Zavrieť

Porady

PREDLŽENIE ZMLUVY

AHOJ NEVIEM ČI SOM SPRAVNE,ALE POTREBUJEM PORADIT...ZOSTALA SOM TEHOTNA SOM LEN V PRVYCH TYZNOCH ,SOM ZAMESTNANA A ZMLUVU MAM DO 20APRILA2010 BOLA NA ROK.POTREBUJEM PORADIT AKO SA ZAMESTNAVATEL MOŽE ZACHOVAT VOČI ZAMESTNANCOVY V TAKEJTO SITUACII,ČI MU MOŽE ALEBO NEMUSI PREDLŽIT ZMLUVU ??!A EŠTA BY SOM POTREBOVALA PORADIT ZA AK BY MI JU NEPREDLŽIL ČI MAM NAROK PO ODPRACOVANY 3 ROKOCH N ZA SEBOU NAROK NA MATERSKU KTORA SA ZVYŠILA TUŠIM NA TO ŽIV.MINIMUM...VELMI BUDEM VDAČNA ZA VAŠU PORADU DAKUJEM VOPRED!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    elaurie je offline (nepripojený) elaurie

    elaurie
    Zamestnávateľ môže, ale nemusí s Tebou uzavrieť novú pracovnú zmluvu. Podľa § 59 ods. 2 Zákonníka práce (zákon č. 311/2001 Z.z.) pracovný pomer dohodnutý na určitú dobu sa skončí uplynutím dohodnutej doby. Ty však zamestnávateľovi nie si povinná teraz oznamovať, že si tehotná... a v apríli to ešte na Tebe nebude vidno... to znamená, že ak nebudeš mať zdravotné problémy a sama mu to nepovieš, nemá šancu to zistiť...
    Nárok na materskú dávku budeš mať, ak spĺňaš podmienku 270 dní nemocenského poistenia v posledných 2 rokoch pred pôrodom.
    Viac o materskej dávke nájdeš na stránke sociálnej poisťovne http://www.socpoist.sk/materske
    Zaradenie témy nie je úplne správne, na takéto veci je rubrika Mzdové účtovníctvo, personalistika, odvody... Keď budeš hľadať info ohľadne pracovného pomeru alebo materskej dávky, skús pozrieť tam

    kwakii je offline (nepripojený) kwakii

    kwakii
    Ahoj dakujem za odpoved!!!fakt ste mi poradily a tak to i spravym ze mu to hnet neoznamin...bude to premna lepsie ...i ta materska...lebo je to dost rozdiel medzi tymi 5000cca-9000cca,v korunach ked to ratam!!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.