Zavrieť

Porady

Čo všetko musí obsahovať faktúra, ak nie som platcom DPH? prosím o odpoveď

UPOZORNENIE PRED ZADANÍM TÉMY:
č.1 Skúšali ste odpoveď najprv vyhľadať pomocou vyhľadávania?
č.2 Zadávate Vašu otázku (novú tému) v správnej Porade? Napríklad: Ak sa týka téma dani z príjmu, zadávate otázku do Porady s názvom Daň z príjmu? Ak nie, prosím choďte najprv na hlavnú stránku, vyberte si náležitú Poradu a tam zadajte otázku! Ak ste si istý, že ste vybrali správnu Poradu pre Vašu otázku, PROSÍM ZMAŽTE TOTO UPOZORNENIE a môžete napísať otázku - NOVÚ TÉMU.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Vidím, že si tu nový. Nezmazal si upozornenie a nenapísal si otázku. Ale keďže je v názve témy...

    Faktúra by mala obsahovať všetko to čo pri platcovi, len nerozpíšeš kolónky na DPH, len na sumu za kus, počet kusov a výslednú sumu a na koniec, niekde dole napíš, že nie si platca DPH.

    Inak tam budeš mať názov a sídlo odberateľa, IČO, DIČ, prípadne nejaký kontakt, názov peňažného ústavu a číslo účtu, to isté pri dodávateľovi. Potom rozpis na názov tovaru, počet kusov, suma za kus, výsledok. Forma úhrady, spôsob dodania, dátum vyhotovenia, splatnosti a dodania tovaru/služby. Neviem, či je to všetko...

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    ak nie si platcom DPH, zákon o DPH sa ťa netýka, nie si povinný vystaviť faktúru, ale daňový doklad - postupuješ podľa zákona o účtovníctve § 10

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Mám takýto problém,
    Po zmene DIČ /keď sa rušili rodné čísla/ a DU prideloval nové, SZČO neoznámila a ani nemá záujem /je neporiadnik/ túto skutočnosť nahlásiť svojim dodavateľom. Oni v DF mu uvádzajú staré DIČ to s RČ alebo žiadne. Veľa krát som ho na to upozorňoval aby si to dal do poriadku ale nič. Mám mu to na DF opravovať ručne ? Veď to je zásah do cudzieho daňového dokladu. Čo by ste robili v takomto prípade ?
    Ďakujem za vyjadrenie
    Pekný večer želám...
    Naposledy upravil Manual : 25.10.05 at 18:05

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Manual
    Mám takýto problém,
    Po zmene DIČ /keď sa rušili rodné čísla/ a DU prideloval nové, SZČO neoznámila a ani nemá záujem /je neporiadnik/ túto skutočnosť nahlásiť svojim dodavateľom. Oni v DF mu uvádzajú staré DIČ to s RČ alebo žiadne. Veľa krát som ho na to upozorňoval aby si to dal do poriadku ale nič. Mám mu to na DF opravovať ručne ? Veď to je zásah do cudzieho daňového dokladu. Čo by ste robili v takomto prípade ?
    Ďakujem za vyjadrenie
    Pekný večer želám...
    Poznám tiež takého exota.... nič mu neopravujem, nakoniec všetky kolonky určené na podpis v tlačivách k DP dám podpísať jemu. Poznám na druhej strane aj dosť odberateľov (v inej organizácii), ktorí doteraz nedodali svoje nové DIČ....... niektorí však už pýtali nanovo vystaviť od nás faktúry ešte z roku 2004, pretože im prišla daňová kontrola a naše faktúry im neuznala .

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Paulínka, som toho istého názoru, zaúčtované to bude správne a ďalšie nech pri kontrole vysvetluje...
    Pekný večer želám...

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Manual
    Mám takýto problém,
    Po zmene DIČ /keď sa rušili rodné čísla/ a DU prideloval nové, SZČO neoznámila a ani nemá záujem /je neporiadnik/ túto skutočnosť nahlásiť svojim dodavateľom. Oni v DF mu uvádzajú staré DIČ to s RČ alebo žiadne. Veľa krát som ho na to upozorňoval aby si to dal do poriadku ale nič. Mám mu to na DF opravovať ručne ? Veď to je zásah do cudzieho daňového dokladu. Čo by ste robili v takomto prípade ?
    Ďakujem za vyjadrenie
    Pekný večer želám...
    Ešte by si ho mohol niekam nakopať, napr. do r*** (píp). Ale to len na odľahčenie témy, naozaj s niektorými "subjektmi" nie je ľahké pracovať

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    ajobs
    Ešte by si ho mohol niekam nakopať, napr. do r*** (píp). Ale to len na odľahčenie témy, naozaj s niektorými "subjektmi" nie je ľahké pracovať
    Keby to pomohlo...

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    publikum
    UPOZORNENIE PRED ZADANÍM TÉMY:
    č.1 Skúšali ste odpoveď najprv vyhľadať pomocou vyhľadávania?
    č.2 Zadávate Vašu otázku (novú tému) v správnej Porade? Napríklad: Ak sa týka téma dani z príjmu, zadávate otázku do Porady s názvom Daň z príjmu? Ak nie, prosím choďte najprv na hlavnú stránku, vyberte si náležitú Poradu a tam zadajte otázku! Ak ste si istý, že ste vybrali správnu Poradu pre Vašu otázku, PROSÍM ZMAŽTE TOTO UPOZORNENIE a môžete napísať otázku - NOVÚ TÉMU.
    Ešte chcem pripomenúť, že ak vystavuješ faktúru, okrem spomínaných náležitostí tam treba uvádzať aj číslo živnostenského oprávnenia, kedy a kým vydaný a registračné číslo. U právnickej osoby zápis v Obchod. registri.
    Naposledy upravil abel : 27.10.05 at 15:16

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Ja sa priznám, že so všetkými svojimi klientami som si dala toľko námahy, že po pridelení nového DIČ a IČ DPH som im pekne popísala oznámenia s textom /skrátene/ Váž. dodávateľ, oznamujem Vám nové DIČ ... bla bla bla, bez tohoto údaju nebudeme Vaše faktúry akceptovať a uhradené budú až po vystavení správneho daň. dokladu. Klientom som PRIKÁZALA, že to musia oznámiť všetkým dodávateľom a nemám ani jeden doklad s rod. číslom. Myslím že DÚ neuzná odpočet DPH pri dokladoch s r. č. a j celkovo by asi mali s tým problémy. Klientov si musíme vychovať /veď z nich žijeme/. A tých neporiadnych čo najskôr pustiť k vode, keď nám sťažujú prácu.

    Lubomir1 je offline (nepripojený) Lubomir1

    Lubomir1
    Mňa by zaujímalo, čo by mala obsahovať Faktúra do zahraničia? Poznám len názov a adresu, nakoľko ide o internetové služby.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    jeho názov a adresu, ale určite Vaše DIČ - nie pre DPH, ale pre podnikanie (pridelil DU)

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Lubomir1
    Mňa by zaujímalo, čo by mala obsahovať Faktúra do zahraničia? Poznám len názov a adresu, nakoľko ide o internetové služby.
    Pozri §72 a §73 zákon o DPH, hlavne vy musíte mať uvedené ičo, DIČ a ič dph, a to , že máš od nich len názov a adresu neboj sa oni sa spämatajú a budú od teba vyžadovať oprav.faktúru

    pyton je offline (nepripojený) pyton

    pyton
    abel
    Ešte chcem pripomenúť, že ak vystavuješ faktúru, okrem spomínaných náležitostí tam treba uvádzať aj číslo živnostenského oprávnenia, kedy a kým vydaný a registračné číslo. U právnickej osoby zápis v Obchod. registri.
    Toto platí len pre PO, nie?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Rúbalová Renáta
    Pozri §72 a §73 zákon o DPH, hlavne vy musíte mať uvedené ičo, DIČ a ič dph, a to , že máš od nich len názov a adresu neboj sa oni sa spämatajú a budú od teba vyžadovať oprav.faktúru
    on ale nie je platitelom DPH preto sa ho zakon o DPH netyka.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Rúbalová Renáta
    Pozri §72 a §73 zákon o DPH, hlavne vy musíte mať uvedené ičo, DIČ a ič dph, a to , že máš od nich len názov a adresu neboj sa oni sa spämatajú a budú od teba vyžadovať oprav.faktúru
    to pyton :

    plati to pre PO i FO, uz sa to na porade rozoberalo v inej teme.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Lida
    on ale nie je platitelom DPH preto sa ho zakon o DPH netyka.
    Ja viem, že nie je platcom DPH ale v parag.71 ods.2 je rozpísané čo by mala obsahovať i ked je to spomenuté v zákone o DPH.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.