Zavrieť

Porady

Vychodisko? Som dlžnikom v bankáach a v nebankovkách ...

Také bezvyznamné nič.
Dobrý den chcel by som sa spýtať aké mám možnosti som zadlžený až po uši hrnie sa na mňa exekucia za exekuciov nemám peniaze ani na telefonát.Zatiaľ mám aspoň prácu.Som dlžnikom v bankkach a v nebankovkach už mám aj zrážky zo mzdy čakám kedy ma vyhodia z najomneho bytu.Je pre nás štvorčlennú rodinu ešte dáka šanca chcel by som dané dlhy postupne splácat tak aby sme aspon ako tak žili.Nemam na advokata tak že asi šancu nemam.Za dobrú radu vám velmi pekne dakujem a slubujem že vaše dobré rady poskytnem takým ludom ako som ja Dakujem.
Naposledy upravil arizona : 16.02.10 at 20:45
Usporiadat
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

M a J. H Pozri príspevok
Dobrý den chcel by som sa spýtať aké mám možnosti som zadlžený až po uši hrnie sa na mňa exekucia za exekuciov nemám peniaze ani na telefonát.Zatiaľ mám aspoň prácu.Som dlžnikom v bankkach a v nebankovkach už mám aj zrážky zo mzdy čakám kedy ma vyhodia z najomneho bytu.Je pre nás štvorčlennú rodinu ešte dáka šanca chcel by som dané dlhy postupne splácat tak aby sme aspon ako tak žili.Nemam na advokata tak že asi šancu nemam.Za dobrú radu vám velmi pekne dakujem a slubujem že vaše dobré rady poskytnem takým ludom ako som ja Dakujem.
Záleži od toho, či máš nejaký majetok, ktorý by Ti exekutor mohol zobrať.
Ak nemáš, tak si nerob starosti a ďalej si ži veselo.
Ak máš nejaký byt, či dom alebo auto/aj Š 100/,tak si buď istý,že exekutor ti to zoberie.
Čo Ti exekutor nemože zobrať : radioprijimač,tanier,vidličku a lyžičku a matrac+vankuš,paplon.
VŠETKO okrem toho,čo som vymenoval Ti exekutor može ZOBRAŤ.

Moja rada pre Teba , odíď zo Slovenska čím skorej !!!
Aj stopom .
Ušetríš si spustu nervov,keď Ťa z každej strany budú otravovať.
A tak ,keď odídeš, na novom mieste si najdeš nejakú robotu a časom sa to spraví.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Fanny.G Fanny.G

Fanny.G je offline (nepripojený) Fanny.G

Laco-monter Pozri príspevok
Záleži od toho, či máš nejaký majetok, ktorý by Ti exekutor mohol zobrať.
Ak nemáš, tak si nerob starosti a ďalej si ži veselo.
Ak máš nejaký byt, či dom alebo auto/aj Š 100/,tak si buď istý,že exekutor ti to zoberie.
Čo Ti exekutor nemože zobrať : radioprijimač,tanier,vidličku a lyžičku a matrac+vankuš,paplon.
VŠETKO okrem toho,čo som vymenoval Ti exekutor može ZOBRAŤ.

Moja rada pre Teba , odíď zo Slovenska čím skorej !!!
Aj stopom .
Ušetríš si spustu nervov,keď Ťa z každej strany budú otravovať.
A tak ,keď odídeš, na novom mieste si najdeš nejakú robotu a časom sa to spraví.
No neviem či celá štvorčlenná rodina by mohla odísť zo Slovenska
0 0
mamina h. mamina h.

mamina h. je offline (nepripojený) mamina h.

existuje nieco ako osobny BANKROT, poznam jedneho cloveka co tak riesil svoju situaciu ...
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
M a J. H Pozri príspevok
Dobrý den chcel by som sa spýtať aké mám možnosti som zadlžený až po uši hrnie sa na mňa exekucia za exekuciov nemám peniaze ani na telefonát.Zatiaľ mám aspoň prácu.Som dlžnikom v bankkach a v nebankovkach už mám aj zrážky zo mzdy čakám kedy ma vyhodia z najomneho bytu.Je pre nás štvorčlennú rodinu ešte dáka šanca chcel by som dané dlhy postupne splácat tak aby sme aspon ako tak žili.Nemam na advokata tak že asi šancu nemam.Za dobrú radu vám velmi pekne dakujem a slubujem že vaše dobré rady poskytnem takým ludom ako som ja Dakujem.
Nejaké nezrovnalosti sa mi tu bijú ..

Dlžník v bankách - v koľkých , veď v dnešnej dobe je centrálny register , kde si banky overujú svojich potencionálnych klientov ...
Nebankovky neriešim ....nechci radšej počuť môj názor ...

Ozaj ....a načo by si chcel advokáta ????
V Tvojom prípade ??? ....veď to sú ďalšie vyhodené peniaze ....a zbytočne ......ten ťa podľa poskytnutých informácií nezachráni !!!

Rada ?
Dohodni sa s každým veriteľom na splátkovom kalendáre...

Laco-monter Pozri príspevok
Záleži od toho, či máš nejaký majetok, ktorý by Ti exekutor mohol zobrať.
Ak nemáš, tak si nerob starosti a ďalej si ži veselo.
Ak máš nejaký byt, či dom alebo auto/aj Š 100/,tak si buď istý,že exekutor ti to zoberie.
Čo Ti exekutor nemože zobrať : radioprijimač,tanier,vidličku a lyžičku a matrac+vankuš,paplon.
VŠETKO okrem toho,čo som vymenoval Ti exekutor može ZOBRAŤ.

Moja rada pre Teba , odíď zo Slovenska čím skorej !!!
Aj stopom .
Ušetríš si spustu nervov,keď Ťa z každej strany budú otravovať.
A tak ,keď odídeš, na novom mieste si najdeš nejakú robotu a časom sa to spraví.
Ti poviem teda , veselý to život by bol ...hm , v cudzine ....bez vstupného kapitálu , možno bez znalosti cudzieho jazyka ....

Určite len na takých v zasľúbenej krajine čakajú ....ale ktorá to , kua , je ...???
0 0
hena22 hena22

hena22 je offline (nepripojený) hena22

M a J. H Pozri príspevok
Dobrý den chcel by som sa spýtať aké mám možnosti som zadlžený až po uši hrnie sa na mňa exekucia za exekuciov nemám peniaze ani na telefonát.Zatiaľ mám aspoň prácu.Som dlžnikom v bankkach a v nebankovkach už mám aj zrážky zo mzdy čakám kedy ma vyhodia z najomneho bytu.Je pre nás štvorčlennú rodinu ešte dáka šanca chcel by som dané dlhy postupne splácat tak aby sme aspon ako tak žili.Nemam na advokata tak že asi šancu nemam.Za dobrú radu vám velmi pekne dakujem a slubujem že vaše dobré rady poskytnem takým ludom ako som ja Dakujem.
Prečo si sa zadĺžil na všetky strany? Pri podnikaní? Naznač aká je celková dlžoba.
Z nájomného bytu Ťa nevyhodia, pokiaľ zaň riadne platíš, aspoň v tomto máš výhodu. Tiež zo mzdy Ti musí ostať nejaká čiastka na teba a Tvoju rodinu. Ale nie je to veľa.
Skús komunikovať s veriteľmi, žiadaj splátkové kalendáre, nájdi si ďalšiu prácu. Nepíšeš aké máš veľké deti, čo robí manželka. Siahajú aj jej na mzdu?
Ak sú tie dlhy fakt veľké, skús ten osobný bankrot. Niečo by sa k tomu našlo aj na porade:
http://www.porada.sk/t52855-bankrot-fyzickej-osoby.html
Naposledy upravil hena22 : 16.02.10 at 19:57 Dôvod: link
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
mamina h. Pozri príspevok
existuje nieco ako osobny BANKROT, poznam jedneho cloveka co tak riesil svoju situaciu ...
Nie je až také jednoduché ....

Osobný bankrot sa nevyužíva, aj keď môže byť výhodný

Od januára tohto roku môže oficiálne skrachovať nielen firma, ale aj konkrétny človek. Osobné bankroty sa však veľmi nerozmohli a v prvom polroku 2006 túto možnosť využilo iba deväť ľudí. A to aj napriek tomu, že podľa analytikov je nejakým spôsobom zadlžený každý desiaty Slovák starší ako 15 rokov. Osobný bankrot zatiaľ vyhlásil iba každý 60-tisíci človek. Na porovnanie, v Spojených štátoch úpadok vyhlásil každý 138. Američan.
Na možnosť osobného bankrotu si ľudia na Slovensku ešte nezvykli a odrádza ich aj fakt, že cely proces je zložitý a treba si zaplatiť advokáta.

Na bankrote sa dá ušetriť
Osobný finančný krach pritom môže byť pre dlžníka, ktorý nie je schopný splácať svoje záväzky, výhodný. Ak si nahonobí dlhy napríklad za dva milióny korún, pravdepodobne príde len o polovicu z nich. Pol milióna zaplatí zo svojho majetku v konkurze a zvyšok cez tzv. oddlženie. "Peniaze, ktoré získa konkurzný správca predajom majetku, rozdelí pomerne jednotlivým veriteľom," hovorí Ján Zanovit z tlačového oddelenia ministerstva spravodlivosti. Predať však nemôže osobné veci, nevyhnutné vybavenie domácnosti či zdravotné pomôcky. Nemal by pritom siahnuť ani na štandardný byt, inak musí nájsť náhradné ubytovanie.

Spláca sa tri roky
Súd potom určí, koľko bude dlžník splácať zo svojho platu počas nasledujúcich troch rokov. Nesmie mu pritom siahnuť na životné minimum. "Jeho splátky nesmú byť dokonca vyššie ako 70 percent z čistého príjmu," dodáva Zanovit. Ak teda majú bezdetní manželia spolu mesačný príjem 20-tisíc korún, mesačne splácajú maximálne jedenásť a pol tisíca korún. Za jeden rok je to necelých 140-tisíc a za tri roky 400-tisíc korún.
Keďže v konkurze zaplatili pol milióna korún a počas troch tzv. skúšobných rokov ďalšieho skoro pol milióna korún, spolu vrátia veriteľom necelý milión korún. A hoci ich pôvodný dlh bol dva milióny korún, zvyšný miliónový "nedoplatok" im súd odpustí.
"Je to doživotné riešenie, ako sa zbaviť dlhov," tvrdí právnička Zuzana Beresecká. Počas týchto troch rokov však musí "skrachovalec" vynaložiť úsilie na získanie zamestnania alebo začatie podnikania, ktoré mu zabezpečí primeraný príjem. Výhodou osobného úpadku je podľa Zanovita aj fakt, že po vyhlásení konkurzu už nemôžu exekútori siahnuť na jeho majetok. Nevýhodou podľa Bereseckej je však to, že stále musia preukazovať snahu zbaviť sa svojich dlhov.
Zachrániť sa vyhlásením bankrotu teda nemôže každý. V prípade, že dlžník nemá prácu, poberá iba sociálne dávky a nemá ani žiaden majetok, ostáva aj naďalej dlžníkom.
http://openiazoch.zoznam.sk/info/zpr...p?NewsID=47466
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

buchač Pozri príspevok
Nejaké nezrovnalosti sa mi tu bijú ..

Dlžník v bankách - v koľkých , veď v dnešnej dobe je centrálny register , kde si banky overujú svojich potencionálnych klientov ...
Nebankovky neriešim ....nechci radšej počuť môj názor ...

Ozaj ....a načo by si chcel advokáta ????
V Tvojom prípade ??? ....veď to sú ďalšie vyhodené peniaze ....a zbytočne ......ten ťa podľa poskytnutých informácií nezachráni !!!

Rada ?
Dohodni sa s každým veriteľom na splátkovom kalendáre...



Ti poviem teda , veselý to život by bol ...hm , v cudzine ....bez vstupného kapitálu , možno bez znalosti cudzieho jazyka ....

Určite len na takých v zasľúbenej krajine čakajú ....ale ktorá to , kua , je ...???
Ale je aj to možné, že jeden sa pýta a hneď si aj odpovedá.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Fanny.G Pozri príspevok
No neviem či celá štvorčlenná rodina by mohla odísť zo Slovenska
Ja som písal na základe skusenosti jedneho mojho známeho, na Slovensku kvoli dlhom a exekutorom prišiel o všetko a teraz žije v zahraničí ,má ešte nejaké dlhy na Slovensku,ale nerieši to.
Povedal,že už mu nemožu nič zobrať preto má to v paži.

Ďalší je tiež už viac ako 15 rokov v Kanade a tiež nepríde naspäť.

Dokonca jeden je udajne v Austrálii a ani on sa nemože vrátiť .
0 0
ludex ludex

ludex je offline (nepripojený) ludex

človek,čo si užíva život.
M a J. H Pozri príspevok
Dobrý den chcel by som sa spýtať aké mám možnosti som zadlžený až po uši hrnie sa na mňa exekucia za exekuciov nemám peniaze ani na telefonát.Zatiaľ mám aspoň prácu.Som dlžnikom v bankkach a v nebankovkach už mám aj zrážky zo mzdy čakám kedy ma vyhodia z najomneho bytu.Je pre nás štvorčlennú rodinu ešte dáka šanca chcel by som dané dlhy postupne splácat tak aby sme aspon ako tak žili.Nemam na advokata tak že asi šancu nemam.Za dobrú radu vám velmi pekne dakujem a slubujem že vaše dobré rady poskytnem takým ludom ako som ja Dakujem.
Tu je každá rada drahá! Čím viac si toho zasial,tým viac budeš teraz zberať. Na tvojom mieste by som ratoval aspoň rodinu a rýchlo sa rozviedol,aby sa aspoň tvoja manželka a deti z toho nezbláznili! A Ty si to vychutnaj,lebo,každý si je za svoje skutky zodpovedný sám! ZODPOVEDNOSŤ je to čo Tebe chýba!
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

ludex Pozri príspevok
Tu je každá rada drahá! Čím viac si toho zasial,tým viac budeš teraz zberať. Na tvojom mieste by som ratoval aspoň rodinu a rýchlo sa rozviedol,aby sa aspoň tvoja manželka a deti z toho nezbláznili! A Ty si to vychutnaj,lebo,každý si je za svoje skutky zodpovedný sám! ZODPOVEDNOSŤ je to čo Tebe chýba!
To je jedna stranka veci, osobná zodpovednosť . Dobre v poriadku O.K. suhlasim .
Ďalej je tu ešte také,že osobná vyspelosť jednotlivca,jeho rozhĺad vo veci,
intuicia, schopnosť predvídať. To sú faktory,ktoré ovplyvňujú do značnej miery,či sa človek dostane do dlhov alebo nie.
Väčšinou je to tak,že človek trochu naivne KONÁ V DOBREJ VIERE,že všetko dobre dopadne.
Leenže nemusí dopadnuť dobre,hlavne nie v dnešnej dobe,keď ľudia prichádzajú o prácu a poniektorí majú na krku splátky,leasingy,či dokonca hypotéky.Može sa stať každému,že mu zajtra,alebo o týždeň povedia ,ste nadbytočný,nepotrebujeme Vás tu viacej. A čo potom?
Situacia sa stane vypuklou na jeseň 2010,vtedy kríza vyvrcholí.

Teda to je varovanie pre nás ostatných: žime v rámci svojich možností.

A keď sa niekto už dostane do týchto dlhov tak to može poriešiť dvoma sposobmi,že ich začne splácať, alebo to zariadi tak aby zostali nevymožiteľné.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
ludex Pozri príspevok
Tu je každá rada drahá! Čím viac si toho zasial,tým viac budeš teraz zberať. Na tvojom mieste by som ratoval aspoň rodinu a rýchlo sa rozviedol,aby sa aspoň tvoja manželka a deti z toho nezbláznili! A Ty si to vychutnaj,lebo,každý si je za svoje skutky zodpovedný sám! ZODPOVEDNOSŤ je to čo Tebe chýba!
..

..a žeby manželka o tých dlhoch nevedela?..sú asi spoločné, keď boli nadobudnuté počas manželstva...

(výnimočne múdro to napísal Laco-montér v príspevku vyššie..aj bod by som mu dala, keby som vedela, že ma nezbije)))...)
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Presne ako pise Pepsi, dlhy v BSM su spolocnymi dlhmi, rozvod nic nevyriesi.
Asi treba vyhlasit osobny bankrot, hladat lacnejsi podnajom, mozno niekde na vidieku v blizkom okoli, neviem su starucki ludia , ktori ziju sami, nema sa kto o nich postarat a podnajmom u nich za starostlivost o nich by bol symbolicky.

To Laco-monter : Neznamena, ze ked Kanada nema vizovu povinnost, je tam lahke sa dostat...a uz nehovorim o letenke tam pre celu rodinu. Pasovaci na letisku pri podozreni na emigraciu, bez spiatocnej letenky a preukazatelneho obnosu penazi, len tak nepustia celu rodinu von z letiska.

A na druhej strane, nesudme zadavatela preco sa ocitol v situacii takejto. Chce to riesit, ocitol sa v tazkej situacii. Niekto by si hodil maslu - on od nas ziada seriozne rady, tak sa drzme merita temy prosim.
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

Laco-monter Pozri príspevok
.

Teda to je varovanie pre nás ostatných: žime v rámci svojich možností.

Odporuješ si... nemusíme žiť v rámci svojich možností, môžeme ich aj míľovými krokmi prekračovať, veď potom sa odsťahujeme do zahraničia a budeme všetci spokojní...

Nie o tom som chcela... v prvom rade bolo treba dbať na to, nech si také dlhy nenarobím... no... stalo sa, preto treba - ako radím každému - splácať koľko sa dá a keďže zrejme nemáš poňatia, ktorá pohľadávka je skoršia, tak aspoň si vyber tú, ktorá rodine hrozí najviac.

Je pravda, že rozvodom sa toho asi veľa neporieši, navrhovala by som vysporiadanie BSM počas trvania manželstva. Potom aspoň manželkin príjem by mal byť nepostihnuteľný (ale právne názory sa líšia)
0 0
elpka elpka

elpka je offline (nepripojený) elpka

žena vo svete mužov
Veľmi sa mi páčil posledný príspevok od Laca, presne to vystihol.....naozaj by si sa svojim problémom mal postaviť a ísť za veriteľmi a dohodnúť sa na splátkach, vysvetliť im, že exekúciou nič nedosiahnu, teda ak nemáš nijaký majetok a prepočítať si koľko by si mohol mesačne splácať a túto sumu rozdeliť medzi veriteľov a dohodnúť si splátkové kalendáre.....vieš v dnešnej dobe je veľa takýchto ľudí a osobne poznám jednu takúto rodinu a aby mohli ako tak fungovať muž si našiel druhú prácu, viem že je to náročné, ale aspoň na začiatok, by Vám to mohlo pomôcť....len netreba nič odkladať a začať to riešiť, lebo ver mi určite sa tieto problémy prenesú aj na Vaše detičky, myslím po psychickej stránke, lebo deti prežívajú takéto problémy viac ako dospelí, keď doma nie je pohoda...
0 0
ludex ludex

ludex je offline (nepripojený) ludex

človek,čo si užíva život.
M a J. H Pozri príspevok
Dobrý den chcel by som sa spýtať aké mám možnosti som zadlžený až po uši hrnie sa na mňa exekucia za exekuciov nemám peniaze ani na telefonát.Zatiaľ mám aspoň prácu.Som dlžnikom v bankkach a v nebankovkach už mám aj zrážky zo mzdy čakám kedy ma vyhodia z najomneho bytu.Je pre nás štvorčlennú rodinu ešte dáka šanca chcel by som dané dlhy postupne splácat tak aby sme aspon ako tak žili.Nemam na advokata tak že asi šancu nemam.Za dobrú radu vám velmi pekne dakujem a slubujem že vaše dobré rady poskytnem takým ludom ako som ja Dakujem.
Myslím,že najdôležitejšie ja zohnať peniaze a zaplatiť nájomné za byt,lebo aj keď Ti všetko zoberú,aspoň budete mať strechu nad hlavou,pretože nájomný byt Ti nemôžu zobrať. Samozrejme za predpokladu,že tam nie je astronomický nedoplatok.
0 0
astensova astensova

astensova je offline (nepripojený) astensova

Myslím,že v týchto časoch je dosť veľa ľudí zadlžených. Človek sa dostane do dlhov aj nie vlastnou vinou. Stačí keď Vám niekto nezaplatí faktúry a vy následne nie ste schopný zaplatiť napr. poisťovňam alebo ostatným úradom a tak sa dostávate do dlhou. Ak sa to dá na súd je to na dlhé lakte. V tvojom prípade by som zvážila aké mám možnosti a čo je pre teba priorita. Potom sa spojiť s veriteľmi a vysvetliť im aká je tvoja sitácia požiadať ich o splátkový kalendár. Len musíš s nimi komunikovať aby videli dobrú vôľu, že chceš splácať. Potom uvidíš ako sa oni budú správať a podľa toho riešiť situáciu ďalej. Z vlastnej skúsenosi poznám, že aj malá čiastka, ktorú im budeš poukazovať a na ktorej sa dohodnete je už výhra aby si neprišiel o majetok.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

To Laco-monter :

tak sa drzme merita temy prosim.[/QUOTE]

Meritum témy je to,čo som povedal nakoniec :

DLHY treba RIEŠIŤ !

1., Splácať ich.

ALEBO

2.,Zariadiť aby zostali nevymožiteľné.
0 0
ludex ludex

ludex je offline (nepripojený) ludex

človek,čo si užíva život.
Laco-monter Pozri príspevok
To Laco-monter :

tak sa drzme merita temy prosim.
Meritum témy je to,čo som povedal nakoniec :

DLHY treba RIEŠIŤ !

1., Splácať ich.

ALEBO

2.,Zariadiť aby zostali nevymožiteľné.[/QUOTE]

Laci,tak poraď chlapcovi ako sa to dá zariadiť!
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Laco-monter Pozri príspevok
To Laco-monter :

tak sa drzme merita temy prosim.
Meritum témy je to,čo som povedal nakoniec :

DLHY treba RIEŠIŤ !

1., Splácať ich.

ALEBO

2.,Zariadiť aby zostali nevymožiteľné.[/QUOTE]Fakt neviem, čomu sa tu treba čudovať. Exekúcie rastú geometrickým rádom, jediné pozitívum je, že exekútori nebohatnú. Neni lóve.

P.S. Laco - montér, chcela by som mať vo vláde a parlamente takýchto montérov....
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Halóo M a J. H , kde si ? Tu máš množstvo dobrých rád, čo treba robiť a teba nikde ! Nepobral si ty náhodou do zahraničia? Alebo zariaďuješ , aby tvoje dlhy zostali nevymožiteľné?! Veď sa vráť do témy, budeme radiť aj ďalej. Bez teba to nie je ono.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať