Zavrieť

Porady

suhrny vykaz-služby

prosím o radu ohľadne podávania súhrného výkazu po novom - firma dodáva služby s miestom plnenia v EU aj mimo EU pre firmu z iného členského štátu. Evidujú sa tieto služby v súhrnom vykaze alebo to plati iba keď je miesto dodania EU?
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    § 80
    1) Platiteľ je povinný podať súhrnný výkaz za každý kalendárny mesiac, v ktorom
    a) dodal tovar oslobodený od dane podľa § 43 ods. 1 z tuzemska do iného členského štátu osobe, ktorá je identifikovaná pre daň v inom členskom štáte,
    b) premiestnil tovar oslobodený od dane podľa § 43 ods. 4,
    c) sa zúčastnil na trojstrannom obchode ako prvý odberateľ podľa § 45,
    d) dodal službu s miestom dodania v inom členskom štáte podľa § 15 ods. 1 zdaniteľnej osobe alebo právnickej osobe, ktorá nie je zdaniteľnou osobou a je identifikovaná pre daň, a táto osoba je povinná platiť daň.

    Opravujem sa - takže podľa toho, ako určíte miesto dodania, len za služby s miestom dodania v členskom štáte...
    Naposledy upravil alušik : 15.02.10 at 13:24

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.