline (nepripojený) 555555

flaniko Pozri príspevok
ďakujem.....ešte jedna otázka.....kde "evidujete deti", ktoré prichádzajú z 1. oddelenia do toho spojeného oddelenia (vlastne to je 2.oddelenie)? iba v tr. knihe 1. oddelenia alebo aj v tr. knihe 2. oddelenia? (veď ony sú aj tu aj tam).....alebo máme urobiť nejakú stopu tomu "vandrovníctvu" v poznámkach?...
aké evidovanie myslíš?Keď si ich zapíše vych.do triednej knihy ktorú má ako chýbajúce dieťa,tak pri zlúčení oddelení už nezapisujem nič.Alebo si myslela niečo iné ?A ešte používame takú fajn vec-v tabuľke na obyčajnom papieri máme všetky vychovávateľky celý klub menovite a kolonky kedy dieťa odchádza ,s kým a či sa má v klube prezliekať keď ide von.Je to osvedčené už pár rokov najmä keď niektorá z nás chýba.
0 0
galia galia

galia je offline (nepripojený) galia

pre mia: že je to v položke školské kluby nám povedali na školení v bratislave. ja som sa tam nedostala a do dnešného dňa som to nevidela. /písala som na mail - poslali mi takéto pokyny. fakt to tam bolo-dala mi to prefotené cez obrazovku, ale bolo to malé nič nebolo vidno, bol tam aj postup ako sa do toho dostať/ibaže to chce prihlasovacie údaje. tie má u nás vedenie, tiež už pol roka čakám, že nám to vytlačia. zatiaľ ideme len podľa toho, čo som priniesla z mc - v triednej knihe: mesiac písať slovom, zložky - oblasti, malými písmenami napr:
b, pracovno-technická: Origami / uvádzať pre oba ročníky
c, príprava na vyučovanie:
ústna príprava DH Reťaz 1. ročník vypracovanie Dú
DH Poštár 2. ročník

takže pri heterogénnych oddeleniach uvádzať pre oba ročníky aj oblasť /už nie činnosť/ ah prípravu na vyučovanie. tá má byť rozdelená na ústnu aj písomnú./strany a cvičenia sa nezapisujú: napr. 3.roč.M PZ 12/5,6/
oponovali sme, že všetko tam nezapíšeme. povedali, že dobre.ak sa nedá tak nič. do písomnej píšem : vypracovanie a kontrola dú. ústnu dávam DH.resp. precvičovanie v www.skolahrou.sk - tam sa testujeme a ústne to rozoberieme. je jasné, že podľa toho koľko mám času. vieme, že občas ledva stihneme vysvetliť a napísať úlohy pri zmiešaných odd.
to je všetko čo viem. čakám. možno sa dočkám.
0 0
555555 555555

555555 je offline (nepripojený) 555555

galia Pozri príspevok
pre mia: že je to v položke školské kluby nám povedali na školení v bratislave. ja som sa tam nedostala a do dnešného dňa som to nevidela. /písala som na mail - poslali mi takéto pokyny. fakt to tam bolo-dala mi to prefotené cez obrazovku, ale bolo to malé nič nebolo vidno, bol tam aj postup ako sa do toho dostať/ibaže to chce prihlasovacie údaje. tie má u nás vedenie, tiež už pol roka čakám, že nám to vytlačia. zatiaľ ideme len podľa toho, čo som priniesla z mc - v triednej knihe: mesiac písať slovom, zložky - oblasti, malými písmenami napr:
b, pracovno-technická: Origami / uvádzať pre oba ročníky
c, príprava na vyučovanie:
ústna príprava DH Reťaz 1. ročník vypracovanie Dú
DH Poštár 2. ročník

takže pri heterogénnych oddeleniach uvádzať pre oba ročníky aj oblasť /už nie činnosť/ ah prípravu na vyučovanie. tá má byť rozdelená na ústnu aj písomnú./strany a cvičenia sa nezapisujú: napr. 3.roč.M PZ 12/5,6/
oponovali sme, že všetko tam nezapíšeme. povedali, že dobre.ak sa nedá tak nič. do písomnej píšem : vypracovanie a kontrola dú. ústnu dávam DH.resp. precvičovanie v www.skolahrou.sk - tam sa testujeme a ústne to rozoberieme. je jasné, že podľa toho koľko mám času. vieme, že občas ledva stihneme vysvetliť a napísať úlohy pri zmiešaných odd.
to je všetko čo viem. čakám. možno sa dočkám.
Ako prosím ťa mesiac písať slovom?V triednej knihe pri dátume?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať