Zavrieť

Porady

Zaúčtovanie faktúry

Dobrý deň, potrebujem poradiť. Účtujem v jednoduchom účtovníctve, živnosť mám na pomocné stavebné práce .... nie remeselnú. Pre odberateľa som vykonal určité stavebné práce vo výške 4.000 Eur, na čo som vystavil aj faktúru ... ale keďže nemám živnostenské oprávnenie na murárske práce, najal som murára, ktorý tieto práce pre mňa urobil a tento mi fakturoval murárske práce vo v ýške 2.000 eur .... môžem faktúru na murárske práce dať vo svojom účtovníctve do výdavkov????? Myslím, že keď dotyčný ide na 60% paušálne výdavky, ja som rozfakturoval, tak túto faktúru nemôžem dať do výdavkov, dobre tomu rozumiem? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    adi160 je offline (nepripojený) adi160

    adi160
    Mojim predmetom podnikania sú Prípravné práce k realizácii stavby, Uskutočňovanie stavieb a ich zmien, Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exterierov a interierov....

    Zaúčtovanie faktúry

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.