Zavrieť

Porady

Súhrnný výkaz DPH podaný elektronicky

Dobrý deň, potrebujem poradiť so stiahnutím certifikátu. Klientsku elektronickú značku sa mi podarilo stiahnuť bez problémov, ale serverovskú elektronickú značku neviem stiahnuť. Už som bola aj v rubrike Podmienky využívania AES a v bode H som si prešla aj technické predpoklady na strane klienta a tam som si stiahla ajInštalačné súbory aplikácie D.Signer/XAdES. Ale nepomohlo mi to. Vie mi niekto technicky zdatnejší s tým pomôcť? Podľa mňa je to všetko strašne komplikované. Trápim sa stým už druhý deň. Ďakujem
Naposledy upravil Dav : 06.04.10 at 19:00
Usporiadat
Téma je uzavretá.
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

andreaS Pozri príspevok
daska, dakujem... toto som na porade nasla, mam ho aj nachystane ... ale este som ho nedala tlacit.. nie som si ista ci je to to spravne splnomocnenie...

a ak ano, tak aky e-mail tam mam uviest... moj sukromny alebo mejl tejto firmy?

este nemam zriadene podavanie akehokolvek priznania vylucne elektronicky cez ZEP, tak neviem, ci na kazde jedno nebude lepsie uvadzam moj mejl. A ako vzdy, vsetko sa riesi rychlo, stresovo a niet casu na hladanie a studovanie...
Adi, ja som dávala tzv.poverenie , tiež som v téme vtedy prikladala vzor a tiež ho neviem nájsť Pamätám si len, že nebolo potrebné overiť ho u notára. Mailovú adresu som si dala tú z práce, lebo ti prídu z DÚ papiere, aby si to mala v jednom PC aj s ekonomickým softwarom. Vlastne ak máš svoj mail, tiež si ho môžeš otvoriť aj v robote. Už je to vyše roku, tak si to presne nepamätám
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Našla som
http://www.porada.sk/1349781-post430.html
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

daska vdaka len je tu este jeden problem... sef ma firiem viac ale zamestnana som v inej ako v tejto ktoru riesim... ako vseto zamotane co existuje, je prave tu u nas nemam nudzu o taketo pripady

asi by bol lepsi ten moj e-mail nakolko budem casom viacerych riesit len cez moj e-mail... mozno by stalo zato urobit si extra pre tieto veci daky e-mail...

kazdopadne este raz dakujem.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

este by ma zaujimalo koho mam zaregistrovat na DU cez portal drsr.sk ... len firmu, len seba, oboch?
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

andreaS Pozri príspevok
este by ma zaujimalo koho mam zaregistrovat na DU cez portal drsr.sk ... len firmu, len seba, oboch?
registruješ seba, firma ti dáva poverenie
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

andreaS Pozri príspevok
daska, dakujem... toto som na porade nasla, mam ho aj nachystane ... ale este som ho nedala tlacit.. nie som si ista ci je to to spravne splnomocnenie...

a ak ano, tak aky e-mail tam mam uviest... moj sukromny alebo mejl tejto firmy?

este nemam zriadene podavanie akehokolvek priznania vylucne elektronicky cez ZEP, tak neviem, ci na kazde jedno nebude lepsie uvadzam moj mejl. A ako vzdy, vsetko sa riesi rychlo, stresovo a niet casu na hladanie a studovanie...
mustra plnej moci
Naposledy upravil srska : 11.08.11 at 21:34
2 0
lorenc lorenc

lorenc je offline (nepripojený) lorenc

potrebujem radu, idem posielat Súhrny výkaz a fakturovalo sa do Rakuska....ked napíšem ich číslo ATU16377098......tak mi to svieti na červeno....Kod štatu -AT ,Identifikacne č.....ATU16377098 , a kod 0 .....ale to identifik.číslo svieti na červeno....Prosim o radu ,kde robim chybu?
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Prečo máš kód 0 ? Nebude to kôli tomu? Kód 0 sa používa, keď robíš opravu (ako keby storno riadku).
Naposledy upravil JarkaL : 18.04.11 at 18:23
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

lorenc Pozri príspevok
potrebujem radu, idem posielat Súhrny výkaz a fakturovalo sa do Rakuska....ked napíšem ich číslo ATU16377098......tak mi to svieti na červeno....Kod štatu -AT ,Identifikacne č.....ATU16377098 , a kod 0 .....ale to identifik.číslo svieti na červeno....Prosim o radu ,kde robim chybu?
nepíše sa náhodou identifikačné číslo bez ATU ? Iba číslice?
0 0
dobsony dobsony

dobsony je offline (nepripojený) dobsony

pracujúca mamička
Do Rakúska nasledovne: kód štátu: AT číslo: U..............
1 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

Prikladám prehľadnú tabuľku so štruktúrou IČ DPH v jednotlivých členských štátoch z DRSR.

Prehľadná tabuľka je aj na tejto adrese (v češtine), ale tam ešte nie je Bulharsko a Rumunsko.

http://www.estav.cz/zpravy/ic-dph-sl...at-evropa.html
1 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

predlžovali sme certifikát ZEP aj sa mi zobrazil dala som podpísať aj podpísala ale po odoslaní mi vypísal: certifikát vydaný neznáma hodnota a správa o odmietnutí, volala som na daňové či to treba nejako znova u nich registrovať, že nie, tak neviem, čo tam treba?????
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Mne zas vypisuje chybu: Core.Sign 2: CryptHashData - Unable to create the SHA256 hash.

Už ma to nebaví.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

JarkaL Pozri príspevok
Mne zas vypisuje chybu: Core.Sign 2: CryptHashData - Unable to create the SHA256 hash.

Už ma to nebaví.
mne pomohlo toto:
UPOZORNENIE!!!
používateľov aplikácie eDane, ktorí majú ZEP a chcú využiť túto aplikáciu na podpísanie a odoslanie dokumentov na elektronickú podateľňu daňovej správy upozorňujem, že pri podpisovaní dokumentu môže dojsť k chybe - nebude sa dať dokument podpísať. pravdepodobne po inštalácii aplikácie eDane dôjde k nejakej chybe v aplikácii
D.Signer/XAdES.
musel som odinštalovať D.Signer/XAdES v 1.1.0.0 aj D.Signer/XAdES/XMLPlugin v 1.1.0.0 a znovu obidva nainštalovať. potom už dokumenty vyplnené v aplikácii eDane sa dali so ZEP podpísať aj odoslať.
3 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Ďakujem , Ty nikdy nesklameš.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

JarkaL Pozri príspevok
Ďakujem , Ty nikdy nesklameš.
je to v téme DR SR nová aplikácia eDANE príspevok 130
1 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

ja zacinam pre istotu stresovat... splnomocnenie som vcera nachystala a este mi ho nedoniesli overene... vybavim to pripadne zajtra doobeda na pockanie???
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

andreaS Pozri príspevok
ja zacinam pre istotu stresovat... splnomocnenie som vcera nachystala a este mi ho nedoniesli overene... vybavim to pripadne zajtra doobeda na pockanie???
ak je to +zep tak asi nie. ak -zep to neviem, nepoužívam. ale na dú je to otázka 10 minút. ide o to či sprístupnia tak rýchlo službu. kontaktuj dú a opýtaj sa.
Naposledy upravil srska : 19.04.11 at 11:02
0 0
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

Mne to vypisuje: Nepodarilo sa inicializovať podpisovací komponent. Prosím vo Vašom prehliadači povoľte nastavenia pre sťahovanie ActiveX komponentov.
Skúsila som to v prehliadači popovoľovať ale aj tak nejde. Neviete mi prosím poradiť? Už som z toho na infarkt. Pred tým mi to šlo.
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
sybila3 Pozri príspevok
predlžovali sme certifikát ZEP aj sa mi zobrazil dala som podpísať aj podpísala ale po odoslaní mi vypísal: certifikát vydaný neznáma hodnota a správa o odmietnutí, volala som na daňové či to treba nejako znova u nich registrovať, že nie, tak neviem, čo tam treba?????
Treba priradiť certifikát do systému cez správu certifikátov.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať