Zavrieť

Porady

Aký je váš názor?

Jednoduché účto robím vyše roka. Predtým som ho v živote nerobila. Chcem sa spýtať na váš názor, keďže som sa stretla s rôznymi názormi iných, či sa mám dať na podvojné účto od začiatku ďalšieho roka?
Na strednej škole, čo nie je veľa rôčkov dozadu mi to účtovanie vcelku išlo. Ale viem, že prax je iná..... Mnohí mi vraveli, že ak nemám žiadnu prax, nech ho nerobím.
Neviem, či si mám hľadať iné zamestnanie alebo či sa mám na to dať.

Prosím poraďte, keďže ste tu mnohí skúsení účtovníci. Aký je váš názor?

Ďakujem za každý jeden názor.
Usporiadat
jankaB jankaB

jankaB je offline (nepripojený) jankaB

Ak Ti to v JU ide, tak sa na to kľudne daj. Samozrejme choď školenie PÚ a vyber si také, aby to bol lektor s praxou nie s teóriou.
0 0
Luckasari Luckasari

Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

urcite sa na to treba dat, je to uplne ine ako podvojne uctovnictvo, ale vsetko sa da naucit, treba ist na nejaky dobry kurz aj s praxou, urcite to zvladnes
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Oprášiš si to, čo si sa v škole naučila. Na ten kurz sa rozhodne prihlás a kúp si nejakú literatúru, napr. Podvojné účtovníctvo podnikateľov od Ing. Cenigovej a študuj súvzťažnosti. Kniha sa Ti zíde aj neskôr. A potom, je tu Porada .
0 0
Beata Beata

Beata je offline (nepripojený) Beata

Zuzka, ty máš tú Cenigovú? Ja práve uvažujem, že si ju idem objednať, vydala teraz novú príručku podľa nového zákona o DPH. Je dobrá?
0 0
MirkaV MirkaV

MirkaV je offline (nepripojený) MirkaV

ja by som sa priklonila k PU, je tam lepsia kontrola
0 0
Luckasari Luckasari

Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

Bea, ja mam tu, co platila pred 01.05. a som s nou velmi spokojna, tu novu som si zatial neobjednala, ale zvazujem to
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Neviete kde si ju možno objednať - tú príručku na účtovanie od Cenigovej? Aj starú aj novú. Ďakujem
Ak máte niekto skúsenosti s literatúrou, ktorá vám pomáha, radí pri účtovaní, a je zrozumiteľná, dobrá .... tak prosím napíšte o akú ide. Pekný deň
0 0
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

Mám účtovné súvzťažnosti (tuším z apríla) r. 2003 od DÚPP. Kto pozná túto knihu, môže sa mi k nej vyjadriť? Od p. Cenigovej som tú knihu ešte nevidela.
0 0
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

Vladan, skús stránku: www.ceniga.sk
0 0
Beata Beata

Beata je offline (nepripojený) Beata

to vladan > Tu je aj objednávka http://www.deaconsult.sk/objednavka.htm
0 0
Beata Beata

Beata je offline (nepripojený) Beata

Alebo rovno tu: http://www.deaconsult.sk/objednavka2.htm
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

Určite mi dajú viacerí za pravdu, že podvojné účtovníctvo sa po čase stáva koníčkom, odhliadnúc od toho aké prekvapenia nám pripravujú zákonnodarci. Určite by som išla do toho.
0 0
jana jana

jana je offline (nepripojený) jana

PU podľa môjho názoru je náročnejšie ale je lepšia kontrola na všetky účty, ale keď ťa to baví tak sa na to daj. Držím palce.
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

To Beatka:

Ano, kúpila som si nové vydanie - príručka bola doplnená a aktualizovaná k 1.5.2004 a stála 550,- Sk. Som s ňou spokojná. Väčšinou si kupujem literatúru od Ing. Cenigovej. Doporučujem Ti ju.
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

My sme mali na VS namiesto skript knihu od Cenigovej a odvtedy sa jej drzim
0 0
Milka Milka

Milka je offline (nepripojený) Milka

Myslím, že v každom prípade treba sa naučiť aj PÚ. Určite je náročnejšie ako JÚ, ale keď sa človek do toho dostane, už sa z neho tak ľahko "nevymotá". A okrem toho je omnoho "čitateľnejšie, presnejšie a zaujímavejšie.

Je to ako detektívka, ktorá nie vždy má dobrý koniec.
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

Milka, tak take prirovnanie by ma nenapadlo
0 0
marika1 marika1

marika1 je offline (nepripojený) marika1

Ja robím roky JÚ, už iba sama v našej firme, všetko mi ostalo. PÚ robím 2 roky, je to pre mňa náročnejšie(aspoň zatiaľ), ale dajú sa veci lepšie odkontrolovať a aj evidovať ako v JÚ. Však väčšinu firiem, platcov DPH aj tak čaká od r.2005 PÚ. Tak netreba veľmi rozmýšľať, ale sa na to dať.
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

To Mickya:
Ja mám tiež aj tie súvzťažnosti z r. 2003 od DÚPP. Nie sú zlé, ale boli tvorené ešte v začiatkoch účinnosti zákona a sú tam aj nejaké chyby. Teraz som si kúpila aktuálnu príručku p. Cenigovej a určite je lepšia. Ja inak kupujem knihy najradšej v predajni, lebo si môžem pozrieť, či je tam to, kvôli čomu ich chcem. Keď objednám a predtým som nevidela o čo ide, nemusí to byť vždyhodné vydaných peňazí. A veru keďže všetko ide z môjho vrecka, dobre zvážim, na čo ich vynaložím!
0 0
ANNA ANNA

ANNA je offline (nepripojený) ANNA

Ja robím dlhšie PÚ. Ale doteraz som nedošla na to, prečo sa jednodúché účtovníctvo volá jednoduché. Podľa mňa je podvojné jednoduchšie. Aspoň pri ročnej závierke. Aj keď robím aj JU pri závierke si spravím najprv závierku na priznanie právnickej osoby. V PU je veľký prehľad a chyba sa dá nájsť oveľa rýchlejšie a ľahšie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať