Zavrieť

Porady

Vychodisko? Som dlžnikom v bankáach a v nebankovkách ...

Také bezvyznamné nič.
Dobrý den chcel by som sa spýtať aké mám možnosti som zadlžený až po uši hrnie sa na mňa exekucia za exekuciov nemám peniaze ani na telefonát.Zatiaľ mám aspoň prácu.Som dlžnikom v bankkach a v nebankovkach už mám aj zrážky zo mzdy čakám kedy ma vyhodia z najomneho bytu.Je pre nás štvorčlennú rodinu ešte dáka šanca chcel by som dané dlhy postupne splácat tak aby sme aspon ako tak žili.Nemam na advokata tak že asi šancu nemam.Za dobrú radu vám velmi pekne dakujem a slubujem že vaše dobré rady poskytnem takým ludom ako som ja Dakujem.
Naposledy upravil arizona : 16.02.10 at 19:45
Usporiadat
fbejka fbejka

fbejka je offline (nepripojený) fbejka

ako rozdelene ? Nic nemame, vsetko je na polovicu.
0 0
fbejka fbejka

fbejka je offline (nepripojený) fbejka

Dáša_ Pozri príspevok
eží už nejaká exekúcia?
nie o nijakej neviem.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

fbejka Pozri príspevok
nie o nijakej neviem.
Sú už také dlhy, ktoré nesplácate?
0 0
fbejka fbejka

fbejka je offline (nepripojený) fbejka

Dáša_ Pozri príspevok
Sú už také dlhy, ktoré nesplácate?
Myslite, ktore mame, ale nemame na splacanie ? Ano su.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

fbejka Pozri príspevok
Myslite, ktore mame, ale nemame na splacanie ? Ano su.
či ste už s nejakými splátkami v omeškaní, či to už veritelia riešia, to sa pýtam
0 0
fbejka fbejka

fbejka je offline (nepripojený) fbejka

Dáša_ Pozri príspevok
či ste už s nejakými splátkami v omeškaní, či to už veritelia riešia, to sa pýtam
Ano sme s viacerymi, uz mame dohodnute aj nejake splatkove kalendare, ale na take sumy, ktore viem, ze nebudeme moct oplatit, ale oni nizsie nechceli, ze takto ziskame este cas ...
0 0
vikanika vikanika

vikanika je offline (nepripojený) vikanika

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Vikanika, nehnevaj sa ale píšeš hlúposti- po 1 . byt aj auto majú na úver a záložca im nedovolí to prepísať na niekoho známeho
a po 2.- ak aj prepíšu,tak aj tak to exe zoberie- 3 roky spatne može napadnúť všetky prevody majetkov...
takže tvoje rady sú bezpredmetné...

Stanislav, samozrejme, že s tým prepisom/predajom bytu som uvažovala len vtedy, ak by išlo o prípad, ak by bol dotyčný vlastníkom bytu...do témy sa pridali rôzni ľudia, ktorí potrebujú pomoc a rôzni ju ešte budú možno potrebovať, jedni majú byt vlastný, iný ho ešte len splácajú, ale ani jedni ani druhí o neho nechcú prísť...to, že exekútor môže napadnúť prevody 3 roky spätne, to som nevedela, to je dosť blbé... Keď sa na to pozriem z druhej strany, ako potom bežný človek, ktorý napr. kupuje byt, si má byť istý, že po dvoch - troch rokoch si nebude na túto nehnuteľnosti robiť zálusk exekútor preto, že predajca bol nesolventný (tesne pred exekúciou) a kupujúci to nevedel?

Čo sa týka predaja bytu či auta, ktoré splácajú ... auto sa predsa dá predať, keď je napr. na lízing a nový majiteľ spláca za rovnakých alebo iných podmienok ako predchádzajúci, či nie?

...a čo sa týka hypotéky na byt...myslela som to tak, že keby doplatili napr. s pomocou rodiny či známych všetky omeškané splátky a potom byt proste predali, nech sa s jeho splácaním "trápi" niekto iný, kto na to má...a vyplatili tými prostriedkami úver...inej cesty ako neprehlbovať dlh asi niet...po rozvode sme to s exmanželom riešili rovnako...samozrejme, že vlastné peniaze, ktoré boli investované do rekonštrukcie nad rámec hypotéky, sa nám nevrátili. Z predaja domu a následného vyplatenia úveru ostalo necelých tisíc eur, ktorými som dorovnala splátky, ktoré som mala z ďalšieho miniúveru a ponechala som si len malú pôžičku, ktorú som bola schopná splácať...keďže som bola vtom čase na MD, nebola by som schopná splácať polovicu hypotekárneho úveru...preto sme sa obaja z domu odsťahovali...každý išiel ku rodičom (ešteže sú...) a s odretými ušami sme mohli začať od nuly...je to veľké obmedzenie slobody a strata vecí, ktoré som mala rada, ale človek volí radšej túto možnosť ako sa dostať do dlhu, alebo žeby sa už existujúci dlh mal prehlbovať...

možno rozmýšľam len sedliackym rozumom, možno sú to len hlúposti, ale som toho názoru, že ak si človek zoberie úver účelový (či na byt alebo auto) je to lepšie ako bezúčelová pôžička, pretože v účelovej pôžičke má človek aspoň akú - takú protihodnotu...a keď prídu zlé časy, človek vždy (aj keď častokrát preplatí) má šancu splatiť úver. Horšie je to s bezúčelovými pôžičkami na konzum, to čo je už raz prejedené, prepité, predovolenkované, to sa vrátiť nedá...potom možno ešte nejaké cennosti, ktoré sa dajú založiť v záložniach, aj tak sa dá naškrabať na omeškanú splátku, ale nie donekonečna...

možno to niekomu pomohlo...raz povedal otec synovi: KEĎ MÁŠ VEĽKÝ PROBLÉM, ROZDEĽ HO NA MENŠIE PROBLÉMY. MALÁ PROBLÉM SA RIEŠI ĽAHŠIE.
Každú splátku treba brať osobite a skúsiť rozdeliť tú veľkú hrču s názvom DLH na menšie guľôčky...ku každej splátke úveru treba pristupovať osobitne...každá sa dá dogúľať na správne miesto...

EŠTE RAZ VEĽA ŠTASTIA
Naposledy upravil vikanika : 28.06.12 at 10:48
0 0
fbejka fbejka

fbejka je offline (nepripojený) fbejka

vikanika Pozri príspevok
Stanislav, to, že exekútor môže napadnúť prevody 3 roky spätne, to som nevedela, to je dosť blbé... Ako bežný človek, ktorý napr. kupuje byt, si má byť istý, že po dvoch - troch rokoch si bude na túto nehnuteľnosti nerobiť zálusk exekútor preto, že predajca bol nesolventný (tesne pred exekúciou) a kupujúci to nevedel?



Čo sa týka predaja bytu či auta, ktoré splácajú ... auto sa predsa dá predať, keď je napr. na lízing a nový majiteľ spláca za rovnakých alebo iných podmienok ako predchádzajúci, či nie?

...a čo sa týka hypotéky na byt...myslela som to tak, že keby doplatili napr. s pomocou rodiny či známych všetky omeškané splátky a potom byt proste predali...a vyplatili tým úver...po rozvode sme to s exmanželom riešili rovnako...samozrejme, že vlastné peniaze, ktoré boli investované do rekonštrukcie nad rámec hypotéky, sa nám nevrátili. Z predaja domu a následného vyplatenia úveru ostalo necelých tisíc eur, ktorými som dorovnala splátky, ktoré som mala z ďalšieho miniúveru a ponechala som si len malú pôžičku, ktorú som bola schopná splácať...keďže som bola vtom čase na MD, nebola by som schopná splácať polovicu hypotekárneho úveru...preto sme sa obaja z domu odsťahovali...každý išiel ku rodičom (ešteže sú...) a s odretými ušami sme mohli začať od nuly...je to veľké obmedzenie slobody a strata vecí, ktoré som mala rada, ale človek volí radšej túto možnosť ako sa dostať do dlhu, alebo žeby sa už existujúci dlh mal prehlbovať...
ano, ale nam z bytu nezostane nic, vsetko pojde na hypo do banky a dlhy zostanu v tej istej vyske. ku rodicom bohuzial nemozeme ist a ist potom do prenajmu a tam platit 400 EUR je asi aj to iste. Ci ?
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

vikanika Pozri príspevok
Stanislav, to, že exekútor môže napadnúť prevody 3 roky spätne, to som nevedela, to je dosť blbé... Ako bežný človek, ktorý napr. kupuje byt, si má byť istý, že po dvoch - troch rokoch si bude na túto nehnuteľnosti nerobiť zálusk exekútor preto, že predajca bol nesolventný (tesne pred exekúciou) a kupujúci to nevedel?

Čo sa týka predaja bytu či auta, ktoré splácajú ... auto sa predsa dá predať, keď je napr. na lízing a nový majiteľ spláca za rovnakých alebo iných podmienok ako predchádzajúci, či nie?

...a čo sa týka hypotéky na byt...myslela som to tak, že keby doplatili napr. s pomocou rodiny či známych všetky omeškané splátky a potom byt proste predali...a vyplatili tým úver...po rozvode sme to s exmanželom riešili rovnako...samozrejme, že vlastné peniaze, ktoré boli investované do rekonštrukcie nad rámec hypotéky, sa nám nevrátili. Z predaja domu a následného vyplatenia úveru ostalo necelých tisíc eur, ktorými som dorovnala splátky, ktoré som mala z ďalšieho miniúveru a ponechala som si len malú pôžičku, ktorú som bola schopná splácať...keďže som bola vtom čase na MD, nebola by som schopná splácať polovicu hypotekárneho úveru...preto sme sa obaja z domu odsťahovali...každý išiel ku rodičom (ešteže sú...) a s odretými ušami sme mohli začať od nuly...je to veľké obmedzenie slobody a strata vecí, ktoré som mala rada, ale človek volí radšej túto možnosť ako sa dostať do dlhu, alebo žeby sa už existujúci dlh mal prehlbovať...
vikanika, ja viem,že si to myslela v dobrom...a pred čo ja viem 10 rokmi sa to dalo urobiť ako píšeš, ale už tie zákony pomenili a fakt nepomože narýchlo to poprepisovať, navyše ešte ich možu trestne stíhať za poškodzovanie veritela...
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

fbejka Pozri príspevok
ano, ale nam z bytu nezostane nic, vsetko pojde na hypo do banky a dlhy zostanu v tej istej vyske. ku rodicom bohuzial nemozeme ist a ist potom do prenajmu a tam platit 400 EUR je asi aj to iste. Ci ?
Manžel je profesionálny vojak. Neexistuje tá možnosť, aby mu požičali na preklenutie finančných problémov tých 17000€ s nejakou prijateľnou splátkou? Vyplatíte tie úžernícke dlhy a ostane vám len hypotéka a splátky u zamestnávateľa manžela.
0 0
vikanika vikanika

vikanika je offline (nepripojený) vikanika

Možno poviem blbinu, ja viem že som, až v takom veľmo dlhu nebola (ale čo nie je môže byť:-) to mal byť pokus o rozosmiatie...pre tých, ktorí majú okrem hypotéky ešte aj bezúčelové pôžičky:

keď sme mali obdobie, že nám splátky boli privysoké z bezúčelových pôžičiek - keď sme ešte boli manželia, tak sme dva úvery, ktoré sme splácali už čo javiem dva roky, zlúčili do jedného - proste sme si zobrali ďalší úver a začali splácať tie predchádzajúce s nižšou splátkou....aj to je jedna - aj keď mini-možnosť

jednoducho, detsky, vymýšľam sumy: už sme za tie dva roky povedzme splatili 2000 euro a ešte sme mali ďalšie 4 roky splácať 8000 euro... tak sme si zobrali tretí úver na 15 rokov, no a tým, že sme už niečo mali splatené a že sa obdobie natiahlo, sa splátky znížili....nám konkrétne o polovicu...ale čo by si ma zabila, neviem ti povedať presne tie sumy v eurách a ani v rokoch...to treba zistiť v banke a u nejakého poradcu...a správne to nastaviť

vieš, človek možno koniec koncov ten úver dlhým splácaním preplatí...a na konci keď je už za vodou, tak si povie, že "B... koľko som dal tým darmožráčom", ale keď máš naškrabať na splátku vtedy, keď nemáš a ešte aj kúpiť plienky, tak žiješ skôr spôsobom mesačného cyklu, ktorý dokážeš uniesť a môžeš sa vykašlať na to, koľko si banka za tých pár rokov od teba navyše zoberie..


ja osobne budem milerada dávať banke navyše pár eur mesačne z ktorých si poskladá riadnu guču prachov za tie roky - ako byť v situácii, že budem mať síce zakrátko splatené ale s rizikom, že prídem o všetko...ale neplatí to pre všetkých - nehovorím teraz o tých, čo sú naozaj solventní a na vysoké splátky majú...
Naposledy upravil vikanika : 28.06.12 at 11:20
0 0
fbejka fbejka

fbejka je offline (nepripojený) fbejka

Kvaka Pozri príspevok
Manžel je profesionálny vojak. Neexistuje tá možnosť, aby mu požičali na preklenutie finančných problémov tých 17000€ s nejakou prijateľnou splátkou? Vyplatíte tie úžernícke dlhy a ostane vám len hypotéka a splátky u zamestnávateľa manžela.
Skusim sa opytat manzela ci by bola takato moznost, dakujem za tip.
0 0
fbejka fbejka

fbejka je offline (nepripojený) fbejka

vikanika Pozri príspevok
ano, ale nam z bytu nezostane nic, vsetko pojde na hypo do banky a dlhy zostanu v tej istej vyske. ku rodicom bohuzial nemozeme ist a ist potom do prenajmu a tam platit 400 EUR je asi aj to iste. Ci ?




Možno poviem blbinu, ja viem že som, prepáč že to tak poviem blbo, až v takom veľmo dlhu nebola (ale čo nie je môže byť:-) to mal byť pokus o rozosmiatie...

ale keď sme mali obdobie, že nám splátky boli privysoké z bezúčelových pôžičiek - keď sme ešte boli manželia, tak sme dva úvery, ktoré sme splácali už čo javiem dva roky, zlúčili do jedného - proste sme si zobrali ďalší úver a začali splácať tie predchádzajúce s nižšou splátkou....aj to je jedna - aj keď mini-možnosť

jednoducho, detsky, vymýšľam sumy: už sme za tie dva roky povedzme splatili 2000 euro a ešte sme mali ďalšie 4 roky splácať 8000 euro... tak sme si zobrali tretí úver na 15 rokov, no a tým, že sme už niečo mali splatené a že sa obdobie natiahlo, sa splátky znížili....nám konkrétne o polovicu...ale čo by si ma zabila, neviem ti povedať presne tie sumy v eurách a ani v rokoch...to treba zistiť v banke a u nejakého poradcu...a správne to nastaviť

vieš, človek možno koniec koncov ten úver dlhým splácaním preplatí...a na konci keď je už za vodou, tak si povie, že "B... koľko som dal tým darmožráčom", ale keď máš naškrabať na splátku vtedy, keď nemáš a ešte aj kúpiť plienky, tak žiješ skôr spôsobom mesačného cyklu, ktorý dokážeš uniesť a môžeš sa vykašlať na to, koľko si banka za tých pár rokov od teba navyše zoberie..


ja osobne budem milerada dávať banke navyše pár deiatok eur mesačne - ako byť v situácii, že budem mať síce zakrátko splatené ale s rizikom, že prídem o všetko...

ano aj ja by som bola rada, keby sme mohli zobrat jeden uver a vsetko vsetkym splatit a platit len jednej banke, ale to nejde, lebo nam ziadna nepozicia. keby to islo tak to tak vyriesime. Bohuzial sme v totalnej kasi :-(
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
fbejka Pozri príspevok
Kreditky, debet, Cetelem, Homecredit, Pozickaren, Danove, Socialka, mzdy zamestnancom, nejake faktury ... . Samozrejme uver na byt, ale ten nesplatime, ale keby nam zostal len ten 360,- EUR tak to by bolo sveta zit, ale to sa nestane a bojim sa ako dopadneme. Hlavne sa bojim aby nam nezobrali deti !!!
....hm .......jedno lepšie , ako druhé ........

Manžel ako profesionálny vojak ???.......a ešte podnikal ???........to ako stíhal ?????

...alebo zadriem do živého ....

.....kua , to vám málo bolo ???.........lebo poznám výšku príjmu profíka ...
Všetko naraz je potrebné ???????...........................áááále , radšej som ticho .........

P.S.:
Len malá poznámočka ....ja z výsluhy žijem a hypotéku platím za chalupu ( dám aj cifru - 220 € ) ...byt , auto , poistky , mobily a ďaľšie menšie položky ... manželkin smiešny príjem nerátam , minimálna mzda je predsa o ničom ...
...k tomu ešte je potrebné pridať aj nezamestnanú dcéru a dielo jest dokonané ....
...žijem a prežijem ...
0 0
fbejka fbejka

fbejka je offline (nepripojený) fbejka

buchač Pozri príspevok
....hm .......jedno lepšie , ako druhé ........

Manžel ako profesionálny vojak ???.......a ešte podnikal ???........to ako stíhal ?????

...alebo zadriem do živého ....

.....kua , to vám málo bolo ???.........lebo poznám výšku príjmu profíka ...
Všetko naraz je potrebné ???????...........................áááále , radšej som ticho .........

P.S.:
Len malá poznámočka ....ja z výsluhy žijem a hypotéku platím za chalupu ( dám aj cifru - 220 € ) ...byt , auto , poistky , mobily a ďaľšie menšie položky ... manželkin smiešny príjem nerátam , minimálna mzda je predsa o ničom ...
...k tomu ešte je potrebné pridať aj nezamestnanú dcéru a dielo jest dokonané ....
...žijem a prežijem ...
je to na moje meno. :-) :-( Ano malo bolo kedze ma plat 700 Eur a hypo je 360 eur, najom 160 eur a auto 190 eur mesacne, ale mate pravdu, radsej sme sa mali uskromnit a nechciet nic viac ...
0 0
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

fbejka Pozri príspevok
je to na moje meno. :-) :-( Ano malo bolo kedze ma plat 700 Eur a hypo je 360 eur, najom 160 eur a auto 190 eur mesacne, ale mate pravdu, radsej sme sa mali uskromnit a nechciet nic viac ...
a to ste si nevedeli spocitat dopredu? ved len tieto tri polozky prevysuju jeho prijem, a kedze ste zrejme planovali deti, tak si mohla predpokladat, ako to cele dopadne
0 0
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

fbejka Pozri príspevok
je to na moje meno. :-) :-( Ano malo bolo kedze ma plat 700 Eur a hypo je 360 eur, najom 160 eur a auto 190 eur mesacne, ale mate pravdu, radsej sme sa mali uskromnit a nechciet nic viac ...
skus si najst hocijaku pracu, dokladanie tovaru v obchode, alebo roznasanie letakov (to mozes robit aj s babom, v ramci prechadzok s kocikom), alebo za pokladnou, niekoho na strazenie urcite najdes, hoci aj studentku VS, skus sa spytat na modrom konikovi, tam urcite budu vediet niekoho odporucit, alebo v nejakom blizkom materskom centre
byt je dolezity, takze by som sa asi zbavila auta, to nie je nevyhnutne, a su s nim dalsie naklady na pohonne hmoty, poistky a pod.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Kvaka Pozri príspevok
Manžel je profesionálny vojak. Neexistuje tá možnosť, aby mu požičali na preklenutie finančných problémov tých 17000€ s nejakou prijateľnou splátkou? Vyplatíte tie úžernícke dlhy a ostane vám len hypotéka a splátky u zamestnávateľa manžela.

346/2005 Z. z.Zákon o štátnej službe profesionálnych vojakov ozbrojených síl Slovenskej republiky a o zmene a doplnení niektorých zákonov

§ 158
Jednorazová nenávratná peňažná výpomoc

(1) Minister môže v osobitne odôvodnených prípadoch profesionálnemu vojakovi na jeho žiadosť priznať jednorazovú nenávratnú peňažnú výpomoc až 3 320 eur na prekonanie prechodnej, ním nezavinenej ťaživej sociálnej situácie.
(2) Žiadosť o jednorazovú nenávratnú peňažnú výpomoc obsahuje
a) meno, priezvisko, rodné priezvisko, dátum narodenia, hodnosť, titul a adresu miesta pobytu,
b) funkciu a miesto výkonu štátnej služby,
c) dôvody podania žiadosti,
d) potvrdenie o výške príjmu za rok pred vznikom ťaživej sociálnej situácie a potvrdenie o výške príjmu po vzniku ťaživej sociálnej situácie,
e) meno, priezvisko, rodné priezvisko a dátum narodenia manžela a ostatných osôb žijúcich s profesionálnym vojakom v domácnosti,31)
f) potvrdenie o príjme manžela a ostatných osôb žijúcich s profesionálnym vojakom v domácnosti za rok pred vznikom ťaživej sociálnej situácie a potvrdenie o výške príjmu po vzniku ťaživej sociálnej situácie,
g) potvrdenie ošetrujúceho lekára o zdravotnom stave profesionálneho vojaka, ak ťaživá sociálna situácia vznikla ako dôsledok jeho choroby alebo úrazu,
h) potvrdenie ošetrujúceho lekára o zdravotnom stave manžela a ostatných osôb žijúcich s profesionálnym vojakom v domácnosti, ak ťaživá sociálna situácia vznikla ako dôsledok choroby alebo úrazu rodinného príslušníka.
(3) Kritériá na priznanie jednorazovej nenávratnej peňažnej výpomoci v rámci rozpätia podľa odseku 1 určí služobný predpis, ktorý vydá minister.
.........

Služobný predpis hlavného služobného úradu pre štátnu službu profesionálnych vojakov č. 7/2005 o kritériách na priznanie jednorazovej nenávratnej peňažnej výpomoci (Vestník MO SR, čiastka 45, 23. augusta 2005)
......

podľa mňa ale neprezieravé branie si úverov nespĺňa "ním nezavinenej ťaživej situácie"
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Ale ja som nemyslela nenávratnú pomoc, ale nejakú pôžičku.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
fbejka Pozri príspevok
je to na moje meno. :-) :-( Ano malo bolo kedze ma plat 700 Eur a hypo je 360 eur, najom 160 eur a auto 190 eur mesacne, ale mate pravdu, radsej sme sa mali uskromnit a nechciet nic viac ...
...fbejka , fakt ma neber ako nejakého mentorského odľuda .....

...ja osobne skáčem do výšky svojho konta na účte ....porozmýšľam a potom konam ...
Je ale iná vaša situácia a tá moja ....
Byty sú drahé ...to je najväčšia položka ....lebo hypo a tzv. nájom pohltí aj vyše polky príjmu ...
Potraviny sú ďaľšia veľká ( druhá v poradí ) položka v kolonke výdajov ...
Auto máte možno nové ( neviem ) a tu som tiež zástancom toho , že v tých začiatok aj jazdenka odvezie všade tam , kde aj nová mašina ...

...a nechceť nič viac ???.......to by ste neboli predsa normálni .......každý chce niečo viac , no niekedy sa proste nedá a je potrebné si počkať na tú chvíľu .......šak ona príde ...
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať