Zavrieť

Porady

pokuta z knižnice

Dobrý deň,
mám na Vás takú možno banálnu otázku, aj keď teda neviem....
Ešte v lete v roku 2007 som si z knižnice vypožičala knihu, avšak neviem si už spomenúť kedy som ju vrátila, ale som si istá že áno. Bohužial aj čitetelský preukaz som už dávno zahodila, keďže momentálne chodím do inej knižnice.
Nastal však problém. Knižnica mi vystavila 20.8.2009 (po 2 rokoch od vypožičania) upomienku, že som knihu nevrátila a poslali mi ju po bratovi 12.2.2010!!! (o 6 mesiacov od vystavenia!) (brat nie je zamestnancom ani inak pracovne spojený s knižnicou či nebodaj poštou) a je tam pokuta za nevrátenie knihy.
Je vôbec knižnica oprávnená po tak dlhej dobe odo mňa žiadať pokutu či knihu? ako im mám po takej dlhej dobe dokázať, že som knihu vrátila? Myslím, ale nie som si istá, že to upravuje občiansky zákonník a teda po dvoch rokoch by to malo byť vlastne už premlčané, ale teda nejdem sa tváriť múdro, keďže som si skutočne neni istá.
Za radu veľmi pekne ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bobiku je offline (nepripojený) bobiku

    bobiku
    Samozrejme, že od Vás môžu žiadať aj po takej dobe zaplatenie pokuty alebo vrátenie knihy. Naša mestská časť to dokonca posúva exekutorovi na vymáhanie dlžnej sumy. Takže treba ju čo najskôr vrátiť.

    simbata je offline (nepripojený) simbata

    simbata
    bobiku Pozri príspevok
    Samozrejme, že od Vás môžu žiadať aj po takej dobe zaplatenie pokuty alebo vrátenie knihy. Naša mestská časť to dokonca posúva exekutorovi na vymáhanie dlžnej sumy. Takže treba ju čo najskôr vrátiť.
    A to aj keď mi po 2,5 roku pošlú prvú upomienku??!!! ja tomu vôbec nechápem, ako ku tomu proste človek príde. To keď si niekto v tomto štáte po x rokoch zmyslí, že ste mu niečo nedali, tak vám to proste dá zaplatiť a vy už sa ani nemáte ako brániť... do knižnice chodím pravidelne, doma mám knihy pekne uložené a viem, že ju doma nemám a určite som ju vrátila a teraz za to ešte aj budem musieť zaplatiť...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.