Zavrieť

Porady

Nájomné za trojizbový byt v Košiciach

Ahojte.

Viem, že je tu téma domácnosti, ale neviem, či tam chodí dosť ľudí, lebo sú tam len dve témy, preto sa pýtam tu.

Ide o to, že bývame so snúbencom spolu so svokrovcami. Je to super, o to mi nejde, ale ak chceme uvažovať o malej rodinke, tak musíme vymeniť byt za väčší. Iná možnosť zatiaľ neprichádza do úvahy. Je to síce asi blbé takto sa pýtať, ale musíme nejako presvedčiť svokru a preto by som chcela vedieť, koľko platíte nájomné za trojizbový byt v Košiciach. Svokru práve toto zaujíma. Ak bude mať aký taký prehľad, bude o tom uvažovať. Viem, že je to rôzne od počtu ľudí v domácnosti, potrebujem to vedieť približne. Kľudne aj cez SS.

Viem, že na porade sa dozviem všetko, preto sa pýtam práve tu.

Vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Janka, žiaľ nepomôžem. Koho poznám, ten je súčasťou spoločenstva, teda nájomné neplatí. Skôr ti info dodá ten, kto ešte patrí pod bytový podnik (neviem ako sa to v súčasnosti volá).

    helas je offline (nepripojený) helas

    helas
    Ahoj Janka. no neviem co presne chces, ale my byvame v trojizbovom byte
    v Kosiciach, sme piati a platime za byt 4 700.-- Sk. V tom je :
    pevne platby {fond oprav, prev.rezia, spravna rezia : 810,--
    sluzby {poistenie, dan, spol.priestory, zrazkova voda,dodavkatepla,ohrev vody,vodne stocne / 3 890,-- no a potom este platime inkaso a to je asi
    2 500,-- My mame vysoku spotrebu elektriy, vody, podla poctu ludi.
    Takze asi tak, ale viem ze platia aj menej, my byvame totiz na Severe a to je
    skoro v meste a aj byt je dost velky.

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Ďakuje Hela za reakciu a informáciu. Práve že aj my sme zo Severu a počula som, že inde sa za väčší byť platí menej alebo približne rovnako ako tu za menší.

    Paula, ja viem, že ak je byt v osobnom vlastníctve, neplatí sa klasické nájomné, ale berme to tak, že je to nájomné a ja potrebujem vedieť výšku.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Janka, mám 3-izbový, 68 m2.
    upratovanie.........25,-/osoba
    výťah.........28,-/osoba
    teplo(vykurovanie).....1400,-/bez ohľadu na počet osôb
    vodné a stočné....podľa vodomerov
    el.energia spol.priestorov...........28,-
    zrážková voda............6,-
    havarijná služba .........18,-
    fond opráv a údržby á 6,-/m2.....406,-
    správa bytov......60,-
    poistenie domu..........54,-
    Je pravda, že inde platia fond opráv až 1000,- a potom ich nejaká oprava strechy alebo výmena stupačiek v sekcii nezaskočí.

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Paula
    Janka, mám 3-izbový, 68 m2.
    upratovanie.........25,-/osoba
    výťah.........28,-/osoba
    teplo(vykurovanie).....1400,-/bez ohľadu na počet osôb
    vodné a stočné....podľa vodomerov
    el.energia spol.priestorov...........28,-
    zrážková voda............6,-
    havarijná služba .........18,-
    fond opráv a údržby á 6,-/m2.....406,-
    správa bytov......60,-
    poistenie domu..........54,-
    Je pravda, že inde platia fond opráv až 1000,- a potom ich nejaká oprava strechy alebo výmena stupačiek v sekcii nezaskočí.
    A akú máš výslednú sumu na šeku? Lebo niečo tu chýba. A aké je to sídlisko?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Janka, komplet platím za 1 osobu 2600,-. Najväčšiu paletku môže urobiť spotreba vody, pretože vykurovanie nezávisí od počtu bývajúcich.... Tí, ktorí majú potrebu každý deň si dopriať plnú vaňu teplej vody namiesto sprchovania, alebo tí, ktorým beží pračka nonstop, pretože ich je viac a ešte majú i malé deti, platia za vodu iste oveľa, oveľa viac, než ja. O koľko, neviem.Sever.

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Obe ste zo severu a odtiaľ práve chceme ísť preč. Ale aspoň mám prehľad, ako je to tu. Platí sa tu dosť vysoké nájomné, lebo je to kúsok od centra. Ďakujem vám obom.

    A nikto tu nie je z íného sídliska z KE? Kľudne môžte písať aj na SS. Naozaj potrebujem mať aký taký prehľad, lebo svokra povedala, že iba tak o tom začne uvažovať. Najlepšie, ak mi napíšete výslednú sumu na šeku.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Janka6685
    Obe ste zo severu. Platí sa tu dosť vysoké nájomné, lebo je to kúsok od centra.
    Janka never tomu, i na KVP, Ťahanovciach alebo na Furči platia niektorí známi viac za to, čo som ti vyčíslila ja. Napr. fond opráv majú vyše 1200,-, aj upratovanie, správu, výťah , atp. raz toľko, než ja. Budem rada, ak ti dajú info aj iní.

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Paula
    Janka never tomu, i na KVP, Ťahanovciach alebo na Furči platia niektorí známi viac za to, čo som ti vyčíslila ja. Napr. fond opráv majú vyše 1200,-, aj upratovanie, správu, výťah , atp. raz toľko, než ja. Budem rada, ak ti dajú info aj iní.
    Záleží asi aj od správcu. Za info budem vďačná . Všetko si pomaly sumarizujem: za koľko idú byty u nás (za koľko ho predáme) a za koľko idú inde (z koľko kúpime). Len to nájomné nikde nikto nenapíše. Jasné, že preto, lebo je to relatívne, preto viem, že to nebude presné.

    Andrea2304 je offline (nepripojený) Andrea2304

    Andrea2304
    Keď plánujete rodinku, ja by som radšej zobrala hypotéku a poobzerala sa po nejakom 1-izbovom byte. Keď príde dieťa, ono ťa ten optimizmus zo spolunažívania so svokrovcami rýchlo prejde. Nechcem byť pesimista, ale predpoklad ponorkovej choroby je viac než 100%. Ja mám svoju svokru rada, ale bývať by som s ňou nechcela. V dnešnej dobe je to ťažké, my sme sa tiež radšej zadĺžili po uši, ale viem že som vo svojom a čo kde položím, tam to aj ráno nájdem.

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Andrea2304
    Keď plánujete rodinku, ja by som radšej zobrala hypotéku a poobzerala sa po nejakom 1-izbovom byte. Keď príde dieťa, ono ťa ten optimizmus zo spolunažívania so svokrovcami rýchlo prejde. Nechcem byť pesimista, ale predpoklad ponorkovej choroby je viac než 100%. Ja mám svoju svokru rada, ale bývať by som s ňou nechcela. V dnešnej dobe je to ťažké, my sme sa tiež radšej zadĺžili po uši, ale viem že som vo svojom a čo kde položím, tam to aj ráno nájdem.
    Ja viem, že byť vo vlastnom je najlepšie, ale zaťažiť sa hypotékou...? Neviem si predstaviť splácať 20-ročný úver na 1-izbový byt, ktorý by nám bol aj tak počase malý. Neviem, ako by sme unesli 4-5 tis./mes. úver + nájom + strava + oblečenie + niečo do domácnosti + dieťa. Zo svokrovcami sa aspoň podelíme o náklady. Takto by sme si zatiaľ mohli šetriť, poprípade sa nám začne lepšie dariť a neskôr pouvažujeme nad úverom, ale teraz je to jediné možné riešenie.
    Koľko párov by dalo hocičo za to, aby aspoň takto mohli bývať, hoci zo svokrovcami.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Janka, dám Ti tip na iné lokality. Mám v KE 2 byty, jeden v centre mesta na Rosnej ul. 65 m2 (panelák), platby: služby+fond opráv 2641 Sk, odpad 110 Sk, plyn 90 Sk, elektrina 630 Sk - bývajú tam 2 osoby. Je to mimo UPC, telefónu, TV a rozhlasu. Celkovo 3471 Sk. Upozorňujem, že ide o kompletne zateplený dom, teda je tam nižšia spotreba tepla.
    Druhy byt Jazero, 68 m2, platby: služby+fond opráv 3366 Sk, odpad 110 Sk, plyn 80 Sk, elektrina 830 Sk - bývajú tam tiež 2 osoby. Je to mimo UPC, telefónu, TV a rozhlasu. Celkovo 4386 Sk.
    Dúfam, že Ti to pomôže.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Ak je to momentálne naj riešenie, prajem ti Janka, aby ste našli primeraný byt. Až sa vám finančne prilepší, berte hypotéku.....hoci mnoho rokov splácať, ale bude to vaše.

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    ajobs
    Janka, dám Ti tip na iné lokality. Mám v KE 2 byty, jeden v centre mesta na Rosnej ul. 65 m2 (panelák), platby: služby+fond opráv 2641 Sk, odpad 110 Sk, plyn 90 Sk, elektrina 630 Sk - bývajú tam 2 osoby. Je to mimo UPC, telefónu, TV a rozhlasu. Celkovo 3471 Sk. Upozorňujem, že ide o kompletne zateplený dom, teda je tam nižšia spotreba tepla.
    Druhy byt Jazero, 68 m2, platby: služby+fond opráv 3366 Sk, odpad 110 Sk, plyn 80 Sk, elektrina 830 Sk - bývajú tam tiež 2 osoby. Je to mimo UPC, telefónu, TV a rozhlasu. Celkovo 4386 Sk.
    Dúfam, že Ti to pomôže.
    Ďakujem. Presne tak som si to predstavovala. Budem rada, ak sa vyjadríte čo najviac.

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Paula
    Ak je to momentálne naj riešenie, prajem ti Janka, aby ste našli primeraný byt. Až sa vám finančne prilepší, berte hypotéku.....hoci mnoho rokov splácať, ale bude to vaše.
    Vďaka. Ja viem, že dnes sa bez hypotéky nikto nepohne, len zatiaľ to ani takto nejde.

    jarkra je offline (nepripojený) jarkra

    jarkra
    Ja mám len otázku, či si chceš byt kúpiť alebo prenajať od niekoho. Myslím, že by si si mala zistiť pri podnájme, koľko sa vlastne pýta za byt a čo tá suma za prenájom obsahuje.

    My sme sa s manželom tiež chceli presťahovať a bývať sami. Keď sme si zisťovali ceny za podnájom začínali od 5000 mesačne za jednoizbový byt a samozrejme plus inkaso. Tak sme sa nakoniec radšej rozhodli pre kúpu. Splácame úver, ale v podstate je to rovnaké ako by sme platili za podnájom niekomu inému. A aspoň platíme za svoje vlastné a nikto nás nemôže z bytu vysáčkovať kedy sa mu zachce.

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    jarkra
    Ja mám len otázku, či si chceš byt kúpiť alebo prenajať od niekoho. Myslím, že by si si mala zistiť pri podnájme, koľko sa vlastne pýta za byt a čo tá suma za prenájom obsahuje.

    My sme sa s manželom tiež chceli presťahovať a bývať sami. Keď sme si zisťovali ceny za podnájom začínali od 5000 mesačne za jednoizbový byt a samozrejme plus inkaso. Tak sme sa nakoniec radšej rozhodli pre kúpu. Splácame úver, ale v podstate je to rovnaké ako by sme platili za podnájom niekomu inému. A aspoň platíme za svoje vlastné a nikto nás nemôže z bytu vysáčkovať kedy sa mu zachce.
    Podnájmu sa práveže chceme vyhnúť, lebo potom by sme mali ešte menšiu šancu mať niekedy vlastný byt. Chceme predať náš dvojizbový a ísť kúpiť trojizbový. Takto to urobila jedna známa. Ona to ale robila na vlastnú päsť a to by som sa bála. Lepšie by bolo cez realitku. Síce zoberú nejakú províziu, ale máš istotu, že sa nič neočakávané nestane. Rozmýšľali sme, len nevieme, či je to tak, že realitky vlastne vlastnia nejaké byty, lebo ich odkúpili. My prídeme, že chceme predať náš a hneď by sme od nich kúpili iný byt. Ideme sa popýtať a uvidíme. (stále píšem, že náš byt, ale patrí svokrovcom:-))

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.