Zavrieť

Porady

Vychodisko? Som dlžnikom v bankáach a v nebankovkách ...

Také bezvyznamné nič.
Dobrý den chcel by som sa spýtať aké mám možnosti som zadlžený až po uši hrnie sa na mňa exekucia za exekuciov nemám peniaze ani na telefonát.Zatiaľ mám aspoň prácu.Som dlžnikom v bankkach a v nebankovkach už mám aj zrážky zo mzdy čakám kedy ma vyhodia z najomneho bytu.Je pre nás štvorčlennú rodinu ešte dáka šanca chcel by som dané dlhy postupne splácat tak aby sme aspon ako tak žili.Nemam na advokata tak že asi šancu nemam.Za dobrú radu vám velmi pekne dakujem a slubujem že vaše dobré rady poskytnem takým ludom ako som ja Dakujem.
Naposledy upravil arizona : 16.02.10 at 20:45
Usporiadat
fbejka fbejka

fbejka je offline (nepripojený) fbejka

ano zivnost je este aktivna, ale nic nerobime. Maly ma 4 mesiace, takze vratit sa do zamestnania este nie je mozne. Ked predame byt, tak nam nezostane po vyplateni HU nic. Este nemame zakazane nakladanie s majetkom. Dlhy z podnikania aj s nasimi osobnymi, bez HU, su vo vyske cca. 20 000,- EUR. Keby sme ich od niekial zohnali, tak by sme boli v pohode. V banke nam nepozicaju, ani nezlucia uvery, ani neodlozia splatky, ani neznizia....nic....je im to jedno. Sme v BB. :-((((
0 0
fbejka fbejka

fbejka je offline (nepripojený) fbejka

danushka Pozri príspevok
To, či voči mne nie je začatá exekúcia si viem overiť na súde. Stáva sa aj to, že exekútor už exekúciu začal a z akýchkoľvek príčin sa to povinný ešte nedozvedel.

Pokiaľ voči mne nebola začatá exukúcia a nebolo mi zakázané s majetkom nakladať, nevidím prekážku v prevode nehnuteľnosti.

A byt sa dá mimochodom aj darovať tretej osobe, aj vtedy, keď ho má v záložnom práve banka. Už som robila takúto darovaciu zmluvu s vedomím banky samozrejme.
Jednalo sa tiež o manželský pár, ktorý nestíhal splácať záväzky, našťastie voči ním neboli vedené exekúcie, ale vedeli, že ten čas sa blíži a zachraňovali čo sa dá.


Dobry den, lenze nam banka SLSP neosuhlasila ani znizenie splatok HU, ani pozastavenie na par mesiacov, tak pochybujem, ze by nam dovolila prepisat nehnutelnost na niekoho ineho. Pracovnicka povedala, ze asi preto, lebo sme v sklze so splatkami. No ved inak by sme nechceli znizit splatky alebo pozastavit keby sme neboli v sklze........ Manzel dlhuje Homecreditu, cetelemu, pozickarni, ..... vsetko bolo pocas manzelstva, zacalo sa to v roku 2010, manzelia sme od 2006. Nebit sprosteho napadu s podnikanim, tak by sme nemali ziadny problem. Nastastie som to podnikanie uz minuly rok v auguste stopla, hoci sme sa dost kvoli tomu pohadali. Ale manzel s odstupom casu uznal, ze som mala pravdu. Len teraz akosi niet z coho splacat tie dlhy co vznikli. Ked sme to zratali tak by nam bolo treba 20 000,- EUR. Co nie je az tak vela, ale ani malo. Maly ma 4. mesiace, takze do prace sa este nemozem vratit a este ho len kojim, takze si to neviem vobec predstavit. Neviem ako to s nami dopadne, ale strasne sa bojim. Mozu ma aj zavriet do vazenia ???
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

fbejka Pozri príspevok
Dobry den, lenze nam banka SLSP neosuhlasila ani znizenie splatok HU, ani pozastavenie na par mesiacov, tak pochybujem, ze by nam dovolila prepisat nehnutelnost na niekoho ineho. Pracovnicka povedala, ze asi preto, lebo sme v sklze so splatkami. No ved inak by sme nechceli znizit splatky alebo pozastavit keby sme neboli v sklze........ Manzel dlhuje Homecreditu, cetelemu, pozickarni, ..... vsetko bolo pocas manzelstva, zacalo sa to v roku 2010, manzelia sme od 2006. Nebit sprosteho napadu s podnikanim, tak by sme nemali ziadny problem. Nastastie som to podnikanie uz minuly rok v auguste stopla, hoci sme sa dost kvoli tomu pohadali. Ale manzel s odstupom casu uznal, ze som mala pravdu. Len teraz akosi niet z coho splacat tie dlhy co vznikli. Ked sme to zratali tak by nam bolo treba 20 000,- EUR. Co nie je az tak vela, ale ani malo. Maly ma 4. mesiace, takze do prace sa este nemozem vratit a este ho len kojim, takze si to neviem vobec predstavit. Neviem ako to s nami dopadne, ale strasne sa bojim. Mozu ma aj zavriet do vazenia ???
Ale nie- zavrieť, vás nezavrú- v najhoršom prípade vás vysťahujú z bytu...
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

fbejka Pozri príspevok
Dobry den, lenze nam banka SLSP neosuhlasila ani znizenie splatok HU, ani pozastavenie na par mesiacov, tak pochybujem, ze by nam dovolila prepisat nehnutelnost na niekoho ineho. Pracovnicka povedala, ze asi preto, lebo sme v sklze so splatkami. No ved inak by sme nechceli znizit splatky alebo pozastavit keby sme neboli v sklze........ Manzel dlhuje Homecreditu, cetelemu, pozickarni, ..... vsetko bolo pocas manzelstva, zacalo sa to v roku 2010, manzelia sme od 2006. Nebit sprosteho napadu s podnikanim, tak by sme nemali ziadny problem. Nastastie som to podnikanie uz minuly rok v auguste stopla, hoci sme sa dost kvoli tomu pohadali. Ale manzel s odstupom casu uznal, ze som mala pravdu. Len teraz akosi niet z coho splacat tie dlhy co vznikli. Ked sme to zratali tak by nam bolo treba 20 000,- EUR. Co nie je az tak vela, ale ani malo. Maly ma 4. mesiace, takze do prace sa este nemozem vratit a este ho len kojim, takze si to neviem vobec predstavit. Neviem ako to s nami dopadne, ale strasne sa bojim. Mozu ma aj zavriet do vazenia ???
- treba už konečne začať používať zdravý rozum .. nie je to zase až také zlé (ak chýba 20 tis) . Samozrejme, bez nejakej "obete" to asi nepôjde. (žeby lacnejšie bývanie??)
Nemusí byť ani tak problém s podnikaním, ako to, že hneď (neviem na čo ?) beriete pôžičky a úvery.
čím neskôr sa to bude riešiť, tým drahšie to bude..
1 0
Zelkaem Zelkaem

Zelkaem je offline (nepripojený) Zelkaem

Chcem aj ja napísať svoj príbeh ako som sa dostala do dlhov. Manžel celý život chodil po robotách a ja som pracovala v dedine. Veľa pil a až prišiel ten moment keď mi oznámili, že mal epilept. záchvat a je na Iske v nemocnici v Prahe. Samozrejme som za ním išla, bol 10 dní v kóme a potom ešte 2 mes. v nemocnici. hrozilo mi, že budem platiť všetko, lebo nemal ani kartičku ZP do zahraničia. Tak som to vybavila dodatočne. O 3 mesiace som prišla o prácu aj ja. Manžel nedostával nič, lebo nemal doplatené sociálne a ja som to nemala z čoho, starala som sa o 4 deti. Požiadal o dôchodok, ktorý mu zamietli, lebo nemal doplatené sociálne. Zdravotné tak isto, tak v ZP som si vybavila splátky, na ktoré som nemala. Hanbila som sa povedať rodine, že som na mizine, tak som zháňala pôžičky ako sa dalo, v banke aj v nebanke. Dávky v hmotnej núdzi som dostala necelých 200 € a z toho som ešte 100 € platila elektriku. Mala som asi 5 pôžičiek, robila som ad rána do veera hocikde kde sa dalo za pár eur. Bolo to hrozné obdobie, na ktoré už len spomínam, lebo som sa z toho dostala sama, nik mi nepomohol. Pôžičky som platila tak hocijako, doplatila som manželovi sociálne a keď po 2 rokoch konečne dostal dôchodok, tak som vyplatila aspoň väčšiu časť pôžičiek, najskôr nebankovky, lebo tam som preplatila 2 x toľko a potom zvyšok. Teraz keď vidím tie letáky, ktoré núkajú pôžičky, tak ich rovno hádžem do koša a som rada, že nemusím nič splácať a v noci sa konečne vyspím.
9 0
fbejka fbejka

fbejka je offline (nepripojený) fbejka

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ale nie- zavrieť, vás nezavrú- v najhoršom prípade vás vysťahujú z bytu...

ale na byte je HU, este vo vyske 57000,- EUR, takze ked sa aj preda tak banka zhrabne vsetko. Tak co by z toho mali ??? Alebo sa uspokoji exekutor a ja banke budem splacat dalej aj bez bytu ??? Co bude mat potom v zalohe ??? A este by ma zaujimalo, ci je mozne aby mi v banke stopli ucet a nemohla som si z neho nic vybrat... a exekutor zobral muzovi celu vyplatu a nezostane nam ani 10 eur ??? Sme 4-clenna rodina.
0 0
fbejka fbejka

fbejka je offline (nepripojený) fbejka

Zelkaem Pozri príspevok
Chcem aj ja napísať svoj príbeh ako som sa dostala do dlhov. Manžel celý život chodil po robotách a ja som pracovala v dedine. Veľa pil a až prišiel ten moment keď mi oznámili, že mal epilept. záchvat a je na Iske v nemocnici v Prahe. Samozrejme som za ním išla, bol 10 dní v kóme a potom ešte 2 mes. v nemocnici. hrozilo mi, že budem platiť všetko, lebo nemal ani kartičku ZP do zahraničia. Tak som to vybavila dodatočne. O 3 mesiace som prišla o prácu aj ja. Manžel nedostával nič, lebo nemal doplatené sociálne a ja som to nemala z čoho, starala som sa o 4 deti. Požiadal o dôchodok, ktorý mu zamietli, lebo nemal doplatené sociálne. Zdravotné tak isto, tak v ZP som si vybavila splátky, na ktoré som nemala. Hanbila som sa povedať rodine, že som na mizine, tak som zháňala pôžičky ako sa dalo, v banke aj v nebanke. Dávky v hmotnej núdzi som dostala necelých 200 € a z toho som ešte 100 € platila elektriku. Mala som asi 5 pôžičiek, robila som ad rána do veera hocikde kde sa dalo za pár eur. Bolo to hrozné obdobie, na ktoré už len spomínam, lebo som sa z toho dostala sama, nik mi nepomohol. Pôžičky som platila tak hocijako, doplatila som manželovi sociálne a keď po 2 rokoch konečne dostal dôchodok, tak som vyplatila aspoň väčšiu časť pôžičiek, najskôr nebankovky, lebo tam som preplatila 2 x toľko a potom zvyšok. Teraz keď vidím tie letáky, ktoré núkajú pôžičky, tak ich rovno hádžem do koša a som rada, že nemusím nič splácať a v noci sa konečne vyspím.

Tak to ste mali naozaj strasne obdobie. Som rada, ze to uz mate za sebou a konecne zijete ako ludia. Musite byt silna zena, ked ste to takto zvladla !!! Ja sa neviem dockat dna, ked splatime aj poslednu pozicku, fakturu..... A UZ NIKDY VIAC ZIADNA POZICKA !!!
1 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

určite nie, zákonom je určená minimálna suma, ktorá musí zostať na prežitie, aspoň zo mzdy, keď sa zráža, zamestnávateľ musí strhnúť len pomernú časť a ponechať zákonné minimum... Len je otázne, ak to je podnikateľský účet, ako je to v tom prípade ošetrené... Možno na to treba upozorniť banku alebo exekútora...
0 0
MagdalénaP MagdalénaP

MagdalénaP je offline (nepripojený) MagdalénaP

Ak ste z BB, skúste byt prenajať a presťahovať sa aj s deťmi k rodičom, ak to teda je možné. Z príjmu za prenájom by ste mohli čo-to splácať. Ešte čo sa týka nebankoviek, určite by som tento inštitút postavila mimo zákona. Bohužiaľ, väčšina ľudí, ktorí si berú takéto pôžičky, nemá mentálnu kapacitu pochopiť, že úver budú musieť splatiť za úžerníckych podmienok. Je to ten typ ľudí, ktorí dokážu žiť iba dneškom. Zajtrajšok neriešia, pretože to nedokážu. Platí jednoduché pravidlo. Kto nemôže dostať úver v banke, nech si nepožičiava.
0 0
fbejka fbejka

fbejka je offline (nepripojený) fbejka

JAJA11 Pozri príspevok
určite nie, zákonom je určená minimálna suma, ktorá musí zostať na prežitie, aspoň zo mzdy, keď sa zráža, zamestnávateľ musí strhnúť len pomernú časť a ponechať zákonné minimum... Len je otázne, ak to je podnikateľský účet, ako je to v tom prípade ošetrené... Možno na to treba upozorniť banku alebo exekútora...

Nie manzel ma bezny ucet v banke. Ja mam tiez bezny ucet a tiez podnikatelsky ucet v banke, kym som este pracovala tak mi zvykli zablokovat obidva, aj na vyssiu sumu ako som mala vyplatu a nepustili ho kym na nom nebolo tolko kolko chceli. :-(
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

MagdalénaP Pozri príspevok
Ak ste z BB, skúste byt prenajať a presťahovať sa aj s deťmi k rodičom, ak to teda je možné. Z príjmu za prenájom by ste mohli čo-to splácať. Ešte čo sa týka nebankoviek, určite by som tento inštitút postavila mimo zákona. Bohužiaľ, väčšina ľudí, ktorí si berú takéto pôžičky, nemá mentálnu kapacitu pochopiť, že úver budú musieť splatiť za úžerníckych podmienok. Je to ten typ ľudí, ktorí dokážu žiť iba dneškom. Zajtrajšok neriešia, pretože to nedokážu. Platí jednoduché pravidlo. Kto nemôže dostať úver v banke, nech si nepožičiava.
zakázať by mali už reklamy, podľa ktorých je úplne jednoduché kúpiť alebo postaviť nehnuteľnosť... , požičať si peniaze... V tých reklamách však nepovedia, že nie je vždy ľahké to všetko splácať...
Viem, že v banke si overia schopnosť klienta splácať... Ak to nevyjde v jednej banke, skúsila by som to v ďalšej, niektoré banky majú nastavené príliš vysoké kritéria... Ak mi však nepožičajú v žiadnej banke, tak do tých "pôžičkarní" by som určite nešla.... Ak by som potrebovala peniaze, skúsila by som zmeniť zamestnanie s vyšším platom, alebo by som si našla ďalšiu prácu a až potom by som išla znovu do banky...
A doplnila by som do školských osnov aspoň základy ekonomiky, takej jednoduchej, aby si vedeli už úplne mladí ľudia spočítať koľko zarobia a koľko môžu minúť..., čo hovoria tie čísla na ich výplatnej páske... Neboli by tu takéto príspevky.... alebo teda aspoň menej....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
JAJA11 Pozri príspevok
zakázať by mali už reklamy, podľa ktorých je úplne jednoduché kúpiť alebo postaviť nehnuteľnosť... , požičať si peniaze... V tých reklamách však nepovedia, že nie je vždy ľahké to všetko splácať...
...hm , reklamy ma tiež vytáčujú , ale ako také - všeobecné...na duhej strane si počas nej aspoň jeden môže odskočiť ( v pohode aj na veľkú ...)...
...ale zakázať ???....nehrozí , predsa s nej média žijú ...

Viem, že v banke si overia schopnosť klienta splácať... Ak to nevyjde v jednej banke, skúsila by som to v ďalšej, niektoré banky majú nastavené príliš vysoké kritéria... Ak mi však nepožičajú v žiadnej banke, tak do tých "pôžičkarní" by som určite nešla.... Ak by som potrebovala peniaze, skúsila by som zmeniť zamestnanie s vyšším platom, alebo by som si našla ďalšiu prácu a až potom by som išla znovu do banky...
...hm .......pekný názor - vlastnosť....len čo majú robiť tí , ktorí ani jedno zamestnanie namajú ??
A doplnila by som do školských osnov aspoň základy ekonomiky, takej jednoduchej, aby si vedeli už úplne mladí ľudia spočítať koľko zarobia a koľko môžu minúť..., čo hovoria tie čísla na ich výplatnej páske... Neboli by tu takéto príspevky.... alebo teda aspoň menej....
...ale boli by ...aj naďalej ...nakoľko ľudská blbosť je nebetyčná ...

Príklad ???......viď Fruni a ostatní ......
Ľudia sa nechali nalákať na neskutočné percentá zisku .......poniektorým sa do hlavy nedalo nabiť ani bucharom , že je nereálne ....
Realita je taká , že dodnes sa súdia ...a boli aj takí mudrlanti ( ešte aj sú ) , že by sa radi nechali odškodniť štátom ....
Ako sa dá nazvať jedinec , ktorý dá do nebankovky cca 1.500.000 miliónov ???....hej ,nepomýlil som sa ...jeden milión a päťsto tisíc ???

...a prehľad tých naj :

BMG Invest a Horizont Slovakia 170-tisíc poškodených,škoda 14,5 miliardy Sk (481,3 milióna eur)
Drukos a BDV družstvo 28-tisíc poškodených,škoda 3,7 miliardy Sk (122,8 milióna eur)
AGW: 26 742 poškodených,škoda asi 3,5 miliardy Sk (116,2 milióna eur)
1. dôchodková, Bratislava 40-tisíc poškodených,škoda najmenej miliarda Sk (33,2 milióna eur)
Sporoinvest Košice 9 324 poškodených,škoda takmer 840 miliónov Sk (27,8 milióna eur)
D.V.P. Družstvo Nitra 5 167 poškodených,škoda vyše 410 miliónov Sk (13,6 milióna eur)
NICK-Finance Košice 2 100 poškodených,škoda asi 400 miliónov Sk (13,2 milióna eur)
TRENDS Trading Slovakia 535 poškodených,škoda vyše 367 miliónov Sk (12,2 milióna eur)
GOLDFIN Invest Bratislava 1 985 poškodených,škoda asi 290 miliónov Sk (9,6 milióna eur)
CORRAX Bratislava 772 poškodených,škoda 120 miliónov Sk (3,9 milióna eur)
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

buchač Pozri príspevok
...ale boli by ...aj naďalej ...nakoľko ľudská blbosť je nebetyčná ...

Príklad ???......viď Fruni a ostatní ......
Ľudia sa nechali nalákať na neskutočné percentá zisku .......poniektorým sa do hlavy nedalo nabiť ani bucharom , že je nereálne ....
Realita je taká , že dodnes sa súdia ...a boli aj takí mudrlanti ( ešte aj sú ) , že by sa radi nechali odškodniť štátom ....
Ako sa dá nazvať jedinec , ktorý dá do nebankovky cca 1.500.000 miliónov ???....hej ,nepomýlil som sa ...jeden milión a päťsto tisíc ???

...a prehľad tých naj :

BMG Invest a Horizont Slovakia 170-tisíc poškodených,škoda 14,5 miliardy Sk (481,3 milióna eur)
Drukos a BDV družstvo 28-tisíc poškodených,škoda 3,7 miliardy Sk (122,8 milióna eur)
AGW: 26 742 poškodených,škoda asi 3,5 miliardy Sk (116,2 milióna eur)
1. dôchodková, Bratislava 40-tisíc poškodených,škoda najmenej miliarda Sk (33,2 milióna eur)
Sporoinvest Košice 9 324 poškodených,škoda takmer 840 miliónov Sk (27,8 milióna eur)
D.V.P. Družstvo Nitra 5 167 poškodených,škoda vyše 410 miliónov Sk (13,6 milióna eur)
NICK-Finance Košice 2 100 poškodených,škoda asi 400 miliónov Sk (13,2 milióna eur)
TRENDS Trading Slovakia 535 poškodených,škoda vyše 367 miliónov Sk (12,2 milióna eur)
GOLDFIN Invest Bratislava 1 985 poškodených,škoda asi 290 miliónov Sk (9,6 milióna eur)
CORRAX Bratislava 772 poškodených,škoda 120 miliónov Sk (3,9 milióna eur)
a to som sa tento týždeň dočítala v rôznych diskusia, že za takou spoločnosťou, ako je pohotovosť sú aktuální poslanci.... Ťažko čakať zásahy v tomto smere...
0 0
dlžnik dlžnik

dlžnik je offline (nepripojený) dlžnik

som murar a som zadlženy po uši a už 4 roky chcem dat dlhy do jedneho balička no nedari sa bol som už asi všade čo mam robit ...viac
ja som tiež zadlženy po uši chodim po bankach už 4 roky došol som o dom snžim sa dat splatky do jedneho učtu potrebujem uver 17000€ a platit 200až400€ mesačne
0 0
dlžnik dlžnik

dlžnik je offline (nepripojený) dlžnik

som murar a som zadlženy po uši a už 4 roky chcem dat dlhy do jedneho balička no nedari sa bol som už asi všade čo mam robit ...viac
ja som tiež zadlženy po uši chodim po bankach už 4 roky došol som o dom snžim sa dat splatky do jedneho učtu potrebujem uver 17000€ a platit 200až400€ mesačne potrebujem pomôct aby som mohol normalne žit ak niekto môže pomôct tak prosim 0949852663
0 0
fidorka01 fidorka01

fidorka01 je offline (nepripojený) fidorka01

boze toto je hrozne aj citat
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

fidorka01 Pozri príspevok
boze toto je hrozne aj citat

Dal by som si teraz fidorku, alebo Milu...
0 0
fidorka01 fidorka01

fidorka01 je offline (nepripojený) fidorka01

mam jednu bielu fidorku xi
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

fidorka01 Pozri príspevok
boze toto je hrozne aj citat
To máš pravdu, že je to hrozné čítať. Ale keď sa nad tým zamyslíš, tak normálne uvažujúci človek na také blbosti nenaletí . Inak je pravda, že tá reklama na BMG invest bola kedysi véééééééľmi presvedčivá. Ale Schmegnerová upozorňovala na to, že by ľudia mali rozlišovať banky a nebankové subjekty, ktoré im nič negarantujú A koľkí im naleteli.
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
wagner Pozri príspevok
To máš pravdu, že je to hrozné čítať. Ale keď sa nad tým zamyslíš, tak normálne uvažujúci človek na také blbosti nenaletí . Inak je pravda, že tá reklama na BMG invest bola kedysi véééééééľmi presvedčivá. Ale Schmegnerová upozorňovala na to, že by ľudia mali rozlišovať banky a nebankové subjekty, ktoré im nič negarantujú A koľkí im naleteli.
No naletieť ako naletieť. Tiež som tam prišiel o tuším okolo 200.000 Sk, akurát, že je som tú Šmegnerku počúval a to čo tam bolo boli len kumulované úroky, takže nemohol som prísť o viac ako 10.000 pôvodne investovaných zbytok istila Devínbanka so zárukou štátu a tam dávali tuším medzi 18-24%. Takže som síce na BMG nezarobil, ale ani moc nestratil - holt som nemal informácie ako niektorí vysokopostavení.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať