Zavrieť

Porady

Súhrnný výkaz DPH podaný elektronicky

Dobrý deň, potrebujem poradiť so stiahnutím certifikátu. Klientsku elektronickú značku sa mi podarilo stiahnuť bez problémov, ale serverovskú elektronickú značku neviem stiahnuť. Už som bola aj v rubrike Podmienky využívania AES a v bode H som si prešla aj technické predpoklady na strane klienta a tam som si stiahla ajInštalačné súbory aplikácie D.Signer/XAdES. Ale nepomohlo mi to. Vie mi niekto technicky zdatnejší s tým pomôcť? Podľa mňa je to všetko strašne komplikované. Trápim sa stým už druhý deň. Ďakujem
Naposledy upravil Dav : 06.04.10 at 19:00
Usporiadat
Téma je uzavretá.
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
ZuzanaA Pozri príspevok
Mne to vypisuje: Nepodarilo sa inicializovať podpisovací komponent. Prosím vo Vašom prehliadači povoľte nastavenia pre sťahovanie ActiveX komponentov.
Skúsila som to v prehliadači popovoľovať ale aj tak nejde. Neviete mi prosím poradiť? Už som z toho na infarkt. Pred tým mi to šlo.
Buď nie je nainštalovaná správna podpisová politika, alebo nesprávna verzia, či zle nainštalovaný DSigner Xades
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Je to asi hlupa otazka: v suhrnnom vykaze je meno a priezvisko osoby, ktora je opravnena konat za platitela dane.
Ak ja mam spisanu dohodu o elektronickom podavani a od firmy splnomocnenie len na elektronicke podavanie dokumentov, vypisujem tam meno konatela alebo svoje? Myslim ze konatela, ale nie som si ista.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

no prave som volala kvoli splnomocneniu a tak spokojne padla otazka "dokedy to potrebujete?" ... tak neviem ci mam plakat alebo sa smiat... hlavne, ze som to pri odoslani splnomocnenia napisala do mejlu...

idem za spravkynou z ineho dovodu, tak zistim priamo od nej co mozem robit... nadsena nie som ...
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

daju sa ulozit krycie listy? Ale myslim tym vyplnene. Lebo ked dam ulozit tak mi to ulozi prazdny formular, ide mi hlavne o vyhlasenie o podani písomnosti a potrebujem to mailom poslat klientovi, ale aj mailom mi prisiel prazdny formular.
0 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

nika.sum Pozri príspevok
daju sa ulozit krycie listy? Ale myslim tym vyplnene. Lebo ked dam ulozit tak mi to ulozi prazdny formular, ide mi hlavne o vyhlasenie o podani písomnosti a potrebujem to mailom poslat klientovi, ale aj mailom mi prisiel prazdny formular.
V akom formáte ich máš uložené a v akom programe ich otváraš?
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

nika.sum Pozri príspevok
daju sa ulozit krycie listy? Ale myslim tym vyplnene. Lebo ked dam ulozit tak mi to ulozi prazdny formular, ide mi hlavne o vyhlasenie o podani písomnosti a potrebujem to mailom poslat klientovi, ale aj mailom mi prisiel prazdny formular.
ja ich ukladám do TIFF, to znamená, že si dám tlačiť / tlačiť do súboru a v názve tlačiarne si vyberiem Microsoft Office Document Image Writer, otvorí sa mi ten súbor ktorý chcem uložiť a potom dám uložiť ako, zadám názov súboru a kam ho chcem uložiť toť vsjo. Väčšina klientov takto uložený súbor otvoriť a vytlačiť vie, ale stane sa, že niekto to nedokáže. Bude to asi niečo v nastavení daného compu, alebo v sofwarovom vybavení. Neviem to posúdiť, nie som odborník.
2 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

cathyc Pozri príspevok
ja ich ukladám do TIFF, to znamená, že si dám tlačiť / tlačiť do súboru a v názve tlačiarne si vyberiem Microsoft Office Document Image Writer, otvorí sa mi ten súbor ktorý chcem uložiť a potom dám uložiť ako, zadám názov súboru a kam ho chcem uložiť toť vsjo. Väčšina klientov takto uložený súbor otvoriť a vytlačiť vie, ale stane sa, že niekto to nedokáže. Bude to asi niečo v nastavení daného compu, alebo v sofwarovom vybavení. Neviem to posúdiť, nie som odborník.
Cathyc a takto uložiť sa Ti to dá aj dodatočne, keď si už SV poslala?
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Nella_2 Pozri príspevok
Cathyc a takto uložiť sa Ti to dá aj dodatočne, keď si už SV poslala?
jasné, dá sa to, v histórii komunikácie si nájdeš ten odoslaný sv a za ním je taký list papiera, klikneš naň a otvorí Ti ten sv.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

tak som prave prisla z DU, uspesne vybavila splnomocnenie pre dve firmy... tak na mna myslite, lebo ma caka instalacia a prvy krat vobec elektronicke podanie... a uz som v strese... potom ked budete pocut ranu, tak to som prave odoslala suhrnny vykaz a spadol mi giga kamen zo srdca
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

andreaS Pozri príspevok
tak som prave prisla z DU, uspesne vybavila splnomocnenie pre dve firmy... tak na mna myslite, lebo ma caka instalacia a prvy krat vobec elektronicke podanie... a uz som v strese... potom ked budete pocut ranu, tak to som prave odoslala suhrnny vykaz a spadol mi giga kamen zo srdca
doporučenie:
ja osobne neverím aplikácii eDane na 100%. urobil som to takto: v eDane súhrný výkaz + uloženie do xml. potom klasické prihlásenie na eTAX a upload xml do formuláru sv + kontrola vyplnenia, podpísanie + odoslanie = bez problémov.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Nella_2 Pozri príspevok
V akom formáte ich máš uložené a v akom programe ich otváraš?
tusim mi to otvaralo a ukladalo do PDF. Neviem, teraz, ale skusim sa s tym pohrat, ked bude trosku viac casu, dnes som mala stastie a klient si to zobral, ked mi musel nieco priniest.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

takze... doma instalacia neuspesna... pretoze som si dala preinstalovat windows a neviem za ten svet rozbehat qsign a skor mi blbne asi citacka ZEPu...

tak som teraz utekala do roboty, lebo aj tu mam qsign, tak som podla instrukcii doinstalovala programy... v programe "suhrnny vykaz" som vykaz vypisala... dala kontrolu... podpisala... odoslala...

ale kedze som to urobila skor ako v eTAX priradila certifikat, tak bol odmietnuty... tak som to zopakovala este raz po pridani certifikatu...

a v schranke dokumentov mam tieto spravy:

1. registracia
2. odmietnutie podania elektronickou podatelnou
3. priradenie certifikatu
4. sprava o prijati podania elektronickou podatelnou kde sa pise: suhrnny vykaz pre dan z pridanej hodnoty (platny od 1.1.2010) druh dokumentu: riadny ... od odosielatela XYm s.r.o. , DIC xxxx ... bol podany na elektronickej podatelni a bolo mu pridelene evidencne cislo xx/2011 .. datum a cas evidencie dokumentu na elektronickej podatelni 20.04.2011 20:14:53

A ked si vyberiem danu firmu a tam "dokumenty danoveho subjektu" - tam nie je nic... ale ked tam "podanie dokumentu" a tam historiu, tak su tam dokumenty dva... prvy ten odmietnuty... a druhy so stavom spracovania "s predbezne platnym certifikatom" ...

PROSIM POVEDZTE ZE JE TO OK a mozem prestat stresovat...
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
andreaS Pozri príspevok

PROSIM POVEDZTE ZE JE TO OK a mozem prestat stresovat...
Je to OK.... nestresuj sa. Zajtra príde akceptácia.
1 0
lorenc lorenc

lorenc je offline (nepripojený) lorenc

Už som došla na to AT ( rakusko)...a potom len U123......!!! A kod 0 -to sa nemá písat ,ak je to iný tovar!...2-slžby a 1 -trojstranny obchod
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Veď som Ti písala, že ten kód 0 by tam nemal byť. Hlavne že to už máš dobre.
0 0
912 912

912 je offline (nepripojený) 912

v podstate ani nič, len baba ...viac
Dobrý večer,
chcela by som Vás moc poprosiť o pomoc, nejde mi poslať súhrnný, posielam dohodou bez ZEPu. Robím na novom počítači, W7, nainštalova som si všetko a keď chcem ísť označiť pre odoslaním, vypíše mi toto (v prílohe). Viete mi poradiť, kde robím chybu?

A ešte som zabudla, že mi predtým stále vypisuje, či chcem povoliť vykonávanie zmien Microsoft XML Parser.

Ďakujem už dopredu.

Sue
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
912 Pozri príspevok
Dobrý večer,
chcela by som Vás moc poprosiť o pomoc, nejde mi poslať súhrnný, posielam dohodou bez ZEPu. Robím na novom počítači, W7, nainštalova som si všetko a keď chcem ísť označiť pre odoslaním, vypíše mi toto (v prílohe). Viete mi poradiť, kde robím chybu?

A ešte som zabudla, že mi predtým stále vypisuje, či chcem povoliť vykonávanie zmien Microsoft XML Parser.

Ďakujem už dopredu.

Sue
Máš nesprávne nainštakovaný D.Sgner Xades, alebo podpisovú politiku.Parser treba povoliť.
1 0
912 912

912 je offline (nepripojený) 912

v podstate ani nič, len baba ...viac
Dakujem moc za odpoved v tuto neskoru hodinu.

Ja som znova preinštalovala:
dsignerxades110
pp2011
EZ_cert_end_user_v2

Treba ešte niečo iné? Pri všetkých mi vybehlo, že inštalácia alebo export prebehol succesfully. A stále mi to vypisuje to v tej prílohe. Ten Parser treba nejako špeciálne povoliť alebo len vždy keď sa spýta, tak odkliknúť.
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
D.Signer xades podľa verzie operačného systému. parser povoliť, tam, kde signalizuje navrchu prehliadača
1 0
912 912

912 je offline (nepripojený) 912

v podstate ani nič, len baba ...viac
Ten Dsignerxades som pre chvíľou stiahla z drsr, dávam ho do prílohy a v ňom sa nedá vybrať pre aký operačný systém. Tak som dala nainštalovať, čo v ňom je. Parser mi zase hore neukazuje, mne len vždy vybehne obrazovka a pýta sa či povoliť. Chýba mi XP ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať