Zavrieť

Porady

Vychodisko? Som dlžnikom v bankáach a v nebankovkách ...

Také bezvyznamné nič.
Dobrý den chcel by som sa spýtať aké mám možnosti som zadlžený až po uši hrnie sa na mňa exekucia za exekuciov nemám peniaze ani na telefonát.Zatiaľ mám aspoň prácu.Som dlžnikom v bankkach a v nebankovkach už mám aj zrážky zo mzdy čakám kedy ma vyhodia z najomneho bytu.Je pre nás štvorčlennú rodinu ešte dáka šanca chcel by som dané dlhy postupne splácat tak aby sme aspon ako tak žili.Nemam na advokata tak že asi šancu nemam.Za dobrú radu vám velmi pekne dakujem a slubujem že vaše dobré rady poskytnem takým ludom ako som ja Dakujem.
Naposledy upravil arizona : 16.02.10 at 19:45
Usporiadat
Zelkaem Zelkaem

Zelkaem je offline (nepripojený) Zelkaem

Chcem aj ja napísať svoj príbeh ako som sa dostala do dlhov. Manžel celý život chodil po robotách a ja som pracovala v dedine. Veľa pil a až prišiel ten moment keď mi oznámili, že mal epilept. záchvat a je na Iske v nemocnici v Prahe. Samozrejme som za ním išla, bol 10 dní v kóme a potom ešte 2 mes. v nemocnici. hrozilo mi, že budem platiť všetko, lebo nemal ani kartičku ZP do zahraničia. Tak som to vybavila dodatočne. O 3 mesiace som prišla o prácu aj ja. Manžel nedostával nič, lebo nemal doplatené sociálne a ja som to nemala z čoho, starala som sa o 4 deti. Požiadal o dôchodok, ktorý mu zamietli, lebo nemal doplatené sociálne. Zdravotné tak isto, tak v ZP som si vybavila splátky, na ktoré som nemala. Hanbila som sa povedať rodine, že som na mizine, tak som zháňala pôžičky ako sa dalo, v banke aj v nebanke. Dávky v hmotnej núdzi som dostala necelých 200 € a z toho som ešte 100 € platila elektriku. Mala som asi 5 pôžičiek, robila som ad rána do veera hocikde kde sa dalo za pár eur. Bolo to hrozné obdobie, na ktoré už len spomínam, lebo som sa z toho dostala sama, nik mi nepomohol. Pôžičky som platila tak hocijako, doplatila som manželovi sociálne a keď po 2 rokoch konečne dostal dôchodok, tak som vyplatila aspoň väčšiu časť pôžičiek, najskôr nebankovky, lebo tam som preplatila 2 x toľko a potom zvyšok. Teraz keď vidím tie letáky, ktoré núkajú pôžičky, tak ich rovno hádžem do koša a som rada, že nemusím nič splácať a v noci sa konečne vyspím.
9 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Keby ste sa predsa rozhodli, pri exekúcii máte ako spoluvlastníci prednostné právo jej podiel kúpiť. Ono nie je príjemné byť spoluvlastníkom s nejakým neprispôsobivým občanom ... Sú tie dlhy vyššie ako cena nehnuteľnosti?
Ešte je aj šanca, že sa nehnuteľnosť nevydraží na prvýkrát a pri opakovanej dražbe sa potom cena znižuje. Snáď vám to vyjde.
6 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
avalik
[/FONT]
Venujem sa tejto problematike, snažím sa pomôcť ľudom, ktorí o to stoja a chcú zachrániť seba a rodinu pred vysťahovaním. Vo väčšine prípadov majú zaťažené nehnuteľnosti, buď svoje, ale aj svojej najbližšej rodiny a
[FONT=Verdana]nevedia si odborne pomôcť sami ani nemajú finančné prostriedky na právnikov.
tu sa radi verejne, tak ked mas nejake uzitocne rady sem s nimi [/QUOTE]

Múti vodu " občiansky zástupca " ...
Možno sa jeden z kalnej vody dostane nakoniec do poriadneho bahna ...

V súvislosti s tou " pomocou " vidím skôr nejaké odkúpenie , alebo niečo iné v takomto duchu ...
Proste biznis a nie nejaká charitatívna pomoc zdarma ....
Naposledy upravil arizona : 04.10.13 at 14:07
6 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Lepšie či horšie ?
Chyba je totiž v nás. Btw. tá reklama Vzali sme si hypotéku, kúpili auto, išli na dovolenku a teraz čakáme dieťa je nedokončená a to dokončenie máme tu. Požičať si za každú cenu a kúpiť toho čo najviac na DLH. A potom príde to dieťa, strata zamestnania, maródka... a všetky plány sú v .... Naozaj to nejde inak ? V podstate sa tu máme ako prasce v žite, keď sa porovnáme s celým svetom, ale sme bedári, keď sa porovnáme s vyspelým západom. Iste je správne snažiť sa mať lepšie, lenže treba snívať trochu reálnejšie a kašlať na celebrity a Gaisenovcov. Ja som sa pripravil. Mám chalúpku na dedine, čosi sa aj dopestuje ( dalo by sa viac na tých 24 ároch, ale nechce sa), tento rok zas ušetrím kosačku a benzín - 4 barani to musia požrať, z neba mi príde elektrika, čo sa predá za neľudovú cenu, zbroják som si vybavil na nosenie zbrane, na strelnici už bola aj manželka a dcéry a devina teraz odpočíva ( a baby strieľajú presnejšie ako ja ), kotol nám aj na pevné palivo, v prípade núdze sú k dispozícii krbové kachle a klasické peterky. Kamerák sníma všetko naše, aj záznam robí. A z výplaty mi vždy zostane, do obchodov chodím nerád, kupuje sa len to, čo sa naozaj potrebuje a aj spotrebuje a predvádzať sa mi pred susedmi a mladými kočkami tiež nechce. Len to chcelo jedno - rozhodnúť sa čo vlastne chcem a čo sú moje priority. To som spravil pred 10 rokmi, keď som pomaly za nonstop prácu v Blave inkasoval 45.000 Sk, skoro všetky ostali na účte, lebo ani nebol čas míňať a ani chuť. Za dcérou som prišiel v sobotu riešiť jej problém z utorka - odpoveď bola že som tam nebol, keď bolo treba a už si to vyriešila sama. Tak som s tým práskol a išiel by som aj za strážnika, ale žiť s rodinou. A odvtedy sa mi darí. Vlastne nechcem nič, a ono toho príde oveľa viac.
5 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
[QUOTE="obciansky zastupca"]mám dosť práce, ponúkam možnosť riešiť to súdnou cestou.
Nikde nie je napísané slovo zadarmo. Kto dnes robí niečo zadarmo? ja nerobím iné, len študujem veci v tejto problematike a zastupujem ľudí, ktorí nemajú na právnikov.
je to moje know how.. nie každý právnik sa tomuto vôbec venuje a rozumie..
k posúdeniu treba preštudovať zmluvy a podmienky..
takže ak tak obciansky./QUOTE]..

..hm!..ty si dobrý!..ale si si pomýlil stránku!..lebo tu píšu ľudia, čo dokážu svoj problém rozpísať a dajú si poradiť zadarmo,niečo si z príspevkov vyberú!..chápeš!..
...a ""kto dnes robí niečo zadarmo"?...no predsa poraďáci!..
...toto si ešte nezbadal?..
Naposledy upravil arizona : 04.10.13 at 14:08
5 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Haloooo......tak ked mas dost prace tak tu " nevysedavaj" a šmykaj si robit reklamu inam....
5 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Jediná možnosť vrátiť sa pred rok 1989 - nepoznali sme čo je to 30 ročná hypotéka, exekútor, nezamestnanosť, sociálna dávka, podnikateľ, živnostník, menežment, konateľ, životné minimum, nebankovka, cigánska osada, neprispôsobiví, vysťahovalectvo za prácou...........

Dúfam že mi teraz niekto bude oponovať, že sme stáli rady na banány a mandarínky, raz za 5 rokov sme dostali devizák do Juhoslávie. Stáli sme na ne preto, že každý si ich mohol dovoliť kúpiť, pri mne stála na ne v rade aj rómska matka, pretože tak ako ja aj ona chodila do roboty, tak ako ja aj ona mala možnosť ísť do Juhoslávie.

Máte mandarínky, máte možnosť cestovať....... ale nemôžte lebo aby ste mohli bývať museli ste si vziať 30 ročný úver, ktorý nevládzete splácať, nemáte robotu, máte len ponižujúcu sociálnu podporu, ide po vás exekútor, vymáhač dlhov, ste na pokraji zúfalstva, ste nešťastní mladí ľudia, bez budúcnosti. Je mi vás naozaj úprimne ľúto že ste nezažili socializmus: bezstarostnosť, krásne medziľudské vzťahy, dostatok vlastných zdravých potravín, zadarmo zdravotníctvo, školstvo, rekreácie, dovolenky, kúpele, právny štát.

Ani v dejinách ľudstva som nenašla spoločenské zriadenie ktoré by si tak vážilo pracujúceho človeka - ako to bolo v Československu za socializmu. Zle sa tu vodilo len špekulantom, zlodejom a tým ktorí túžili byť bohatí na úkor malých detí, chorých, starých, slabých - tých ktorí sa nedokázali sami ubrániť. Tých však chránil perfektne prepracovaný sociálny systém zákonmi ktoré sa museli rešpektovať a dodržiavať.
3 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Možno by bolo dobré napísať niečo o štruktúre dlhov - komu sa dlží, či sú to iné banky, či sú to zamestnanci, dodávatelia, rodina.

Podľa toho sa dá ísť ďalej v rozoberaní situácie. Krajné riešenie je aj konkurz - ale oboch manželov súčasne. Ale to je krajné riešenie.

No a samozrejme, zváženie iného zamestnania, prípadne aj dočasný odchod do zahraničia. Ale to naozaj iba ako krajné riešenie a krátkodobo.

Priznám sa, prešli sme minulý rok veľmi kritickou situáciou a prvé, čo sme riešili - mali by sme kam aspoň dočasne ísť bývať? Aj keď za naozaj stiesnených podmienok. Zistenie, že by sa dalo aj v jednej izbe u rodičov bolo istým spôsobom oslobodzujúce. Situácia sa postupne zlepšovala. Akoby tým, že sme vyriešili to najhoršie, opadol strach a začalo sa to lámať.
3 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
fbejka Pozri príspevok
je to na moje meno. :-) :-( Ano malo bolo kedze ma plat 700 Eur a hypo je 360 eur, najom 160 eur a auto 190 eur mesacne, ale mate pravdu, radsej sme sa mali uskromnit a nechciet nic viac ...
...fbejka , fakt ma neber ako nejakého mentorského odľuda .....

...ja osobne skáčem do výšky svojho konta na účte ....porozmýšľam a potom konam ...
Je ale iná vaša situácia a tá moja ....
Byty sú drahé ...to je najväčšia položka ....lebo hypo a tzv. nájom pohltí aj vyše polky príjmu ...
Potraviny sú ďaľšia veľká ( druhá v poradí ) položka v kolonke výdajov ...
Auto máte možno nové ( neviem ) a tu som tiež zástancom toho , že v tých začiatok aj jazdenka odvezie všade tam , kde aj nová mašina ...

...a nechceť nič viac ???.......to by ste neboli predsa normálni .......každý chce niečo viac , no niekedy sa proste nedá a je potrebné si počkať na tú chvíľu .......šak ona príde ...
3 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

A preco neporadis verejne, nech si to mozu precitat viaceri?

Na Porade su tisice a tisice dobrych rad od ostatnych Poradakov,ktori tiez pomahaju nezistne :-)
3 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

obciansky zastupca
ľudia majú dosť vážne problémy, existenčné, vďaka úžerníckym úrokom a pokutám. Ak potrebuje niekto pomôcť, poradiť, ozve sa, poviem mu na základe jeho popisu situácie a zmlúv čo sa dá robiť, ako by sa dalo zachrániť jeho bývanie.. takýto ľudia nemajú na právnikov, ja nie som právnik, zaujímam sa o danú problematiku, študujem veci okolo toho.. nie su to rady typu požičaj si tam a tam... je to trošku zložitejšie, ak niekto potrebuje, nech sa ozve, mail som uverejnil..
nie každý vie že niečo môže dokázať aj proti banke či nebankovke..

nech sa paci, mozes sa realizovat - verejne, zaujima ma tvoje odporucanie http://www.porada.sk/t225253-moze-ex...-000-euro.html
3 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
obciansky zastupca
mám dosť práce, ponúkam možnosť riešiť to súdnou cestou.
Nikde nie je napísané slovo zadarmo. Kto dnes robí niečo zadarmo? ja nerobím iné, len študujem veci v tejto problematike a zastupujem ľudí, ktorí nemajú na právnikov.
je to moje know how.. nie každý právnik sa tomuto vôbec venuje a rozumie..
k posúdeniu treba preštudovať zmluvy a podmienky..
takže ak tak obciansky.
Súdnou cestou to vie poriešiť každý debil ...
To nie je problém ...či ???

Debil je aj ten , kto sa tým nebankovkám upíše ...

Myslíš si , že tí veritelia sú tiež debilkovia , že si nepodchytia tie svoje zmluvy tak , aby to na súde obstálo ???

obciansky zastupca
Som občiansky zástupca, nie právnik, môžem Vám pomôcť zbaviť sa úžerníckych úrokov, pokút, zachrániť a navrátiť Vám Vaše nehnuteľnosti.
Ty môj oný ... to musí byť poriadny nešťastník - čistý debil , čo sa obráti na neprávnika v nejakej kauze , ktorý iba ( len ) študuje hentú problematiku ...

Poznámka :
Očúvaj , občiansky oný ...použil som teraz viac krát výraz " debil "...
To za koho považuješ ostatných ???
Ale otázka znie aj inak ...za koho sa považuješ Ty ???
Tiež za oného ???
Asi nie , lež opak je asi aj pravdou ...........

Urážať ale nemienim , čisté konštatovanie je to .
Naposledy upravil arizona : 04.10.13 at 14:09
3 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

obciansky zastupca
nie nepodchytia si to, spoliehajú sa na to že taký ľudia nemajú na právnikov a nebudú to teda riešiť súdnou cestou..
veru nešťastník, ktorý môže prísť o všetko a nevie si pomôcť. keď máš dražbu na bývanie, za pár korún, tak si môžeš byť istý že taký človek nemá na právnika, a im to tak vyhovuje.. čo už... prajem vám toľko štastia aby ste nezažili to zúfalstvo..
možno by bolo dobré dať štatistiku, koľko takýchto zúfalcov si zastupoval a v koľkýh prípadoch si vyhral, t.j. exekúcia bola zrušená napríklad. Aby sme vedeli, aký je efekt a či to nie je len tlačenie kalerábov...
3 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

hubatá Pozri príspevok
Jediná možnosť vrátiť sa pred rok 1989 - nepoznali sme čo je to 30 ročná hypotéka, exekútor, nezamestnanosť, sociálna dávka, podnikateľ, živnostník, menežment, konateľ, životné minimum, nebankovka, cigánska osada, neprispôsobiví, vysťahovalectvo za prácou...........
toto je trochu, nechem, aby si to autorka poslednej otázky vzťahovala na seba, toto je všeobecná úvaha.



no dobre, ale prečo nenapíšeš, že vtedy sme nepotrebovali auto - teda nemali sme auto. V dedine bolo asi 10 aut a 5 pevných telefónnych liniek.
Ani televízor nebol v každej rodine.

Prečo sme sa teda tak zmenili, že dnes máme v rodinách nie jedno, ale dve autá, každý, aj malé dieťa má telefón. Nie jeden televízor, ale v každej izbe jeden televízor. A ťažko preťažko hľadám na dedine dom, kde nemajú aspoň jedno auto.

Čo nás núti k takému životu?
To nie je iba záležitosť roku 1989. To my sami sa ženieme a nevieme sa uskromniť. Čo nás núti brať si pôžičky na také veci ako sú vianočné darčeky, dovolenky? Nie je to naša blbosť, keď sa potrebujeme ukazovať aj pred sebou samými?

To sme fakt tak blbí, že nás dokažu ovplyvniť blbé televízne reklamy? Nemáme ani štipku rozume, aby sme videli, že toto nie, toto nechceme?

Sťažujeme sa napríklad na blivajzy v obchodoch. Ale čo nás núti kupovať tie hnusné veci? Naša pohodlnosť, snaha ušetriť čas? Ktorý potom trávime pred televízorom, kde nám zase niečo tlčú do hlavy?

Snažíme sa všetko uľahčiť, všade chodíme autami. A ušetrený čas potom trávime vo fitku, kde beháme na bežiacom páse, chodíme výťahmi, aby sme potom mali čas na steper v upotenej miestnosti.

Zarábame peniaze, aby sme mali potom dosť financi na investovanie do zdravia.


Si spomínam na jeden príbeh - mmch. počula som ho na kázni v kostole.

Bohatý človek na dovolenke pozoroval rybára, ktorý na svojej malej ľoďke každý deň ulovil len toľko rýb, aby mali na jedenie. Tento bohatý človek sa tomu divil a pýtal sa rybára, prečo neuloví viac rýb a nepredá ich. Rybár sa spýtal " A načo?" - No aby si mohol ryby predať a zarobiť si na väčší čln. "A načo" - no keby si mal väčší čln, tak by si mohol vyloviť ešte viac rýb. A potom by si si mohol postaviť fabriku na ryby. A zarábal by si veľmi veľa peňazí. "A načo?" - No až by si bol na dôchodku, tak by si si mohol kúpiť malú rybársku chalúpku a celé dni by si mohol chytať ryby.


Ešte raz upozorňujem, toto nie je odpoveď na otázku, toto je reakcia na hubatú.
2 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

možno by som ešte uvažovala aj o tom, že ke´d som na materskej, či naozaj treba platiť školku?

a prísne zapisovanie všetkýh výdajov. Ja napríklad presne viem už tri roky, koľko minieme napríklad na potraviny na deň. Mmch, minule som čítala článok o otvorenom oddelení väzenia a zistila som, že v letných mesiacoch varím oveľa lacnejšie, ako je stravná jednotka na väzňa
2 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

fbejka Pozri príspevok
Dobry den, aj ja mam podobny problem. Neviem co s nami bude. Otvorila som si na svoje meno zivnost, ale viac menej podnikal manzel. Stale hovoril, ze to bude dobre a ze sa to musi rozbehnut a bral pozicku na pozicku, atd. Neplatili sme uradom, ani mzdy. Teraz sme v neskutocnych dlhoch a z kazdej strany nas "otravuju". Uz som z toho psychycky na dne a este hlbsie. Ja som na materskej dovolenke. Mame hypoteku na byt a uver na auto. To sme zobrali este pred podnikanim. Ale ked splatime tieto dve polozky, tak nam zostane z manzelovej vyplaty 120,- EUR a to este nie je zaplateny najom, elektrika, telefony, skolka, internet,. . . My by sme chceli vsetko zaplatit, vratit a zabudnut, a zit ako pred tym !!! Ale neda sa ani dohodnut, oni chcu od nas mesacne take sumy, ktore pre nas nie su realne ! Nemam chut ani zit !!!
1. Je Tvoja živnosť stále aktívna?
2. Sú už exeučné výzvy a zákaz nakladania s majtekom?

Je tu možnosť vymotať sa z tejto šlamastiky aj takto :
Ak jeden z manželov podniká, môžte požiadať súd o zrušenie BSM. Následne prepísať byt na jedného z manželov. Uchránite strechu nad hlavou. Nerada to hovorím, ale aj rozvod pomáha riešiť takéto situácie. Považuj rozvod za účelový.

Lenže toto je veľmi málo informácií na radu.
Aká je výška všetkých záväzkov? Aká je výška hypo? Ako dlho ju splácate a koľko ešte treba...
Bral len jeden z Vás pôžičky, alebo obaja. Pôžičky boli za trvania manželstva, pred manželstvom?
A hlavne info o tom, či už exekúcie začali...

Vždy takéto situácie vyzerajú komplikovane a aj sú, ale treba hovoriť podstatné detajly, aby sa dalo poradiť a pomôcť.

Ak existuje napríklad možnosť stále predať byt aj s hypotékou a z rozdielu kúpiť niečo veľmi skromné kdekoľvek na SK a mať strechu nad hlavou, neostanete bez nej. Samozrejme takúto novú nehnuteľnosť by nemohol asi pri takýchto dlhoch vlastniť ani jeden z Vás. Ale v rodine sa určite nájde niekto, kto by to mohol mať na LV na seba a ošetrili by ste to predvídavo nejakou dobrou poistkou v prípade, že by sa mu niečo stalo a odkázal by tento majetok napríklad v závate len Vašim deťom.

Ide o to, koľko času Vám ešte ostáva, v akej lokalite SK žijete, atď.
Naposledy upravil danushka : 01.05.12 at 10:48
2 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

To, či voči mne nie je začatá exekúcia si viem overiť na súde. Stáva sa aj to, že exekútor už exekúciu začal a z akýchkoľvek príčin sa to povinný ešte nedozvedel.

Pokiaľ voči mne nebola začatá exukúcia a nebolo mi zakázané s majetkom nakladať, nevidím prekážku v prevode nehnuteľnosti.

A byt sa dá mimochodom aj darovať tretej osobe, aj vtedy, keď ho má v záložnom práve banka. Už som robila takúto darovaciu zmluvu s vedomím banky samozrejme.
Jednalo sa tiež o manželský pár, ktorý nestíhal splácať záväzky, našťastie voči ním neboli vedené exekúcie, ale vedeli, že ten čas sa blíži a zachraňovali čo sa dá.
2 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

obciansky zastupca
Vždy sa dá niečo urobiť !
[FONT=arial]
Úvery a pôžičky od nebankovej spoločnosti, banky alebo súkromnej osoby, ktoré zaťažujú nehnuteľnosti zápisom v Katastri nehnuteľností na listoch vlastníctva sú najčastejším dôvodom, ako prísť nesplatením dlhu o svoje nehnuteľnosti a tým aj o bývanie pre celú rodinu.


Som občiansky zástupca, nie právnik, môžem Vám pomôcť zbaviť sa úžerníckych úrokov, pokút, zachrániť a navrátiť Vám Vaše nehnuteľnosti.

Venujem sa tejto problematike, snažím sa pomôcť ľudom, ktorí o to stoja a chcú zachrániť seba a rodinu pred vysťahovaním. Vo väčšine prípadov majú zaťažené nehnuteľnosti, buď svoje, ale aj svojej najbližšej rodiny a
[FONT=Verdana]nevedia si odborne pomôcť sami ani nemajú finančné prostriedky na právnikov.

[
tu sa radi verejne, tak ked mas nejake uzitocne rady sem s nimi
Naposledy upravil arizona : 04.10.13 at 14:07
2 0
mamina h. mamina h.

mamina h. je offline (nepripojený) mamina h.

existuje nieco ako osobny BANKROT, poznam jedneho cloveka co tak riesil svoju situaciu ...
1 0
mia2655 mia2655

mia2655 je offline (nepripojený) mia2655

presne rozumiem v akej situacii sa nachadzas.pred 4 rokmi som mala pozicky ktore sa zacali navysovat a mala som toho 40 tisic euro.moja vyhoda bola nemam deti som slobodna.poradim ti ak mas niekoho v anglicku alebo v inej krajine odid okamzite.ked budes len zachody umyvat za minimalnu mzdu a uskromnis sa mesacne splatis 900 euro.ver mi to som spravila ja vsetko co som doma mala som predala prisla som von s 1200 eurami slovnikom v ruke a vyslo to.ak nikoho nemas vonku skus sa popytat len nenalet agenturam.do irska nechod tu sa teraz nedava povolenie na pracu musel by si tu dva roky zit.letenku si kupis za 100 euro.izba na mesiac stoji asi 250 euro.zober si prachy na 3 mesiace ak nic nenajdes mas kde byvat.na jedlo sa uskromnis to je za facku kym sa nezamestnas.ked najdes pracu a pozbieras sa rodina mize prist za tebou.drzim palce a uc sa aspon par slov anglicky.znie to neuveritelne ale ak najdes robotu si za vodou uvidis mne samej sa tiez verit nechce ja mam este dva roky splatok ale aspon rodicov nevyhnali z domu a babkin dom tiez.viem ze su ludia ktory nechapu ako sa zadlzis ale v zivote su situacie ktore nevieme vratit netreba si ich vyhadzovat na oci ale riesit ich a pomahat si.draz sa pa
1 0
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

Dáša_ Pozri príspevok
Ja by som asi v prvom rade začala riešiť hypotéku. Mali by ste v prípade maximálnych problémov kam ísť? Aj keď len provizórne?
Proste nejaký záložný plán? Lebo keď by prišlo k exekúciam, je pravdepodobné, že aj tak budete musieť rozmýšľať týmto smerom.
ale ved pise, ze HU a uver na auto splacaju, akurat im potom neostavaju peniaze na dalsie vydaje
myslim, ze pisatelka by si mala najst co najrychlejsie pracu, aby mali dva prijmy
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať