Zavrieť

Porady

Vychodisko? Som dlžnikom v bankáach a v nebankovkách ...

Také bezvyznamné nič.
Dobrý den chcel by som sa spýtať aké mám možnosti som zadlžený až po uši hrnie sa na mňa exekucia za exekuciov nemám peniaze ani na telefonát.Zatiaľ mám aspoň prácu.Som dlžnikom v bankkach a v nebankovkach už mám aj zrážky zo mzdy čakám kedy ma vyhodia z najomneho bytu.Je pre nás štvorčlennú rodinu ešte dáka šanca chcel by som dané dlhy postupne splácat tak aby sme aspon ako tak žili.Nemam na advokata tak že asi šancu nemam.Za dobrú radu vám velmi pekne dakujem a slubujem že vaše dobré rady poskytnem takým ludom ako som ja Dakujem.
Naposledy upravil arizona : 16.02.10 at 19:45
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
1Dara Pozri príspevok
podľa mňa tento zamestnávateľ - ozbrojené sily ... pôžičky nedáva
...tak veru , také niečo v " ponuke " nefiguruje....http://www.vusz.mil.sk/16406/home.php
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Našla som na internete Kolektívnu zmluvu pre policajtov na tento rok. Tam http://www.ozpsr.sk/menu/radaEU/KZ2012/KZPZ2012.pdf na strane 8 v rozdelení sociálneho fondu až 40% na návratnú finančnú výpomoc. Pozrite si KZ pre vojakov.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

fbejka Pozri príspevok
vsak ano my sme mysleli, ze ta chvila uz prisla, dobry napad, zarobime prachy bude nam lepsie. A padli sme poriadne na hubu. a teraz uz len cakat co sa stane, ale necakame so zalozenymi rukami, manzel zaraba kde sa len da a ja tiez skusam nieco cez net ... Ale bohuzial to stale nestaci. Som vdacna za kazdy nazor.
no vyrieste si to cim skor, predpokladam, ze manzel ma bezpecnostnu previerku a situacia, v ktorej momentalne ste, naznacuje bezpecnostne riziko - t. j. mozne zrusenie platnosti osvedcenia na obznamovanie sa s US a nasledne prepustenie zo sluzobneho pomeru

zakon 215/2004 Z. z.Zákon o ochrane utajovaných skutočností a o zmene a doplnení niektorých zákonov

(2) Za bezpečnostné riziko sa považuje
....
c) zistenie, že osoba
.....
3. je pod preukázateľným nátlakom v dôsledku finančnej situácie,
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

a keď to podnikanie nejde, nebude lepšie ho stopnúť? A neutápať v tom ďalšie peniaze?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Kvaka Pozri príspevok
Našla som na internete Kolektívnu zmluvu pre policajtov na tento rok. Tam http://www.ozpsr.sk/menu/radaEU/KZ2012/KZPZ2012.pdf na strane 8 v rozdelení sociálneho fondu až 40% na návratnú finančnú výpomoc. Pozrite si KZ pre vojakov.
Kvaka .........ale toto nemyslíš hádam vážne .........či ........??????????

Odbory , kolektívna zmluva ...........v armáde neskutočné !!! ( nerátam civilných zamestnancov ....)
Neexistuje !!!
Tam je predsa nedeliteľná veliteľská právomoc........
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

buchač Pozri príspevok
Kvaka .........ale toto nemyslíš hádam vážne .........či ........??????????

Odbory , kolektívna zmluva ...........v armáde neskutočné !!! ( nerátam civilných zamestnancov ....)
Neexistuje !!!
Tam je predsa nedeliteľná veliteľská právomoc........
No ja to nepoznám tak detailne, ja všetko myslím vážne, ale ak majú policajti KZ, nemajú aj vojaci? Zákon 328 je spoločný a KZ majú aj colníci, ak sa nemýlim. V názve tej KZ pre policajtov je citácia zákona 328, teraz mi nejde otvoriť ten môj odkaz, našla som tú KZ cez google.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Chlapci, nerypte ... ... Kvaka sa snazi poradit ... nie kazdy pozna obmedzenia niektorych ustavnych prav vojakov

pre vojakov platia Smernice Ministerstva obrany Slovenskej republiky č. 81/2009 o sociálnom fonde profesionálnych vojakov (Vestník MO SR, čiastka 81, 12. novembra 2009)

ale v zhladom na moj predchadzajuci prispevok ja by som na seba zbytocne neupozornovala
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

misoft Pozri príspevok
Kvaka: KZ neexistuje a existovať nemôže - už len z princípu. Armáda je riadený aparát a pokiaľ by tam boli (u príslušníkov ozbrojených zložiek - nie civilných zamestnancov) odbory = to by bola anarchia! Okrem toho - v armáde pre prof. vojakov sú odbory zakázané, všetko je pod správou MO a vrchného veliteľa, NGŠ (niektorí tomu vravia systém padajúceho ho*na).
A za ďalšie: ak by boli odbory - čo by vyriešili? Nič, nakoľko v armáde v určitých prípadoch neplatí zákonník práce!
No keď nie je, tak jej to pri riešení problému nepomôže. Policajti odbory majú, preto som myslela, že aj vojaci. Sorry.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

fbejka: skúsiť sa zbaviť leasingu (odstúpením, predajom) - auto nie je stred sveta - ubudnú splátky. Cetelem, Homecredit - skúsiť sa s nimo dohodnúť na nižších splátkach (i keď časovo dlhšie a predraží sa to v konečnom efekte) - niekedy sú prístupní - len s nimi KOMUNIKOVAŤ! Hypo - aj tam sa skúsiť dohodnúť - opäť sa to možno predĺži a predraží, ale takto sa možno dostanete do prijateľnej hladiny splátok.
0 0
pepa78 pepa78

pepa78 je offline (nepripojený) pepa78

...neviem koľko sa zarába v armáde...ale...mám známeho v Anglicku, ešte stále tam zarobí cca 2000 € / v prepočte /, býva v jednej izbe s dvoma ďaľšími = nízke náklady na ubytovanie, robí 6 dní v týždni = málo času na zábavu a míňanie peňazí, stravuje sa na Tesco výrobkoch = lacné a postupne spláca svoje "neriešiteľné" finančné problémy...ja by som videl cestu tadeto...aj keď to chce veľa sebazaprenia...
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

pepa78 Pozri príspevok
...neviem koľko sa zarába v armáde...ale...mám známeho v Anglicku, ešte stále tam zarobí cca 2000 € / v prepočte /, býva v jednej izbe s dvoma ďaľšími = nízke náklady na ubytovanie, robí 6 dní v týždni = málo času na zábavu a míňanie peňazí, stravuje sa na Tesco výrobkoh = lacné a postupne spláca svoje "neriešiteľné" finančné problémy...ja by som videl cestu tadeto...aj keď to chce veľa sebazaprenia...
z armady sa neda odist podanim vypovede ... skoncit moze v dohodnutej dobe ... alebo moze poziadat o skoncenie sluzobneho pomeru pred uplynutim dohodnutej doby na zotrvanie v docasnej statnej sluzbe, alebo pred uplynutim doby vysluhy v hodnosti - velitel ale nemusi suhlasit
0 0
fbejka fbejka

fbejka je offline (nepripojený) fbejka

Dáša_ Pozri príspevok
a keď to podnikanie nejde, nebude lepšie ho stopnúť? A neutápať v tom ďalšie peniaze?

Vsak mi uz obchod nemame...:-(
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

fbejka Pozri príspevok
Vsak mi uz obchod nemame...:-(
živnosť je zrušená alebo prerušená?

Zo živnosti neostalo nič, žiaden tovar, skladové zásoby, zariadenie predajne?
0 0
fbejka fbejka

fbejka je offline (nepripojený) fbejka

Nie tovar ani zariadenie uz nemame, vsetko sa predalo, za smiesne ceny, aby sme aspon nieco vyplatili. Zivnost mam este stale aktivnu, lebo stale nad niecim spekulujeme, ale nepodnikame v nicom momentalne.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

fbejka, nič v zlom, ale vy už nešpekulujte- ani nerozmýšlajte nad ďalším "podnikaním", lebo toto vaše podnikanie Vás privedie do pekla akurát tak...-treba vedieť podnikať...
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

fbejka Pozri príspevok
Nie tovar ani zariadenie uz nemame, vsetko sa predalo, za smiesne ceny, aby sme aspon nieco vyplatili. Zivnost mam este stale aktivnu, lebo stale nad niecim spekulujeme, ale nepodnikame v nicom momentalne.
Načo držíte neaktívnu živnosť. Treba ju zrušiť, prihlásiť sa na ÚP, ten bude aspoň odvody do ZP platiť za Vás. Podnikanie nechajte tým čo to vedia.
0 0
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

wagner Pozri príspevok
Načo držíte neaktívnu živnosť. Treba ju zrušiť, prihlásiť sa na ÚP, ten bude aspoň odvody do ZP platiť za Vás. Podnikanie nechajte tým čo to vedia.
preco by sa mala hlasit na UP? ved je na MD, resp. bude na RD, a jej muz je zase profesionalny vojak
Naposledy upravil myara : 29.06.12 at 12:54 Dôvod: preklep
0 0
fbejka fbejka

fbejka je offline (nepripojený) fbejka

misoft Pozri príspevok
Zase špekulujete? Prestaňte špekulovať a začnite uvažovať - čo je dôležitejšie - držať živnosť, alebo splácať dlhy?
splacame dlhy a zivnost je aktivna, ale nic nerobime. To by sa nemalo ? Budem mat z toho nejaky problem ?
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

fbejka Pozri príspevok
splacame dlhy a zivnost je aktivna, ale nic nerobime. To by sa nemalo ? Budem mat z toho nejaky problem ?
Oni myslia na to,že ak je živnosť aktívna, tak je tam odvodová povinnosť, čo može kumulovať ďalšie dlhy naviac.

Naozaj by som nevidel žiadnú výhodu z toho držať neaktívnu živnosť.

Živnosť možno zrušiť a počase sa dá bez problémov otvoriť novú živnosť.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Zelkaem Pozri príspevok
Chcem aj ja napísať svoj príbeh ako som sa dostala do dlhov. Manžel celý život chodil po robotách a ja som pracovala v dedine. Veľa pil a až prišiel ten moment keď mi oznámili, že mal epilept. záchvat a je na Iske v nemocnici v Prahe. Samozrejme som za ním išla, bol 10 dní v kóme a potom ešte 2 mes. v nemocnici. hrozilo mi, že budem platiť všetko, lebo nemal ani kartičku ZP do zahraničia. Tak som to vybavila dodatočne. O 3 mesiace som prišla o prácu aj ja. Manžel nedostával nič, lebo nemal doplatené sociálne a ja som to nemala z čoho, starala som sa o 4 deti. Požiadal o dôchodok, ktorý mu zamietli, lebo nemal doplatené sociálne. Zdravotné tak isto, tak v ZP som si vybavila splátky, na ktoré som nemala. Hanbila som sa povedať rodine, že som na mizine, tak som zháňala pôžičky ako sa dalo, v banke aj v nebanke. Dávky v hmotnej núdzi som dostala necelých 200 € a z toho som ešte 100 € platila elektriku. Mala som asi 5 pôžičiek, robila som ad rána do veera hocikde kde sa dalo za pár eur. Bolo to hrozné obdobie, na ktoré už len spomínam, lebo som sa z toho dostala sama, nik mi nepomohol. Pôžičky som platila tak hocijako, doplatila som manželovi sociálne a keď po 2 rokoch konečne dostal dôchodok, tak som vyplatila aspoň väčšiu časť pôžičiek, najskôr nebankovky, lebo tam som preplatila 2 x toľko a potom zvyšok. Teraz keď vidím tie letáky, ktoré núkajú pôžičky, tak ich rovno hádžem do koša a som rada, že nemusím nič splácať a v noci sa konečne vyspím.
Iní nemali také šťastie....

Tiež sa stalo,že sa jeden montážnik tak "rozpil", že bol iba na ubytovni a vobec nechodil do práce...

Ked sa o tom dozvedela jeho žena,tak sadla do auta,že ide poňho a zobrala si aj spolucestujúceho

zhodou okolnosti mojho kamarata Stana, jej muža spolupracovníka.

V Brne pri vjazde na diaľnicu nedala prednosť kamionu, ťažká búračka- bočný náraz,
ona utrpela polámanú panvu a ťažké zranenia vnutorných orgánov brucha,prežila to...
Stano sa iba udrel hlavu a na mieste nehody koordinoval situaciu,
no zobrali ho do nemocnice na vyšetrenie kde skolaboval a zomrel, pitva ukázala ,že išlo o krvácanie do mozgu,
následkom uderu hlavy....
Po Stanovi zostala Zuza, bez živiteĺa rodiny s dvoma nezaopatrenými deťmi v puberte na krku...

A to všetko kvoli jednému bezuzdnému alkoholikovi.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať