Zavrieť

Porady

priama uhrada faktur z uveru

dobry den, prosim vas ako mam v alfe zauctovat priamu uhradu faktury za material a za auto?

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    BeaY
    dobry den, prosim vas ako mam v alfe zauctovat priamu uhradu faktury za material a za auto?

    dakujem
    Aj mňa to veľmi zaujíma (i keď nemám Alfu), ako sa to účtuje v JÚ i v PÚ. Ďakujem všetkým skúseným poraďákom za radu.

    BeaY je offline (nepripojený) BeaY

    BeaY
    ak je tu niekto kto uctuje len v papierovom PD a nepouziva ziadny soft, tak ako robi tu priamu uhradu
    dik

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Dostali ste na čerpanie úveru zvlášť konto v banke ?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Mňa to tiež v tomto období čaká , lebo ideme tiež čerpať úver . Ešte sme z úveru neminuli ani korunu , ale BV už prišiel .

    No určite by som si vytvorila účtovanie banky na konto vytvorené z hľadiska úveru . Všetky prijaté faktúry , ktoré idú na úhradu cez toto zriadené úverové konto , by som si zaevidovala v záväzkoch , spravila kópiu faktúry / 2x/ originál odovzdala banke na úhradu , 1 kópiu by som založila k BV pri účtovaní a 1 x kópiu do evidencie DF . Účtovala by som normálne / ako bežný BV/podľa členenia do výdavkov - pokiaľ to dovoľuje tá ktorá fa .Splátky úveru do VNZD .

    Neviem vravím , že ma to čaká , ale asi by som postupovala tak ako píšem . Určite by som natrafila na nejaký zádrhel , ale dá sa všetko vyriešiť.

    Určite napíše niekto , kto tým už prešiel alebo momentálne je v tejto situácii .
    Naposledy upravil Zita5 : 27.09.05 at 13:28

    Ikan je offline (nepripojený) Ikan

    Ikan
    Takže ja účtujem v JÚ čerpanie úveru cez priebežne položky / medzi podniakteľským kontom a uverovým ako čerpanie úveru alebo splátka úveru/ Čo sa týka bežného účtu riadne výdavky a príjmy ako doteraz+ takisto čerpanie alebo splátka úveru/

    V PÚ je to 221+analytika podľa čísla účtu/261 a naopak, podľa toho či ide o čerpanie alebo splátku. Je dobré sa riadiť práve výpisom z účtu, kde vlastne účtujem presne to, čo je na ňom uvedené:

    Napr.
    Zaplatená faktúrá v sume 10.000,- Sk z úveru
    Bežný účet: 321/221 +analytika bežného účtu
    221+analytika BÚ/261
    Uverový účet: 261/221 + analitika úverového účtu

    Z toho vyplýva bežný účet = 0,- Sk
    Úverový účet = odčerpané peniaze z úveru

    BeaY je offline (nepripojený) BeaY

    BeaY
    Zita5-dakujem, ale nie je mi jasne, ako budem robit vydavok banka /bezny ucet/ ked tam tie peniaze uverove vlastne nemam. alebo mi to uz vobec nemysli...

    slnko je offline (nepripojený) slnko

    slnko
    BeaY
    Zita5-dakujem, ale nie je mi jasne, ako budem robit vydavok banka /bezny ucet/ ked tam tie peniaze uverove vlastne nemam. alebo mi to uz vobec nemysli...
    treba presnejšie info o aký úverový účet ide. Ja účtujem v PU(v JU to bude to isté) takýto: úverovy účet banka vytvorila k bežnému účtu. Ja robím úhrady naďalej z tohoto bežného účtu, aj keď už je nulový. Na výpise to banka eviduje takto: výdaj úhrada faktúry napr. 1000 SK, vzápätí príjem - čerpanie úveru 1000 SK. Zostatok 0.
    Na úverovom účte sa objaví výdaj - čerpanie úveru 1000 SK.
    Takže úhrada faktúry bude z bežného účtu klasicky po starom a príjem-čerpanie úveru a výdaj-čerpanie úveru by som účtovala tak ako píše Ikan cez priebežné položky > príjem na bežný účet, výdaj z úverového účtu.
    Takže na úverovom účte pekne vidíme, koľko sme už vyčerpali a to isté platí aj pri splátkach úveru.
    Ak mi príde na bežný účet platba odberateľskej faktúry, banka hneď urobí výdaj na splátku úveru a na uverovom účte urobí príjem na splátku úveru. Opäť účtovanie cez priebežné položky.

    priama uhrada faktur z uveru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.