Zavrieť

Porady

najom za podnikatelske priestory

prosim o radu, vzal som od obecneho uradu do prenajmu priestory na podnikanie, ktore bolo nutne upravit, ale hlavne vycistit, v najomnej zmluve mam napisane, ze upravy hradi najomca zo svojho a po ukonceni prac dojde k zapoctu vykonanych prac a odrataniu od najmu, takze v dobe uprav od mar.2006 do sept 2007 som za najom neplatil, nakolko bolo dohodnute s vtedajsim starostom, ze kym nedojde k otvoreniu prevadzky za najom nemusim platit. Z roznych dovodov som musel podnikanie v sept.2009 ukoncit, najom som vsak platil, nakolko som dufal, ze sa mi podari este otvorit, az do asi decembra 2009, kedy mi oznamili, ze do priestorov maju podnajomnicku a mam sa vystahovat, takze som akoze dal ziadost o ukoncenie, podla zmluvy najom trva do mar2010, najom som vyplatil do mar 2010, problem je v tom, ze terajsia starostka ziada vyplatenie najmu z r 2006-2007, potom ukoncenie najmu mame dohodou k 01.02.2010, peniaze nema v plane vratit za mesiace feb a marec 2010, nemame spisany protokol o odovzdani priestorov, takze neviem co na mna este moze vytiahnut, uz len informacne- o zapocet som poziadal niekedy v jan.2008, dopadlo to tak, ze sa nic neporiesilo, lebo v tom case bol zastupujuci starosta, ktory v tom case uz koncil a boli dalsie volby... a potvrdenu ziadost o zapocet uz nemam...takze moja otazka znie, ci ma obecny urad narok na ten najom z roka 2006, ked doteraz on neziadali a ustnou dohodou bolo dohodnute, ze do otvorenia neplatim?
dakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Nájomné za 2006 (2007) je po troch rokoch premlčané, nemôžu ho vymáhať, ak sa na to odvoláš (ani pri skutočnom dlhu).
    Ak ste dohodou ukončili nájom k 1.2.2010, nájomné za február a marec je bezdôvodné obohatenie - môžeš si ho vymáhať.
    Bežné opravy priestorov môže hradiť nájomca, ak však došlo k zhodnoteniu, môžeš si to po skončení nájmu žiadiať uhradiť.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Nájomné je opakovaná čiastka, vypočítaj 3 roky dozadu odvtedy, ako oň požiadali. Ak to žiadajú vo februári 2010, tak môžu dostať od februára 2007.

    lofer75 je offline (nepripojený) lofer75

    lofer75
    tak ak vas mozem poprosit, teraz mam cakat na to , ze to pojde na sud a tam jej to vysvetlia, alebo mam ist za nou-starostkou a povedat jej ako to vyzera, alebo zaplatit najom( preco ked to bolo dohodnute), a ja tych ludi, ktori to dohodli , by som dal predvolat k sudu, keby k tomu nedajboze doslo,radsej by som to vyriesil nejakou dohodou, len asi k tomu by som potreboval pravnika, lebo ja uz som sa o dohodu snazil, ale dopadlo to tak ako to teraz je...
    dakujem

    najom za podnikatelske priestory

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.