Zavrieť

Porady

Súhrnný výkaz DPH podaný elektronicky

Dobrý deň, potrebujem poradiť so stiahnutím certifikátu. Klientsku elektronickú značku sa mi podarilo stiahnuť bez problémov, ale serverovskú elektronickú značku neviem stiahnuť. Už som bola aj v rubrike Podmienky využívania AES a v bode H som si prešla aj technické predpoklady na strane klienta a tam som si stiahla ajInštalačné súbory aplikácie D.Signer/XAdES. Ale nepomohlo mi to. Vie mi niekto technicky zdatnejší s tým pomôcť? Podľa mňa je to všetko strašne komplikované. Trápim sa stým už druhý deň. Ďakujem
Naposledy upravil Dav : 06.04.10 at 19:00
Usporiadat
Téma je uzavretá.
euina euina

euina je offline (nepripojený) euina

ja som to podávala v piatok a tiež som to hneď odoslala, ale dá sa dostať do toho dokumentu a to takto: Ideš na tú záložku, kde je elektronické podanie a pod tým máš historiu komunikácie a možnosť výberov z dátumov, zadaj dátum, kedy si dokument odoslala na DU a pekne ti ho ukáže, klikni na dokument a dá sa vytlačiť, všetko, čo potrebuješ. Dúfam, že som to napísala zrozumiteľne, ale treba to pohľadať, lebo je to tam tak nenápadne napísané.
2 0
Lubava Lubava

Lubava je offline (nepripojený) Lubava

ja som sa pokúšala podať súhrnný výkaz v sobotu-nešlo to, v nedeľu som sa trápila do 22.00 hod.-nešlo to podpísať(nemáme elektronický podpis), ale dnes sa mi to konečne podarilo.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ahojte, podáva sa SV nejako inak? Lebo na stránke drsr je toto a nejako tomu nerozumiem:

Vzhľadom na očakávaný zvýšený počet podávaných súhrnných výkazov odporúčame osobám povinným podať súhrnný výkaz, aby využívali špecifickú aplikáciu pre elektronické podávanie súhrnného výkazu podľa bodu D) v nižšie uvedenej časti: Autorizované elektronické služby – AES – Technická podpora.
1 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
sybila3 Pozri príspevok
ahojte, podáva sa SV nejako inak? Lebo na stránke drsr je toto a nejako tomu nerozumiem:

Vzhľadom na očakávaný zvýšený počet podávaných súhrnných výkazov odporúčame osobám povinným podať súhrnný výkaz, aby využívali špecifickú aplikáciu pre elektronické podávanie súhrnného výkazu podľa bodu D) v nižšie uvedenej časti: Autorizované elektronické služby – AES – Technická podpora.
Áno, aj toto som využil pre svojich klientov. Je to interná aplikácia, ktorá sa nainštaluje do PC a nemusíš chodiť cez www.drsr . sk . Jednoducho vypíšeš v tejto aplikácii SV, dáš podpísať, odoslať a prihlásiš sa svojimi údajmi ID a heslom. V tomto momente je SV poslaný a zároveň aj prijatý. Je to spôsob, ktorý tu mal byť hneď od začiatku a nie sa prihlasovať na Portál DS.
0 0
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
Ahojte. Keď som dnes podala elektronicky Súhrnný výkaz, tak to Vyhlásenie musím podať na DU (ak nemám zaučený elektronický podpis) do 5 dní od podania elektronicky, alebo do 25.7.(26.7.). Ďakujem.
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Zuzanak1 Pozri príspevok
Ahojte. Keď som dnes podala elektronicky Súhrnný výkaz, tak to Vyhlásenie musím podať na DU (ak nemám zaučený elektronický podpis) do 5 dní od podania elektronicky, alebo do 25.7.(26.7.). Ďakujem.
Do 5 dní od podania.
0 0
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
ďakujem, a ráta sa aj deň podania ? a soboty, nedele ?
Ak som to dnes poslala elektronicky tak do 23.07.-piatok ?
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Zuzanak1 Pozri príspevok
ďakujem, a ráta sa aj deň podania ? a soboty, nedele ?
Ak som to dnes poslala elektronicky tak do 23.07.-piatok ?
Pošli to hneď a máš pokoj. Načo si to nechávať na poslednú chvíľu.
0 0
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
lebo robím ešte DPHčky, a chcem využiť ešte sobotu, nedelu a odniesť to spolu na DU.
0 0
Klára2 Klára2

Klára2 je offline (nepripojený) Klára2

...doručiť do 5 PRACOVNÝCH dní odo dňa elektronického podania...
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

takže sú dve možnosti, poslať cez drsr, čo som ešte neposielala, lebo v prvom Q. to nefungovala a išlo to cez e-mail alebo cez špeciálnu aplikáciu, no idem skúsiť cez drsr. dík A ak máme zaruč.el.podpis, tak vyhlásenie nezasielame, odošlem výkaz a hotovo.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

no už sa mi to konečne podarilo otvoriť cez drsr, ale ako postupovať, vypísala som prvú stranu, dám ju vytlačiť a odosielam podpísané, až keď vyplním druhú stranu alebo každé zvlášť? dík
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

neviem, kde to zbadám, či je už odoslaný????? najskôr mi vypísalo dokument podpísaný, potom som dala odoslať ale nič to nerobilo, môžem to odoslať ešte raz?
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

sybila3 Pozri príspevok
neviem, kde to zbadám, či je už odoslaný????? najskôr mi vypísalo dokument podpísaný, potom som dala odoslať ale nič to nerobilo, môžem to odoslať ešte raz?
Tiež som tak odosiela v piatok a dnes som zistila, že mám odoslaný 2x. Volala som správkyni, vravela, že mi to vymaže, že niektorí poslali aj 10x ten istý SV.
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Skús si pozrieť schránku správ, mala by Ti dôjsť správa o akceptácií.
Ja som tiež pred chvíľkou výkaz podpísala, odoslala a vyhodilo ma zo systému. Ale došla mi správa o akceptácií. Prípadne si to pozri v sekcii podanie dokumentov cez históriu dnešného dňa.
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Tamila Pozri príspevok
Tiež som tak odosiela v piatok a dnes som zistila, že mám odoslaný 2x. Volala som správkyni, vravela, že mi to vymaže, že niektorí poslali aj 10x ten istý SV.

Keby systém fungoval tak ako má, tak sa to nestane. Posielam mesačne od januára daňové priznanie DPH elektronicky a všetko ide ako po masle. Ale príde náročnejší termín a už všetko padá...
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

nič tam nemám, stane sa niečo, ak to odošlem ešte raz? A odosiela sa až po vyplnení všetkých strán alebo každú stranu zvlášť, lebo nejako mi nemôže načítať druhú stranu? katastrofa už pri tom sedí 2 hodiny.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
sybila3 Pozri príspevok
neviem, kde to zbadám, či je už odoslaný????? najskôr mi vypísalo dokument podpísaný, potom som dala odoslať ale nič to nerobilo, môžem to odoslať ešte raz?
ak je odoslaný - k tomu sa ti zobrazí tiež správa-predbežná potvrdenka o prijatí dokumentu. Ako ti to odosielanie skončilo?
U jedného klienta odmietlo prijať dokument - aj o tom sa zobrazila správa.
V oboch prípadoch odosielaný dokument je v schránke dokumentov, ten odmietnutý je označený ako "chybný".
Takže ak nemáš nič v dokumentoch, tak sa odosielanie neskončilo úspešne.
Pošli ešte raz.
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

odosiela sa po vyplnení všetkých strán a označení dokumentu. Poradím Ti vykašli sa teraz nato, lebo si zbytočne ničíš nervy a ak môžeš skús to v menej frekventovanom čase, napr. večer. Ešte máš jeden deň k dobru, ale ťažko povedať čo bude zajtra...
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

nič nemám v správach a teraz dokonca mi vypísalo, že zlyhala aplikácia internet explorer. Už mám z toho nervy. Ešte mi poradte, vypíšem prvú stranu, dám vyplnenie druhých strán, vypíšem, potom dám podpísať, odkliknem, kody .....a nakoniec po potvrdení dám odoslať a potom by mi mala prísť správa. Zatiaľ nič nemám v schránke.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať